Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaczący dzwięk w słuchawkach

duduszko 22 Lut 2014 00:52 984 8
  • #1 22 Lut 2014 00:52
    duduszko
    Poziom 10  

Witam ! Mam słuchawki Sony MDR-ZX600, które po podłączeniu do laptopa powodują stałe jakby zwiększanie i zmniejszanie głośności, muzyka której słucham jest taka "falowa", w górę i w dół wznosi się dźwięk... Nie wiem jak to wytłumaczyć dokładnie. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

• #2 22 Lut 2014 12:27
    PawelMajda
    Poziom 14  

Może reinstall sterowników od karty dźwiękowej? Nie wiem jak to logicznie uzasadnić, ale zdarza się, że pomaga.

• #3 22 Lut 2014 13:11
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Czy problem występuje przy innym źródle dźwięku?

• #4 22 Lut 2014 19:26
    duduszko
    Poziom 10  

Reinstalacja sterowników, niestety nie pomogła... Słuchawki z innych źródeł dźwięku niż laptop grają jak należy.

• #5 22 Lut 2014 19:58
    PawelMajda
    Poziom 14  

Masz panel sterowania Realtek hd audio czy jakiś inny?

• #6 22 Lut 2014 20:01
    duduszko
    Poziom 10  

Mam panel sterowania IDT Audio

• #8 23 Lut 2014 02:32
    Driver-
    Poziom 38  

W ustawieniach wyjścia audio → "Urządzenia do odtwarzania" spróbuj wymusić "Wbudowane słuchawki" jako domyślne urządzenie, a jeśli masz tak ustawione to zmień na "Wbudowane głośniki" jako domyślne urządzenie. Możliwe że program wykrywa urządzenia automatycznie, ale np. z powodu jakiegoś błędu powstają stany nieustalone i zmienia piny wyjściowe karty.

• Pomocny post
    #9 24 Lut 2014 17:11
    dominator8
    Poziom 20  

Witam. Moim zdaniem zmiany w poziomie głośności spowodowane są przez normalizowanie poziomu nagrania, które odbywa się na bieżąco podczas odtwarzania utworu. Pozostaje tylko sprawdzenie czy problem ten leży po stronie playera, czy też wspomnianych powyżej sterowników. Możliwe, że odtwarzacz korzysta z kodeków audio dedykowanych do filmów gdzie poprzez normalizowanie dostosowuje się maksymalny poziom dźwięku - przy konwersji z 5.1 do 2.0 np. Wspomniane przez kolegów problemy z masą objawiają się raczej drastycznymi zmianami głośności o charakterze skokowym lub też "chwilową utratą stereo", dlatego sądzę, że to raczej nie to.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME