Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spadający pasek w pralce ARDO

krzysiek.scigala 22 Lut 2014 10:55 1617 9
  • #1 22 Lut 2014 10:55
    krzysiek.scigala
    Poziom 5  

Witam, mam problem z pralką ARDO AE833, który polega na tym, że podczas prania (dokładnie wirowania co drugie lub trzecie pranie) odkręca się śruba mocująca koło zamachowe bębna. Jak napisałem wyżej po dwóch lub trzech praniach muszę dokręcać śrubę mocująca bo koło się luzuje i spada pasek. Kompletnie nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.
    Może ktoś ma jakiś pomysł
    z góry dziękuje

0 9
  • #2 22 Lut 2014 11:01
    stanislaw1954
    Poziom 41  

krzysiek.scigala napisał:
    Kompletnie nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.
    Może ktoś ma jakiś pomysł
    A sprawdziłeś,czy koło pasowe nie wybiło się w otworze, który jest zakładany na oś? A może cały kosz ma luz w łożyskach? Daj dobrą podkładkę sprężystą.

0
  • #3 22 Lut 2014 13:07
    krzysiek.scigala
    Poziom 5  

szczerze mówiąc koło pasowe ma niewielki luz, który znika jak dokręcę śrubę mocującą. Problem że ta śruba znów się odkręci po kilku praniach. Mam pytanie gdzie dać podkładkę sprężystą?

0
  • Pomocny post
    #4 22 Lut 2014 13:14
    stanislaw1954
    Poziom 41  

krzysiek.scigala napisał:
    gdzie dać podkładkę sprężystą?
    Pod łeb śruby.

0
  • #5 22 Lut 2014 20:34
    krzysiek.scigala
    Poziom 5  

Może to wydać się śmieszne ale czy istnieje możliwość że śruba się odkręcała bo pralka była źle wypoziomowana? Wypoziomowałem ją właściwie i czekam na rezultaty:) Jak nie pomoże to "zainwestuje" w podkładkę.

0
  • #6 22 Lut 2014 21:18
    stanislaw1954
    Poziom 41  

A od kiedy masz tą pralkę?

0
  • Pomocny post
    #7 23 Lut 2014 06:16
    Trull
    Poziom 28  

Trochę lakieru lub farby nitro na gwint śruby , mocno dokręcić odczekać z dobę i prać ile wlezie. Co do teorii o wypoziomowaniu jest zabawna ale i błędna. Połowa samochodów czy innych urządzeń rozpadała by się w trakcie użytkowania.

0
  • Pomocny post
    #8 23 Lut 2014 07:02
    skryn
    Admin grupy AGD

Trull napisał:
    Trochę lakieru lub farby nitro na gwint śruby

Zwykły silikon też się nada.

0
  • #9 23 Lut 2014 19:17
    krzysiek.scigala
    Poziom 5  

ok dziękuje za wszystkie podpowiedzi. Niestety teoria z wypoziomowanie się nie sprawdziła:) Jutro zamontuje podkładkę sprężynująca i dodatkowo potraktuje nitro. Oczywiście za kilka dni dam znać jakie są efekty:)

0
  • #10 10 Kwi 2014 18:37
    krzysiek.scigala
    Poziom 5  

Obecnie pralka pracuje bez zarzutu. (zmniejszyłem prędkość wirowania na 700). Nie isałem wcześniej bo nie chciałem zapeszyć:). Jeszcze raz dzięki za pomoc

0