Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejściówka SCART-svideo+2xRC - Podłączenie TV-sat do tunera tv brak połączenia

kubapass 22 Lut 2014 11:47 1182 3
  • #1 22 Lut 2014 11:47
    kubapass
    Poziom 8  

Dzień dobry
    Połączyłem kabelkiem SCART - s-video+2xRCA tuner TV-sat (wyjście SCART) do tunera tv (wejście s-video i RCA) i nie widzę nawet menu tunera tv-sat. Tuner Tv-sat sprawny, podłączałem do starego odbiornika tv przez SCART i było wszystko w porządku, był obraz i dźwięk, menu odbiornika tv-sat. Tuner tv to Aver TVGenie stary zewnętrzny tuner tv z przejściem dla sygnału VGA do monitora działającego jako monitor i telewizor. Mam TV kablową i tuner tv działa więc chyba mam problem z przejściówką. Jak sprawdzić przejściówkę? Może to zły typ albo tak się nie da połączyć?

0 3
  • #2 22 Lut 2014 12:57
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kubapass napisał:
    Połączyłem kabelkiem SCART - s-video+2xRCA

To kup przejściówkę:
    Przejściówka SCART-svideo+2xRC - Podłączenie TV-sat do tunera tv brak połączenia
    do tego odpowiednie kable, i przełącz na co potrzebujesz.

0
  • #3 22 Lut 2014 14:13
    kubapass
    Poziom 8  

Dziękuję za radę. Właśnie pożyczyłem taką + kabelek s-video i ustawiłem na output. Efekt jak poprzednio czyli kompletny brak obrazu. Jak podłączyłem nie przez s-video a zwykłym kablem video (bardzo kiepsko siedzi) przez chwilę widziałem pływający napis SYNC. OUT OF RANGE.
    Zmierzyłem napięcie na zwykłym wyjściu video, jest DC 2,5V.

0
  • #4 22 Lut 2014 22:32
    kubapass
    Poziom 8  

Problem rozwiąza ny (-łem), można skasować, niech nie zaśmieca "cennego" miejsca na forum. Sygnał s-video jest bardzo kiepski a najczęściej po prostu go brak, najwyraźniej tuner tv-sat nie jest całkiem sprawny.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo