Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zelmer - brak regulacji obrotów

21 Feb 2014 22:18 2418 5
  • Level 9  
    Witam,

Posiadam mikser Zelmer (etykieta z modelem nieczytelna), nie mogę płynnie regulować obrotów, załącza się i tyle. Wymieniłem triaka ale to nie pomogło. Proszę o pomoc
    Zelmer - brak regulacji obrotów Zelmer - brak regulacji obrotów Zelmer - brak regulacji obrotów
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 19  
    Przy tak fachowym montażu triaka to nie wiem czy on to przeżył (termicznie).
    Wymieniałem kiedyś triak w malakserze tego samego producenta - też chodził tylko na maksymalnych obrotach. Podstawienie nowego triaka o identycznych parametrach jakie miał stary pomogło. Tam triak miał odizolowaną obudowę od urządzenia, a jak z tym jest u Ciebie?
  • Level 9  
    Może nie wygląda to zbyt fachowo, ale triak się nawet nie zrobił ciepły przy montażu. Nie jest on odizolowany od urządzenia, stary triak był identycznie zamocowany, miał on oznaczenie KT 207/600 a zastosowałem BT138 600E
  • Level 31  
    Dla sprawdzenia, układ sterowania odłącz od miksera i obciąż żarówką, sprawdź płynność sterowania i przy okazji sprawność potencjometru.
    Jeśli sterowanie okaże się prawidłowe, zajmij się silnikiem, a w szczególności stanem kontaktu szczotki- komutator.
  • Level 9  
    Witam, kupiłem nowy triak i zamontowałem. Teraz działa, dzięki wszystkim (wielkie dzięki scalok) za zainteresowanie i pomoc:)