Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ibm t510 czy hp probook a może Dell Latitude E6420

glebor 21 Feb 2014 23:33 3291 8
    glebor
    Level 12  
    Witam. Chciałbym kupić laptopa do zastosowań domowych, przeglądania internetu, słuchania muzyki oglądania filmów, montowania filmów i projektowania sieci, grafiki.
    Laptop ma być !solidny! wydajny i jak najtańszy.

Biorę pod uwagę 3 laptopy:

thinkpad t510
    8gb ram ddr3
    proc i5 520m 2.4
    grafika n-vidia nvs 3100 512mb
    dysk 250GB HDD
    Profesjonalna matowa 15,6"
    (nagrywarka DVD)
    Podwyższona wytrzymałość

Wbudowana karta wraz z głośnikami, mikrofon
    ►3 x USB 2.0,
    ►1 x combo USB/eSATA
    ►D-SUB(VGA)
    ►Express card
    ►LAN ►modem
    ► audio (2in1)
    ►FireWire
    ►Czytnik kart pamięci
    ►Display Port (możliwość podpięcia np. HDMI)
    ►Gniazdo Bluetooth ►Gniazdo WWAN (na modem GSM)
    Windows 7 Professional 64bit PL

HP probook
    HP ProBook 4540s (H5J75EAR)
    proc i5-3230M 2,6 GHz (3,2 GHz z Turbo Boost) 3MB Cache
    Pamięć RAM 4GB DDR3, max. do 8GB
    Dysk twardy 750GB 5400rpm
    Napęd SuperMulti DVD±R/RW Double Layer
    Matryca 15,6"-calowy wyświetlacz HP AG LED 1366 x 768
    Karta graficzna Intel HD 4000
    + AMD Radeon HD7650M
    Dźwięk SRS Premium Sound
    LAN Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000
    Bluetooth
    WiFi
    Urządzenie wskazujące HP Clickpad - tabliczka dotykowa
    Porty
    • 2 x USB 2.0
    • 2 x USB 3.0
    • 1 x HDMI
    • 1 x port VGA
    • 1 x złącze RJ45 do sieci Ethernet
    • 1 x wyjście słuchawkowe
    • 1 x wejście mikrofonowe
    Bateria 6-cell Lithium-Ion (Li-Ion) 47Wh
    Klawiatura QWERTY UK. Pełnowymiarowa klawiatura (z wydzieloną częścią numeryczną)
    Czytnik kart TAK
    Wymiary WxSxG 3,63 x 41,3 x 27,9 cm
    System operacyjny Linux
    Waga od 2,47 kg
    Gwarancja 24 miesiące door-2-door + 12 miesięcy opieki serwisowej (klient ponosi jedynie koszty transportu oraz materiałów)

i ewentualnie dell chociaż matryca 14 to mało trochę:
    DELL Latitude e6420
    Intel® Core™ i5-2520M Processor
    (3M Cache, 2.5 GHz do 3,2GHz)
    4GB DDR3
    128GB SSD
    Intel® HD Graphics
    Wyświetlacz 14,1" (36 cm ) LED
    WXGA (1366x768) z powłoką antyodblaskową
    Czas pracy minimum godzina
    (testowane baterie wskazywały 2-3h!)

►3x USB 2.0 ►1x Combo USB+eSata ►D-SUB(VGA) ►HDMI ►E-Sata ►Express card slot ►Security Card ►LAN ►audio (2in1) ►Czytnik kart pamięci ►FireWire ►Dock port
    ► Wifi
    ► LAN ► Modem WWAN 3G
    ►Kensighton Lock (blokada notebooka)
    ►Opakowanie zastępcze

Gwarancja 12 miesięcy
    w tym 10miesięcy Next Business Day DELL (NBD)

Brak Windows.
    tani laptop dell progress gwarancja 12msc
    Notebooki pochodzą z wystaw sklepowych.

Myślę, że IBM ma fajną obudowę, wygodną klawiaturę i express card który przyda się do podłączenia np karty dvbt czy usb 3.0
    Hp napewno nowszą płytą główną, z długą gwarancją, blokiem alfanumerycznym i nieco lepszą grafiką

