Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór spawarki mma/tig ~3000 zł

22 Lut 2014 00:16 6726 5
  • Poziom 2  
    witam.

mam problem z wyborem spawarki do nauki oraz prac "domowych",aktualnie mieszkam w bloku.Chciałbym też sprobować troszkę nauczyć się spawać aluminium,niestety mam tylko ok.3.2 tyś odłożone(więc stać mnie tylko na jakiegoś "chińczyka")

moje typy:
    Welder Fantasy JET TIG AC/DC
    Magnum THF 230 PULS
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 21  
    A jakbyś się zainteresował metodą MAG? Za 3 tyś kupisz coś nawet nienajgorszego i łatwo się tym nauczyć spawać. Tig bardzo ładnie spawa i można nim spawać różne materiały ale nie warto kupować chińczyka, a i spawanie tigiem i ogólnie spawanie aluminium wymaga doświadczenia. Migomat także pozwala na spawanie aluminium i np nierdzewki ale napewno efekty są gorsze niż w tigu. Do typowych zastosowań domowych migomat napewno wystarczy.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 14  
    za 3tys idzie już kupić Tiga ac/dc z takimi funkcjami, że niektóre markowe z wyższej półki wysiadają i to niekoniecznie chińczyka.
    Rozumiem, że tymczasowo masz zamiar używać/uczyć się spawać w mieszkaniu?
  • Poziom 2  
    dziękuje za odpowiedzi.
    Tak wiem że spawać aluminium potrzeba wieloletniego doświadczenia oraz tiga np. esab/kemppi,ale chciałbym spróbować.Na razie nie jestem zainteresowanym migiem,bo wakacje mam kurs mig/mag i tam się doszkolę.
    tak mam zamiar spawać w mieszkaniu jak wytrzyma instalacja,później zobaczymy :)
    p.s a przyłbice spawalniczą jaką polecacie ~1 tyś celuje w używkę speedglasa ale nie wiem jaki model :)
  • Poziom 39  
    A zaraz napiszą Ci że w grę wchodzi tylko fronius...
    Bierz tego magnumka, mam 6 lat, spawam alu i to dosyć wredne (rurki klimatyzacji). Z awarii do tej pory to: zacięty elektrozawór, syf w gazie, nie startował, pył po szlifowaniu utworzył dodatkowe ścieżki :D Do tego, jak poszukasz moje wypociny, to masz opisane wszystkie regulacje i nastawy do alu. A, i dla dociekliwych, nie handluję tym sprzętem.
  • Poziom 2  
    Aktualizuje
    Spawarkę kupiłem welder fantasy jet tig ac/dc 200,według mnie nie odstaję zbytnio od spawarek,którymi spawałem na kursie tiga(kemppi,esab)
    Przyłbicę zakupiłem speedglas 9100xx,było warto wydać ponad 1200 zł bo sprzęt pierwsza klasa