Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Jumpy 2.0 HDi - Nie działający prawidłowo czujnik zamknięcia drzwi

22 Lut 2014 12:37 1950 3
  • Poziom 18  
    Witam!
    Posiadam Citroena Jumpy 2.0 HDi z 2008 roku. Mam takowy problem z moim autem: zamknę drzwi kierowcy, ale komputer twierdzi że jest inaczej. Jak dopchnę drzwi, kontrolka znika. W czasie jazdy upierdliwe pikanie i komunikaty STOP już mnie nie drażnią tak, jak np. zamknę auto z pilota(ręcznie nie włączy się alarm), odejdę na chwilę i drzwi się otwierają i auto wyje na całą okolicę. Czasem jest okej, czasem komunikaty pojawiają się przy wciśnięciu hamulca, a czasem samochód robi sobie "EKG"...
    Co może być tego przyczyną? Czujnik? Jeśli tak, to jak go wymienić, naprawić? Przy zamku w drzwiach kierowcy pod gumą schowana jest jakaś śruba służąca do jakiejś regulacji. Czy to może być to?
    Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam,
    osioł123
  • Poziom 41  
    osioł123 napisał:
    Jak dopchnę drzwi, kontrolka znika.

Wysuń z nadwozia,o ile to możliwe, zaczep do mocowania drzwi jak nie pomoże to kaseta do wymiany.
  • Poziom 18  
    Przesuwanie zaczepu też nie pomaga. Już próbowałem. W sumie nawet o tym już zapomniałem, ale też miałem poluzowaną taką część, co to za "skoki" drzwi odpowiada, ale po dokręceniu nic nie dało. A czym jest ta "kaseta"? :-)
  • Poziom 43  
    Cały kpl. zamek.