Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inteligentny akcelerometr?

22 Lut 2014 02:24 1137 7
  • Poziom 8  
    Witajcie!

Chcę zrobić układ zawierający 3 osiowy akcelerometr i 3 osiowy żyroskop wysyłający dane za pomocą Bluetooth. Czy słyszeliście o gotowych rozwiązaniach tego typu? Jeżeli nie to jakich elementów byście użyli tak aby układ był mały, tani i energooszczędny?

Zaznaczam, że przeszukałem już internet w moim przekonaniu dokładnie. Najprawdopodobniej nie ma gotowych rozwiązań, ale zapytać nie zaszkodzi.
    Rozważałem zakup tych części:

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-...ule-3-Axis-analog-gyro-sensors/698205968.html

http://www.aliexpress.com/item/CC2540F256RHAR...25-2540F256-CC2540F-2540F256R/1233206404.html

Zdaję się jednak głównie na Wasze doświadczenie przy doborze elementów!

Pozdrawiam! :-D
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Mam gotowe podobne urządzenia. Kosztują kilkadziesiąt złotych. Jest to krążek o średnicy 32mm i grubości 9.5. Wewnątrz obudowy znajduje się bateria CR2032, akcelerometr 14bit, pamięć do zapamiętywania pomiarów, dwie diody LED i moduł Bluetooth 4.0
    W trybie przesyłania danych on-line (12.5Hz) bateria wystarczy na 500-1000 godzin pracy i nawet na rok gdy dane są zapisywane do wewnętrznej pamięci.
  • Poziom 8  
    Czy mógłby Pan opowiedzieć mi coś więcej na temat tego czujnika? Jestem studentem i w ramach pracy dyplomowej robię aplikację na Androida sterowaną sygnałem z akcelerometru. Niestety nie mogę kupić gotowego rozwiązania w wiadomych względów. W związku z tym, czy jest możliwość kupienia od Pana jednego urządzenia wraz ze schematem, na którym mógłbym się wzorować przy budowie własnej wersji?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Zrobienie własnego czujnika komunikującego się przez Bluetooth 4.0 wymaga dość specjalistycznej wiedzy i odpowiednich narzędzi. Raczej nie jest to zadanie dla studenta.
    Myślę, że już samo napisanie aplikacji na Androida do komunikacji w tym trybie będzie trudne.

Nie wiem co mam więcej napisać o tym czujniku. Tak jak wspomniałem ma on kształt krążka o średnicy 32mm i grubości 9.5mm. Obudowa wykonana jest polipropylenu. Zasilany jest baterią CR2032. Jest to urządzenie o bardzo niskim poborze prądu. Nie nadaje się więc do zastosowań gdzie wymagana jest duża prędkość działania.
  • Poziom 30  
    Te nasze czujniki wyglądają podobnie.
  • Poziom 8  
    Mogę prosić o jakiś link?
  • Poziom 30  
    Strona z opisem nie jest jeszcze gotowa.