Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy TV 50-55" do 5 tys. złotych

wdamianw 21 Lut 2014 20:52 1947 13
  • #1 21 Lut 2014 20:52
    wdamianw
    Poziom 5  

Witam,
    Jako, że jestem nowy na tym forum, chciałbym się ze wszystkimi na wstępie przywitać =)

A oto odpowiedzi na pytania:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 38 m2.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-5 m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Nie pada na telewizor.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TH-37PV70PA.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV, tuner DVB-T, wifi, USB.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI.
    10 .Jakie urządzenia? Dekoder N, kino domowe.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ~6-8h.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Raczej matową.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, filmy.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
    16. Preferencje co do marki? Samsung?
    17. Preferencje co do wielkości? 50-55".
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? -
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5 tys. złotych.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Może być, ale nie jest to konieczne.

Bardzo dziękuję za wszelką okazaną pomoc! :)
    Pozdrawiam.

• #2 21 Lut 2014 22:16
    doied
    Poziom 14  

Skoro preferowana jest marka samsung to 55F6800.

• #3 21 Lut 2014 23:17
    wdamianw
    Poziom 5  

Tzn. nie znam się na telewizorach, ale Samsungi moim zdaniem wyglądają bardzo ładnie i słyszałem sporo opinii, że ta firma robi jedne z najlepszych TV.
    A czy mógłbym dostać jeszcze jakąś propozycję telewizora o przekątnej 50"?
    Dzięki za odpowiedź! :)

P.S. I czy plazma nie była by lepsza? :)

• #4 22 Lut 2014 00:23
    doied
    Poziom 14  

Samsung robi dobre tv, szczególnie pod względem multimediów. Lepszym wyborem jeżeli chodzi o obraz jest Philips 55PFL 6008, obawiałem się że jest on niedostępny gdyż jest bardzo rozchwytywanym modelem, Jedak pojawił się na allegro. Ten artykuł jest chyba największą zachętą do jego zakupu. http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/97666-ph...na-calym-swiecie-czy-tak-bedzie-w-polsce.html

Z plazmami może być o tyle ciężko, że firmy powoli wycofują się z ich produkcji. Chociaż na magazynach powinny jeszcze być 55 oraz 60"

• #5 22 Lut 2014 10:15
    wdamianw
    Poziom 5  

Dzięki za wszelkie informacje :)
    Czyli generalnie Philips 55PFL6008K i Philips 47PFL6008K mają jedne z najlepszych obrazów wśród telewizorów w tym przedziale cenowym, zgadza się?

Skoro firmy powoli wycofują się z produkcji plazm to może lepiej będzie zainwestować właśnie w telewizor LED'owy? :) Taki jak ten Philips na przykład.

• #6 22 Lut 2014 12:12
    doied
    Poziom 14  

Co do Philipsów to się zgadza. Natomiast jeżeli odpowiada Ci plazma i chciał byś ją mieć to spokojnie musisz kupić, na pewno nie będzie problemu z serwisem. Plazma ma lepszą czerń, ale ogólnie jej zalety wychodzą w trakcie oglądania tv wieczorami. Oczywiście pobiera ona więcej energii aniżeli LED. Zapoznaj się z tym tematem, to powinno Ci pomóc podjąć decyzję.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1595100.html

• #7 22 Lut 2014 12:23
    wdamianw
    Poziom 5  

Czytałem ten artykuł, jednak w dalszym ciągu zastanawia mnie, dlaczego firmy wycofują się powoli z produkowania plazm.
    Na ten moment zastanawiam się pomiędzy tymi 3 telewizorami:
    Panasonic 55ST60 (plazma),
    Panasonic 55ET60 (LED),
    Philips 55PFL6008K (LED).
    Co Ty byś zrobił na moim miejscu? :)
    Czytałem trochę opinii na temat tego Philipsa i parę osób pisało, że zepsuł im się po paru dniach użytkowania. Czy awaryjność tego Philipsa jest naprawdę aż tak duża?

