Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer stacjonarny - Freezy podczas ładowania plików instalacyjnych sysop.

timon22332233 22 Lut 2014 10:29 687 2
  • #1 22 Lut 2014 10:29
    timon22332233
    Poziom 23  

Witam.
    Specyfikacja :
    MoBo : G31M-VS2
    Procesor : Core 2 Duo modelu nie pamiętam.
    GPU : 8400GS
    Zasilacz : Chieftec GPS-350EB
    RAM : GoodRam GR667D264L5 2GB
    Dysk Hitachi deskstar 80GB
    Rozszerzenia : karta Wi-Fi na PCI.
    Problem : Podczas ładowania plików instalacyjnych systemu komputer "zamarza". POST przebiega normalnie. Jednak po ładowaniu czegoś do pamięci pojawia się ów problem. Podejrzenia moje są skierowane na pamięć RAM. Czy jest jakaś szansa na upewnienie się że to jej wina, a nie na przykład płyty głównej? Pewien jestem sprawności : GPU, PSU, CPU, Wi-Fi, HDD. Dysk sprawdzany na kilku taśmach, a pamięć na obu portach.

0 2
  • #2 22 Lut 2014 18:31
    AnyKey
    Poziom 25  

1. Jaki system starasz się zainstalować.
    2. W którym momencie instalacji komputer się "zamraża".
    3 . Czy podczas "zamrożenia" napęd z płytą instalacyjną pracuje - płyta się kręci, dioda odczytu mruga.
    4. czy dysk twardy jest na pewno sprawny.
    5. wrzuć screeny ze SMART'a dysku z programu CristalDisk lub zdjęcie SMART'a z bootowalnej wersji MHDD.

0
  • #3 22 Lut 2014 19:32
    timon22332233
    Poziom 23  

1. Próbowałem i XP i 7.
    2. 7 zawiesza się po Windows is loading files (białe paski), XP po załadowaniu plików mruga białą podłogą w nieskończoność.
    3. Instaluje z pendrive. Po próbie z DVD po zamrożeniu napęd kręcił się jeszcze z 2 minuty po czym się zatrzymał.
    4. Sprawdzałem kilka dysków przynajmniej 2 były sprawne, na każdym to samo.
    5. Dysk jest sprawny. Może mieć kilka badów, ale to nie tego wina (jak można stwierdzić po powyższym) bo nawet na bankowo sprawnych dyskach jest to samo.

0
  Szukaj w 5mln produktów