Nie wiem co wybrać podpowiedzcie co byście wybrali na moim miejsu. Każda odpowiedź się liczy, bo muszę szybko kupić laptopa.
    qwertyuiop10203
    Level 10  
    Powiem ci że najlepszy jest hp. Thinkpad ma słabą grafikę i dosyć mały dysk jak na twoje wymagania ,a Dell ma już totalnie zamały dysk jak na twoje wymagania. Jeżeli wolisz inne to polecam ci Toshiby
    glebor
    Level 12  
    Miałem kiedyś toshibę i raczej mam pozytywne doświadczenia, więc jestem otwarty na wszelkie propozycje tej marki.
    qwertyuiop10203
    Level 10  
    Jaki masz maksymalny budżet?
    bmserwis
    Level 36  
    Jaki budżet? Oglądaleś np: Lenovo W510?
    Sam używam od lat Lenovo serii T i W i nie zamieniłbym ich na nic innego. Moja konfiguracja:
    Procesor: i7 Q820 1.73 Ghz
    RAM: 32GB DDR3 (należy szukać wersji z 4 bankami pamięci, wychodziły też z 2)
    HDD1: SSD Kingston SV300 120GB
    HDD2: Ultrabay zamiennie DVDRW (w trakcie pracy)
    VGA: NVIDIA Quadro FX 880M - 1024 MB
    LCD: 15,6 matowa 1600x900 (nie poleca FullHD przy tej wielkości czcionka przy rozdzielczości natywnej jest naprawdę mała)
    USB x3 3.0
    FireWire
    D-USB -
    Display Port HDMI -
    e-SATA 2.0
    Card Reader
    Express Card
    RJ45 - Gigabit
    WiFI - B/G/N
    Możliwość montażu wewnętrznego modemu GSM

Komputera używam w codziennej pracy i sprawdza się znakomicie (także okazyjnie do montażu filmów i obróbki grafiki).
    glebor
    Level 12  
    No ale na taki sprzęt o tych parametrach, to może za 2 lata będzie mnie stać.
    Poważnie zastanawiam się nad tym t510, chyba go wezmę. Może i parametry nie są porażające, ale cena/jakość chyba dobry stosunek.

Co do budżetu, to chciałbym się zmieścić w 2000
    Jeżeli miałbym brać przyszłościowy laptop to mogę wydać maxx 2800zł.
    (mówiąc przyszłościowy miałem na myśli proc. i7)

Dodam jeszcze jedną ważną rzecz: Chciałbym aby komputer był nowy, ponieważ naciąłem się kiedyś na zalany telefon, uszkodzony dysk i od tego czasu nie ufam używanej elektronice, tym bardziej, że większość lenowo biznesowych niestety służył w firmie, a wiadomo jak tam się dba...
    qwertyuiop10203
    Level 10  
    Ja nie miałem styczności z żadnym z tych laptopów, ale wiem że w niektórych lenovo często psują się zawiasy.
    glebor
    Level 12  
    Zamówiłem laptopa z serii thinkpad t510
    Konfihuracja to:
    6gb ram
    procesor i5 520m
    grafika nvidia nvs 3100
    1066mhz
    rozdzielczość 160x900 czyli chyba najlepsza jak na 15 cali
    dysk 250gb 7200obr/min

Myślę, że pomysł był lepszy niż kupno chińskiej marketówki, która pochodzi do gwarancji a potem na recykling, bo modernizacja laptopa z powycieraną obudową, padniętym napędem i baterią, wytartym gładzikiem oraz luźnymi zawiasami zacinającą się klawiaturą będzie raczej nie opłacalna. Do tego do ThinkPada mam całe mnóstwo części zamiennych w internecie gdyby coś się popsuło, albo kot mi zrzucił (odpukać) to matryca używana kosztuje od 100zł w dobrym stanie. Do każdego z tych chińskich trzeba zamawiać u producenta, bo zamienników najczęściej nie ma i koszta są duuuużo większe. Baterie są od 120zł z podwyższoną pojemnością. Co prawda raczej szanuje sprzęt, ale lubię mieć coś mocnego i solidnego, nie będę musiał się bać że po kolejnej jeździe samochodem po dziurawej drodzę będzie loteria czy się włączy czy może nie :p Jak na razie poprzedni laotop wytrzymał prawie 5 lat i jeszcze zipie.

Ponadto mam więcej portów i wyjście express card które dodatkowo rozbudowuje funkcjonalność laptopa.
    A najbardziej się cieszę, że udało się zamówić tego laptopa z win7 pro 64bit, bo nie cierpię win8.

Dodano po 8 [minuty]:

Patrząc na dzisiejsze realia to jestem załamany.
    Lenevo robi zawiasy tak, żeby pękały, a potem zrzuca winę na użytkownika i anuluje gwarancje twierdząc, ze urwanie zawiasu powstało z winy użytkownika. Toshiba montuje kiepskiej jakości części i wadliwe matryce, to samo LG, Samsung wkłada do laptopów dyski, które siadają. Kupiłem tv panasonica, bo mam zaufanie do tej firmy i dużo jest pozytywnych komentarzy o tej marce. Na razie może jeszcze się nie popsuła i nie słyszałem aby montowali kondensatory w okolicy radiatorów, co ma zmniejszać ich żywotność, no i rzecz jasna oszczędzają na jakości kondensatorów aby potanić koszty produkcji.