Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejściówka SCART-svideo+2xRC - Podłączenie TV-sat do tunera tv brak połączenia

22 Lut 2014 11:47 1287 3
 • Poziom 8  
  Dzień dobry
  Połączyłem kabelkiem SCART - s-video+2xRCA tuner TV-sat (wyjście SCART) do tunera tv (wejście s-video i RCA) i nie widzę nawet menu tunera tv-sat. Tuner Tv-sat sprawny, podłączałem do starego odbiornika tv przez SCART i było wszystko w porządku, był obraz i dźwięk, menu odbiornika tv-sat. Tuner tv to Aver TVGenie stary zewnętrzny tuner tv z przejściem dla sygnału VGA do monitora działającego jako monitor i telewizor. Mam TV kablową i tuner tv działa więc chyba mam problem z przejściówką. Jak sprawdzić przejściówkę? Może to zły typ albo tak się nie da połączyć?
 • Poziom 43  
  kubapass napisał:
  Połączyłem kabelkiem SCART - s-video+2xRCA

  To kup przejściówkę:
  Przejściówka SCART-svideo+2xRC - Podłączenie TV-sat do tunera tv brak połączenia
  do tego odpowiednie kable, i przełącz na co potrzebujesz.
 • Poziom 8  
  Dziękuję za radę. Właśnie pożyczyłem taką + kabelek s-video i ustawiłem na output. Efekt jak poprzednio czyli kompletny brak obrazu. Jak podłączyłem nie przez s-video a zwykłym kablem video (bardzo kiepsko siedzi) przez chwilę widziałem pływający napis SYNC. OUT OF RANGE.
  Zmierzyłem napięcie na zwykłym wyjściu video, jest DC 2,5V.
 • Poziom 8  
  Problem rozwiąza ny (-łem), można skasować, niech nie zaśmieca "cennego" miejsca na forum. Sygnał s-video jest bardzo kiepski a najczęściej po prostu go brak, najwyraźniej tuner tv-sat nie jest całkiem sprawny.