Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Probook 6550b - Wysokie zużycie procesora

jumper_13 22 Lut 2014 12:40 2619 19
  • #1 22 Lut 2014 12:40
    jumper_13
    Poziom 9  

Mam taki problem ze swoim lapkiem, że sporadycznie zdarza się sytuacja, iż komp pracuje normalnie, mam odpaloną np. tylko przeglądarkę i nagle zużycie procesora zaczyna wariować i dochodzić pod 100% utrzymując się tak przez jakiś czas. Potem spada i znowu skacze. Dzieje się to przez okres kilku minut, następnie komputer wraca do normalnej pracy na niskim zużyciu procesora. Próbowałem to wyleczyć reinstalacją systemu, ale nic nie pomogło.

0 19
  • #2 22 Lut 2014 13:01
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Zobacz co to za proces tak obciąża system.
    Daj zrzut z crystal disc info.
    Wykonaj skany Malwarebytes Anti Malware i ADW Cleaner.

0
  • #3 22 Lut 2014 13:06
    marek216

Poziom 43  

Sprawdź aktywne procesy.

0
  • #4 21 Mar 2014 10:17
    jumper_13
    Poziom 9  

Skany wykonane, zrobiona reinstalka systemu i niestety nadal coś takiego się dzieje...
    Zrobiłem zrzuty z menadżera, może ktoś coś wywnioskuje. Dwa pierwsze, gdy procesor świruje, a dwa pozostałe jak się stabilizuje po ponownym uruchomieniu.

HP Probook 6550b - Wysokie zużycie procesora HP Probook 6550b - Wysokie zużycie procesora HP Probook 6550b - Wysokie zużycie procesora HP Probook 6550b - Wysokie zużycie procesora HP Probook 6550b - Wysokie zużycie procesora

A czy zrzut z crystal zrobić jak procek świruje czy jak jest stabilny? Na razie wrzucam przy stabilnej pracy.

Dodam, że komp się dość mocno grzał. W serwisie gość najpierw wyciągnął jaką metalową kuleczkę znajdującą się między, którymś mostkiem, a płytą, by obniżyć temp. a potem wymienił radiator. Ale nie wiem czy ta kuleczka wróciła z powrotem na miejsce.

0
  • Pomocny post
    #5 21 Mar 2014 17:48
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Tak w ogóle to dysk masz uszkodzony zalecana jak najszybsza wymiana. Jak masz gwarancję na laptop to oddaj na 100% wymienią dysk na nowy.
    Przez uszkodzony dysk system może się różnie zachowywać.

Pokaż zrzut z msconfig zakładki uruchamianie.
    Wysokie użycia jest jak nic nie robisz?
    Czemu nie kliknąłeś w zakładce Procesy "pokaż procesy wszystkich użytkowników" ?
    Przy korzystaniu z przeglądarki, gdy otwierasz np. nową kartę to na sekundę czy dwie użycie CPU może być wysokie.

0
  • #6 22 Mar 2014 13:38
    jumper_13
    Poziom 9  

Pięknie... Specjalnie kupiłem kompa droższego, żeby go mieć parę lat bez awarii, a tu w wakacje padła mi grafika, trzeba było płytę główną wymienić, a teraz padł dysk.. Rewelacja. Gwarancji nie ma od dwóch lat. Jakie mogą być skutki pracy na takim dysku? Jak na razie to współpracuje ze mną w miarę ok, nic nie gubi. Jedyne co to być może, że przez ten dysk taki mi procek świruje. Z msconfig z uruchmiamiania mam wszystko do zera powywalane, pozostały tylko najpotrzebniejsze aplikacje. W przypadku stabilnej pracy nie ma klikniętego "pokaż wszystkich użytkkowników" podczas zmuły jest. Wysokie zurzycia są np. podczas przeglądania forum w przeglądarce. Nagle komp zwalnia i procek świruje.

0
  • Pomocny post
    #7 22 Mar 2014 14:07
    kasiunia7777
    Poziom 39  

jumper_13 napisał:
    Specjalnie kupiłem kompa droższego, żeby go mieć parę lat bez awarii

A kto powiedział, że droższy komputer jest mniej awaryjny? jest poprostu bardziej wydajny. Dyski się strasznie sypią, zwłaszcza w laptopach bo ludzie je podczas pracy przesuwają, robią wstrząsy a dyski tego nie lubią.
    jumper_13 napisał:
    Jakie mogą być skutki pracy na takim dysku?

Spowolniona praca, mogą też być zawieszenia, z czasem mogą zaczynać się sypać pliki na dysku. Rób na bieżąco sobie kopie zapasowe plików żeby kiedyś nie było niespodzianki. Osobiście znam ludzi, który na takich dyskach pracują latami i nic się więcej nie dzieje, ale jednak lepiej taki dysk wymienić, bo nie jest już pewny.

Dodano po 8 [minuty]:

jumper_13 napisał:
    Wysokie zurzycia są np. podczas przeglądania forum w przeglądarce. Nagle komp zwalnia i procek świruje.

I jaki proces wtedy go tak obciąża? włącz sobie wcześniej menadżera zadań żeby mieć na widoku i obserwuj.

Dodano po 2 [minuty]:

Przydałoby się zrobić skan dysku przez MHDD żeby zobaczyć czy nie masz bardzo wolnych sektorów na dysku. Jak system próbuje coś zapisać w pamięci wirtualnej i masz wolne sektory to może trochę wszystko wariować.
    Skoro nawet reinstalacja systemu nic nie daje to może być to jednak wina dysku.

0
  • #8 23 Mar 2014 12:04
    diseasekowalski
    Poziom 35  

jumper_13 napisał:
    Pięknie... Specjalnie kupiłem kompa droższego, żeby go mieć parę lat bez awarii, a tu w wakacje padła mi grafika, trzeba było płytę główną wymienić, a teraz padł dysk..

Z HP elitebooki są mało awaryjne (0% awarii wszystkich sprzedanych przezemnie nowych i używanych elitebooków), natomiast probooki -tu awaryjność jest na podobnym poziomie co pavilionów i najtańszych hp.

0
  • #9 24 Mar 2014 18:17
    jumper_13
    Poziom 9  

OK! Dziękuję bardzo za pomoc. Czy takie sporadyczne świrowania procesora mogą coś rozwalić? Na razie będę pracował na tym dysku. W jaki sposób przeskanować tym MHDD?
    Kupiłem probooka ponieważ wszyscy mi je polecali w przeciwieństwie do pavilionów. Teraz już wiem, że na nastęny raz nie dam zarobić firmie hp..

0
  • Pomocny post
    #10 24 Mar 2014 19:51
    kasiunia7777
    Poziom 39  

jumper_13 napisał:
    Teraz już wiem, że na nastęny raz nie dam zarobić firmie hp..

Też nie przepadam za tą firmą, lepiej brać asusy :)
    jumper_13 napisał:
    W jaki sposób przeskanować tym MHDD?

Przestaw w bios tryb dysku z AHCI na IDE, zbootuj płytkę z MHDD, z listy wybierz swój dysk, skan włączasz wciskając dwa raz klawisz F4. Skończy skanować, zrób zdjęcie aparatem z wynikiem (odczyty po prawej stronie ekranu).
    Dzisiaj miałam w ręku laptop z dyskiem w podobnym stanie do twojego (9realokowanych sektorów) i ja to odrazu odczuwam, że jednak system chodzi wolniej, nie jest to jak należy.

Dodano po 27 [sekundy]:

kasiunia7777 napisał:
    I jaki proces wtedy go tak obciąża? włącz sobie wcześniej menadżera zadań żeby mieć na widoku i obserwuj.

0
  • #11 24 Mar 2014 21:07
    jumper_13
    Poziom 9  

Kurcze, jeszcze się nie spotkałem z kobietą, która by była dobra w tematyce komputerowej hah! OK, obczaje sprawę z tym MHDD (mam nadzieję, że nic nie popsuję). Co do procesów to jest to svchost i trochę chrome. Innych nie zauważyłem. Dzięki za wsparcie Kasiunia ;)

0
  • #12 25 Mar 2014 08:29
    kasiunia7777
    Poziom 39  

jumper_13 napisał:
    Kurcze, jeszcze się nie spotkałem z kobietą, która by była dobra w tematyce komputerowej hah!

Jako jedyna byłam w ostatniej klasie tech-inf :D wiem, że to rzadkość.

0
  • #13 26 Mar 2014 09:11
    jumper_13
    Poziom 9  

Brawo brawo :D
    Tak wygląda zużycie procka podczas dwóch zwiasów:

HP Probook 6550b - Wysokie zużycie procesora HP Probook 6550b - Wysokie zużycie procesora

0
  • #14 26 Mar 2014 10:07
    kasiunia7777
    Poziom 39  

UtilBringStar, to jakiś śmieć, infekcja. Zrób skan ADW Cleaner i Malwarebytes Anti Malware (skan pełny), usuń wszystko co znajdą.

Dodano po 44 [sekundy]:

I odinstaluj przed skanami BringStar jak masz coś takiego.
    Nie wiem skąd złapałeś tego śmiecia, ale system jak twierdzisz na nowo stawiałeś.

0
  • #15 26 Mar 2014 11:45
    diseasekowalski
    Poziom 35  

A dysk to już zmieniony czy dalej jedziesz na uszkodzonym?

0
  • #16 26 Mar 2014 12:43
    kasiunia7777
    Poziom 39  

diseasekowalski napisał:
    A dysk to już zmieniony czy dalej jedziesz na uszkodzonym?

Nie wymieniał coś mi się widzi, a niestety przydałoby się :/

0
  • #17 26 Mar 2014 15:32
    jumper_13
    Poziom 9  

Dysk jest stary. W studenckiej kieszeni brak funduszy na nowy. Zaraz przelecę tymi skanerami i pousuwam badziewie. System ma niecały tydzień, więc ciężko mi powiedzieć skąd to coś się przyplątało.

0
  • #18 26 Mar 2014 15:40
    kasiunia7777
    Poziom 39  

jumper_13 napisał:
    System ma niecały tydzień, więc ciężko mi powiedzieć skąd to coś się przyplątało.

Jeżeli instalujesz jakiś program to nie klikaj next, next tylko patrz czy ci instalator nie wciska dodatkowych śmieci typu paski do przeglądarki i inne niepotrzebne rzeczy.
    Jaki antywirus używasz?

Dodano po 53 [sekundy]:

A co z tym skanem MHDD?

0
  • #19 26 Mar 2014 15:52
    jumper_13
    Poziom 9  

Zawsze sprawdzam i staram się nie klikać na pałe "next" ;) może kiedyś mi coś umknęło :/
    Używam NODa. MHDD jeszcze nie robiłem, bo brak mi czasu. W weekend pstaram się to ogarnąć.

ALbo nawet dzisiaj wieczorem ogarnę to MHDD :)

0
  • #20 25 Kwi 2014 19:11
    jumper_13
    Poziom 9  

Proszę Państwa, wyciągnąłem baterię z laptopa i komp od 3 tygodni ani raz się nie zawiesił, a procek nie świruje!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo