Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

goclever quantum 4 - pęknięty ekran

marek1903 22 Feb 2014 14:13 27582 32
    marek1903
    Level 10  
    Witam.W moim telefonie pękła szybka .Jest to telefon goclewer quantum 4.Do tych telefonów nie można kupić żadnych części zamiennych.W Polsce jest jedyny serwis do którego trzeba wysłać telefon a naprawa kosztuje tyle co prawie nowy telefon.Mam takie pytanie czy można wyciąć taką szybkę ze zwykłego szkła lub z plexi i czy będzie to działało.
    Adrian4477
    Level 31  
    Możesz wyciąć z plexi ale wtedy chyba ten telefon nie będzie zbyt użyteczny :D
    Jedynie wymiana ekranu na nowy.
    Niestety, kupując takiego chinola trzeba się liczyć z tym, że jeśli coś padnie - telefon na śmietnik.
    marek1903
    Level 10  
    Telefon mimo pękniętego okranu działa normalni.Chciał bym się dowiedzieć czy ten ekran jest zależny elektroniczni z telefonem.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Szukaj ekranu na ebayu ;)
    marek1903
    Level 10  
    Na ebayu nie ma.Tak jak kolega Adrian napisał to jest chińskie badziewie.A co do tej szybki to chyba jest tak że niektóre telefony mają szybkę ,digityzer i wyświetlacz i to jest wszystko osobno do kupienia.Niektóre szybki są zespolone z digityzerem które mają dodatkową taśmę do wpięcia do płyty głównej.jeżeli jest sama szybka to jest pytanie czy nie ma nic wklejonego czy wtopionego do tej szybki.sama szybka niema taśmy do podaczenia do płyty głównej.
    sedfe1
    Level 10  
    Mam ten sam problem - peknieta szybka,znalazles cos?
    zaniu
    Level 2  
    Ja kupiłem to:
    Na aliexpress com jest coś takiego: Original-Touch-Screen-Touch-Panel-for-Cubot-GT90-Smartphone-Free-Shipping

Niestety nie mogę dodac bezpośredniego linka.

Ktoś już niby zamawiał z polski w styczniu...
    Niby ścieżki z drugiej strony są inaczej poprowadzone, ale to chyba nie ma znaczenia. Wtyk i rozmiar jest identyczny. Czy będzie pasował - zobaczę :)

R.
    kristopas
    Level 9  
    i jak kolego masz juz ten dotyk od cubota,,,mam ten sam problem córeczka upósciła qantuma i szukam od 2 m-cy jak będziesz wiedział czy to to samo pifffko poślę :D
    kristopas
    Level 9  
    Typ:
    Ekran dotykowy

is_customized:
    Tak

Nazwa marki:
    Cubot

Ekran:
    4.5 "

Numer modelu:
    Cubot GT90

Zamiennik Marka:
    Cubot GT90
    ,,,
    i na opisie pisze jak powyżej jak ma więcej niż 4cale to nie podejdzie choc łaczka tasiemki będzie ok
    zaniu
    Level 2  
    Z tym że zamówiłem do 4 calowca. Tam są dwa rodzaje dla 4 i 4,5 cala. W opisie tego co kupiłem jest 4 cale więc jeżeli dostanę większą to otwieram spór i kasa wraca do mnie. Sugerowałem się rozmiarem ekranu, wyglądem złącza i opisem, że ten Cubot to to samo co Quantum. Dam znać jak dostanę.

http://www.aliexpress.com/snapshot/6079174503.html

Przesyłka 7 maja była na lotnisku w China więc czekam. Myślę, że w ciągu tygodnia powinienem mieć ten ekran.

R.
    kristopas
    Level 9  
    Spoko ja kupiłem, apropo zamówiłem ale sfinalizować nie moge.
    Choc na aliexpres załozyłem konto ,zapłacić chciałem z karta mbanku mastercard debit i nie poszła. Naciągałem to i mnie szlak trafia jak by podszedł to nawet bym komuś jak mi zamówi kase oddał te 17dolarów.
    Ale nie bedę w mbanku karty zamawiał na zakupy w necie i płacił im za używanie takiej karty co miesiąc jak wyczytałem , pozdr;
    Czekam na kontakt i opis efektów

kristopas
    mruko
    Level 11  
    Mam również pęknięty ekran w quantum 4 więc czekam z niecierpliwością czy ekran od Cubota będzie pasował.
    Krzerave
    Level 1  
    I jak wygląda sytuacja? Jeśli digitizer będzie pasował myślę ze lcd także. Wtedy będzie ciekawe który jest oryginalnym chińskim badziewiem a który klonem :)
    Jak tak sprawdzałem obydwa maja taki sam lcd "IPS pojemnościowy ekran dotykowy 800x480 " Wiec jakaś tam nadzieja jest
    podajsie
    Level 2  
    No tak ;) pęk mi ekran po 2 tygodniach użytkowania :/ ale nie długo później zepsułem wejście usb i oddałem na gwarancje telefon. Napisali e-mail że naprawa będzie kosztować 70zł i za tą cenę naprawili mi wejście usb i wstawili nową szybkę z dotykiem oraz była zrobiona diagnostyka telefonu. Teraz nie chcący wykąpałem się z nim w morzu i się wylał ekran i zalał dotyk więc też wyśle na gwarancję ;) Tylko taki minus 3/4 tyg na telefon czekałem...
    kristopas
    Level 9  
    Kolego zoniu wiadomo już czy podchodzi ten dotyk ,napisz zamówię jak by podszedł brat może płacić w aliexpres ja karty takiej nie mam.
    Zamówił by mi biorąc pod uwagę okres oczekiwania 40dni, szkoda czasu.
    zaniu
    Level 2  
    Paczka RC658017964CN siedzi na lotnisku u chinoli w SHENZEN od 7 maja - nic nie mogę z tym faktem zrobić. Czekam.

R.
    kristopas
    Level 9  
    Dzięki za odpowiedz jak dojdzie daj znać czy jak powyżej pytałem pasuje.
    A tak w nawiasie ile od zamówienia do dziś czekasz ??!
    zaniu
    Level 2  
    Nie pasuje - nie kupować!!!!

Jest o ok mm dłuższy (co jeszcze bym jakoś rozwiązał) ale digitizer nie chce współpracować.

R.
    kristopas
    Level 9  
    Dzięki za info, udało mi się na allegro kupić cały telefon pisałem e-maile z prośbą o znizenie ceny na aukcji z 120zł na 70zł z kosztem wysyłki i poszedł allegrowicz na rękę.
    Finalnie wyswietlacz tylko potłuczony ale cały komplet z biała ramką i tak wychodzi taniej jak na aliexpres,warto szukać na allegro i pytać a co wyjdzie sam sie dowiem i opisze to.
    pozdrawiam
    buffiara
    Level 2  
    hej, spadł mi telefon i pękła szybka, przez co przestał działać, mam 350, więc praktycznie niczym się nie różni od 4 poza pamięcią wewnętrzną, no ale nieważne, ktoś pisał, że zepsuł wejście usb, przez co oddał na gwarancję, byłabym wdzięczna za podpowiedzenie, jak zepsuć wejście, może też mi się uda oddać na gwarancji? :)
    kristopas
    Level 9  
    Witaj koleżanko.
    Nie tędy droga serwis i tak robi szereg testów i jak wyczają że szybka (digitizer) pękła z twojej winy to sama sobie kosztów narobisz psując wejscie usb.
    Oddaj teraz na serwis zapłacisz 160zł jak cię stać na to, bądź szukaj jak ja na allegro , olx itp jakiegoś na częsci zamienne.
    Mi się udało po trzech miesiącach w końcu znalesć nawet w tym samym kolorze białym.
    Zapłaciłem i czekam jak allegrowicz mi wyśle w poniedziałek ,porozkręcam pogrzebie i coś z tego wyjdzie może.
    pozdrawiam
    buffiara
    Level 2  
    160 zł się nie opłaca, bo dodam 6 dyszek i mam drugi, nowy telefon, więc nie uśmiecha mi się za coś takiego tyle płacić, a mogłbyś mi podrzucić linka do strony z allegro, z której kupiłeś? :)
    zenek_n7
    Level 11  
    Witam
    Problem podobny córeczka i telefon.
    Skoro zaniu przymierzał to może zdemontował stary potłuczony digitaizer (jakieś dobre zdjęcie taśmy).
    Może wystarczy ustalić co jest napisane na opisie taśmy i iść tą drogą.
    A nóż chińczyk się pochwalił, że wyprodukował ten dotyk.

Jeszcze jedno może ktoś wie, czy dotyk jest osobny, czy klejony do lcd?

Prawdopodobnie skończy się tym że sam go rozbiorę za kilka dni - działa coraz gorzej

Pozdrawiam
    jareckim
    Level 14  
    Witam
    Mam quantum 4 z pęknięta szybka, ale wszystko działa. Mam też drugi quantum 4 z uszkodzonym wyświetlaczem, ale za to z całą szybką i digitaizerem i mam problem z wydłubaniem go z obudowy. Wygląda, że metalowa płytka przykrywająca wyświetlacz od tyłu powinna się wysunąć do przodu, ale niestety nie chce się ruszyć. Jak to rozebrać?

Po dokładnych oględzinach stwierdziłem, że wyświetlacza nie da się wyjąc bez wyjęcia digitizera. A digitizer jest wklejony i próba jego odklejenia skończy się jego pęknięciem. Jest jakiś bezpieczny sposób na odklejenie digitizera?
    zenek_n7
    Level 11  
    Może skalpel, struna i wcześniejsze nagrzanie.
    Oczywiście z próbą na potłuczonym
    jareckim
    Level 14  
    Też myślę, że podgrzanie np. suszarką może pomóc i zacząć testy od potłuczonego. Najgorsze jest to, że jak coś nie wyjdzie zostanę bez tela, bo potłuczony działa i jest w użyciu. Struna dobra myśl, tylko najgorzej zacząć.
    zenek_n7
    Level 11  
    Sorry
    Teraz muszę wyjechać.
    Ale córki mogę spróbować rozebrać za dwa tygodnie jak wrócę.
    I tak połowa ekranu przestała pracować, choć pracowała prawie pół roku.

Dzieci ....

Jak chcesz to poczekaj.
    Córeczka kupiła za swoje nowy.
    jareckim
    Level 14  
    Na razie odłożyłem dawce na półkę i szukam samego digitizera lub pomysłu jak wydłubać z dawcy bez uszkadzania go. Można powiedzieć, że nie ma pospiechu, dawca trafił się darmowo i pomyślałem, że może z dwóch złoże jeden w pełni sprawny, ale to okazuje się nie takie proste.