Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS K52JC - wyrwane gniazdo zasilania wentylatora

22 Lut 2014 11:32 1446 4
  • Poziom 10  
    Witam!
    Dostałem od znajomego laptopa ASUS K52JC z wyrwanym gniazdem zasilania i sterowania wentylatorem chłodzącym. Wentylator 4 pinowy:
    Czerwony przewód - zasilanie +5V
    Czarny przewód - minus zasilania (masa - GND)
    Żółty przewód - hallotron
    Niebieski przewód - sterowanie PWM

Niestety wygląda na to, że doszło do zerwania ścieżek (brak przewodzenia) w okolicy gniazda przez co nie jestem w stanie odtworzyć prosto tego połączenia. Czy ewentualnie miałby ktoś schemat żeby zobaczyć z bliska jak oryginalnie wygląda to złącze?
    Ewentualnie zastanawiam się czy nie wpiąć się gdzieś indziej i dać tylko +5V oraz GND na stałe pomijając resztę przewodów.

Pozdr
  • Poziom 27  
    Wlutowanie bezpośrednie a wiec tylko +5V i masa moim zdaniem mija się z celem bo wentylator będzie pracował na pełnych obrotach i dość głośno pracował i szybko się zajedzie.W ostateczności bym zastosował osobny regulator rezystancyjny obrotów. Coś wyszperałem porównaj sobie ten schemat powinien pasować.
    Załączniki:
  • Poziom 10  
    Dzięki za schemat. Udało mi się podłączyć 3 piny oprócz złącza hallotronu. Efekt taki że co jakiś czas wentylator załącza się na chwilę ustawiony na duże obroty po czym znów wyłącza całkowicie. Nie do końca to sterowanie jest płynne ale to i tak lepiej niż podłączony na stałe.
  • Poziom 27  
    marnyk napisał:
    Dzięki za schemat. Udało mi się podłączyć 3 piny oprócz złącza hallotronu. Efekt taki że co jakiś czas wentylator załącza się na chwilę ustawiony na duże obroty po czym znów wyłącza całkowicie. Nie do końca to sterowanie jest płynne ale to i tak lepiej niż podłączony na stałe.
    No zapewne a zerkałeś na schemat i porównałeś połączenia?
  • Poziom 10  
    Zerkałem połączenia identyczne jak w moim modelu.