• #8 22 Lut 2014 13:21
    doied
    Poziom 14  

Osobiści wziął bym Philipsa, ma najlepszy obraz w tym przedziale cenowym. Panasonic 55ET60 (LED) też jest bardzo dobrym modelem, szczególnie jeżeli obawiasz się o awaryjność Philipsa. Chociaż Philips jest obecnie bardzo rozchwytywanym telewizorem i na tysiące egzemplarzy mogą trafić się jakieś wadliwe, moim zdaniem lepiej jak zepsuje się po 2 tygodniach niż po 2 latach i 1 dniu użytkowania. Plazma pobiera dość dużo prądu, przy średnim użytkowaniu 7h dziennie oszczędności płynące z użytkowania tv LED wyniosą ponad 200 zł. Powiedzmy, że będziesz użytkował tv przez 5 lat daje to ponad 1000 zł.
    Najlepiej będzie niech wypowie się ktoś jeszcze.

• #9 22 Lut 2014 13:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie jest duża. Na ogromne ilości sprzedanych w każdej firmie są promile uszkodzeń.
    Philips ma lepszą czerń , płynność i obróbkę.
    Ale zastanów się bo masz plazmę i przyzwyczajenia które wyniosłeś.
    Wybrałbym Panasonic 55St60 !
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/96121-...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html

• #10 22 Lut 2014 15:51
    wdamianw
    Poziom 5  

Dzięki wielkie za wszelką pomoc :) Jest dla mnie bezcenna!

@LOCOLOCO
    Chcesz powiedzieć, że czerń w telewizorze LED'owym (Philips) jest lepsza niż w TV plazmowym (Panasonic)? Przeważnie chyba jest na odwrót?
    Philips i ten Ambilight bardzo mi się podoba, ale niestety podobno b. wolno działa w nim Smart TV, co też nie jest dla mnie bez znaczenia. Ciężki wybór... :)

Mam jeszcze 2 ostatnie pytania:
    1. Czy w obu tych telewizorach (Panasonic i Philips) nie występuje przypadkiem ten okropny dla mnie efekt teatru? Kolega ma jakiegoś Samsunga i dla mnie jest to naprawdę coś strasznego, każda scena wygląda jakby była nagrywana w teatrze...
    2. Czy na obu TV mogę sobie bez problemu oglądać filmy na portalach z filmami (np. zalukaj.pl, meczyki.pl, kinoman.tv)? Czy nie ma takiej możliwości? Nie ukrywam, że jest to dla mnie bardzo ważne, a zapomniałem o tym wspomnieć odpowiadając na pytania.

• #11 22 Lut 2014 17:16
    doied
    Poziom 14  

To plazma ma lepszą czerń niż Philips, zapewne LOCOLOCO chodziło o to że philips ma lepsze parametry obrazu od Panasonica Ledowego. Nie wiem w jakim tempie działa smart tv w tych telewizorach, jednak zakładam że po prostu wolno odpalają się aplikację. Wcale nie musi tak być w trakcie przeglądania stron www.
    Ad1. Sam posiadam od ponad 2 tygodni samsunga F6400 i po samodzielnej kalibracji obrazu nie mam efektu teatru, ogólnie to nawet przed kalibracją nie zauważyłem tego efektu. W tych Tv tego nie doświadczysz.
    Ad2. Tak na obu tych telewizorach możesz oglądać bezproblemowo filmy na podanych przez Ciebie stronach. Jednak polecam szukania materiałów w jakości hd aby obraz był naprawdę dobry. Osobiście mogę polecić stronę cda.pl ostatnimi czasy zostało tam wrzucone naprawdę sporo filmów w takiej właśnie jakości.

• #12 23 Lut 2014 11:52
    wdamianw
    Poziom 5  

Dzięki za informacje! :)
    Podobno opłaca się poczekać do marca, bo mają wyjść wtedy nowe Philipsy.

• #13 23 Lut 2014 13:07
    doied
    Poziom 14  

Oczywiście że się opłaca. Sklepy zaczną wyprzedawać stare modele i będą one w niezłych promocjach.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME