Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba MK6465GSX 640Gb - Wykonanie kopii ukrytej partycji przed zerowaniem

subtronic 21 Lut 2014 21:53 1530 8
  • #1 21 Lut 2014 21:53
    subtronic
    Poziom 20  

Witam serdecznie.
    Dysk pochodzi z laptopa Toshiba Satellite A660, obecnie podpiąłem go pod własnego PC`ta.
    Poniżej zdjęcie, na którym widać błędy w 05 i C5 z CrystalDiskInfo

Dysk po świeżym wgraniu Windowsa 7 z partycji recovery. Ogólnie wszystko było ok, patrząc na działanie systemu i samego laptopa, żadnych zawieszek, bsod`ów itd itp dopóki, dopóty nie odpaliłem CrystalDiskInfo ;)
    I teraz pytanie do kolegów i koleżanek będących w temacie napraw HDD - jak mniemam będę musiał wykonać zerowanie i remap (o ile da się ten hdd jeszcze tak naprawić) ale chciałbym przed tym wykonać kopię ukrytej (ukrytych) partycji - screen poniżej:

by mieć po prostu w przyszłości znów możliwość (w razie czego) ponownej instalacji systemu z recovery.
    Pytanie więc: które partycje i jakim w miarę prostym w obsłudze programem trzeba skopiować?
    1 i 3 czy może tylko 3?
    Dodatkowo czytałem niedawno gdzieś tu na forum (zabijcie mnie ale zapomniałem dodać tematu do obserwowanych), że robienie recovery na płytach DVD (tym programem "Toshibowskim") nie ma większego celu, bo właśnie któraś tam partycja i tak jest do odtworzenia systemu potrzebna a po zerowaniu jak wiadomo cały dysk jest "goły" ;)

Proszę o porady. Pozdrawiam.

0 8
  • Pomocny post
    #2 21 Lut 2014 22:25
    artaa
    Poziom 43  

Dysk relokuje sektory.
    Tu nie ma co się bawić w zerowanie, czas na nowy HDD.

Każdy program do przenoszenia - klonowania na nowy HDD, da radę przenieść wszystkie partycje, np Acronis.

0
  • Pomocny post
    #3 21 Lut 2014 22:30
    elessar87
    Poziom 33  

Z dysku raczej już nic nie będzie, ale spróbować nie zaszkodzi. Jeśli podejmiesz się zerowania to wstaw później SMART w temacie. Jestem ciekaw efektów.

Co do zabezpieczenia partycji polecam Redo Backup and Recovery. Prosty, intuicyjny interfejs, obsługa nośników USB, całkiem szybki.

0
  • #4 21 Lut 2014 22:32
    artaa
    Poziom 43  

A ja jestem ciekaw, jakich to efektów zerowania, oczekujesz w atrybucie 05??

0
  • #5 21 Lut 2014 22:41
    elessar87
    Poziom 33  

Najbardziej interesuje mnie jak zmienią się po tej operacji atrybuty C4 i C5, chyba że już teraz jesteś w stanie to powiedzieć to darujemy autorowi wykonywanie bezsensownej pracy.

0
  • #6 21 Lut 2014 22:42
    artaa
    Poziom 43  

Praca jest bezsensowna z powodu 05... ;-)

0
  • Pomocny post
    #7 21 Lut 2014 22:51
    swiercm
    Moderator na urlopie...

artaa napisał:
    Praca jest bezsensowna z powodu 05...

Moje pytanie brzmi. Czy w takim stanie dysk był w laptopie, czy został dobity przez marnej jakości zasilacz z desktop'a?

Dysk do wymiany. Szkoda czasu na zabawy z zerowaniem. I tak po czasie wyzionie ducha i zrobi niespodziankę.

0
  • #8 22 Lut 2014 15:33
    subtronic
    Poziom 20  

Dzięki za porady koledzy! :)
    No cóż, spróbuję na początek w wolnej chwili zrobić kopię partycji póki mam go podpiętego do stacjonarki, a potem z ciekawości na laptopie "przejadę" go MHDD ;)

swiercm napisał:
    Czy w takim stanie dysk był w laptopie, czy został dobity przez marnej jakości zasilacz z desktop'a?

nie nie, w laptopie już w CDI pokazał te błędy, po tym dopiero go przełożyłem. Btw w stacjonarnym mam tygodniowego Corsair`a VS450 i dość mało-proądożerne podzespoły więc raczej nie było szans żeby go jeszcze dobić ;)

Pozdrawiam ;) odezwę się jak już bydlaka wyzeruję i zremapuję ;)

0
  • #9 24 Lut 2014 13:50
    subtronic
    Poziom 20  

no cóż, zerowanie zrobione i podczas remapu taki o to widok ;)
    od momentu zrobienia fotki i wrzucenia jej na serwer aż do teraz dobiło jeszcze 8 czerwonych "kumpli" i pewnie jeszcze ich wielu się ujawni ;) komuniści atakują! haha ;)
    Tak czytam sobie różne tematy (nie tylko na elektrodzie) to wychodzi na to, że wielu ludków ma problem z tą serią dysków i to o różnych pojemnościach oraz na różnych modelach laptopów - widocznie jakaś wada "genetyczna" lub po prostu słaba jakość wykonania. Szkoda ;)
    Dziękuję jeszcze raz wszystkim i pozdrawiam :)

0