Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

B593-s22 Huawei - drukarka usb, czy komus działa?

scss 22 Lut 2014 15:26 3348 7
  • #1 22 Lut 2014 15:26
    scss
    Poziom 17  

Witam!

Mam router Huawei o oznaczeniu B593-s22 i za nic nie mogę zainstalować drukarki na usb, tak aby była widoczna w sieci (otoczeniu sieciowym). Próbowałem już różnych kombinacji z rożnymi drukarkami - na próżno. Czy komuś się udało udostępnić drukarkę usb w tym routerze? Czy tylko zmiana softu pozostaje...

0 7
  • #2 28 Lis 2014 15:55
    mr.dopesmoker
    Poziom 2  

Mam niestety ten sam problem. Udało Ci się może to jakoś skonfigurować?

0
  • #3 28 Lis 2014 19:14
    scss
    Poziom 17  

No niestety do tej pory nic. Zmieniłem nawet soft na V200R001B180D20SP00C00 i nic. Nie ma takiej funkcjonalności jak serwer druku samba :-(

0
  • #4 10 Lut 2015 16:03
    mafiu2
    Poziom 8  

W wersji D30 też nic się nie zmieniło.

0
  • #5 11 Lut 2015 17:27
    scss
    Poziom 17  

W D30 to mi nie działa DNLA i ftp... :-(((

0
  • #6 11 Lut 2015 18:35
    mafiu2
    Poziom 8  

scss napisał:

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne i postawić nowe konto.

Co do serwera wydruku, to udało mi dostać do roota routera poprzez ftp i ssh. W katalogu /html/html/application/ znajduje się plik usbprinter.asp, który ma zwyczajnie zakomentowane wybrane fragmenty kodu. Niestety pliku nie da się podmienić ze względu na uprawnienia (read-only file system). Chmod nie daje tu rezulataów, komenda 'mount -o remount, rw' też nie przechodzi. Dodam, że podczas logowania do powłoki (shell) wyświetla się banner z wersją "Busybox 1.9.1". Ktoś ma jakiś pomysł jak to ominąć?

Myślałem, żeby podmienić plik z odkomentowanymi funkcjami (m.in. webGetUsbPrinterStatus()), przebudować plik .BIN i dokonać ponownej "aktualizacji". W tym celu próbowałem użyć programu "firmware_mod_kit", niestety podczas "dekompilacji" pojawiał się błąd: "make: *** No targets specified and no makefile found. Stop.". Mimo to uważam, że dalej jest to możliwe.

Do pliku usbprinter.asp można dostać się za pomocą przeglądarki, niestety nie pokaże nam ona ukrytych komentarzy, natomiast firebug od razu wskaże błędne linie. Aby wpisać adres: 192.168.1.1/html/application/usbprinter.asp . Jak widać w tym miejscu powinny wyświetlić się podłączone drukarki...

0
  • #7 11 Lut 2015 23:07
    kolopeter2
    Poziom 11  

a probowales mount tylko tego katalogu , o ktorym piszesz?

0
  • #8 13 Kwi 2015 22:54
    jecekjacek
    Poziom 10  

mafiu2 napisał:
    scss napisał:

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne i postawić nowe konto.

Co do serwera wydruku, to udało mi dostać do roota routera poprzez ftp i ssh. W katalogu /html/html/application/ znajduje się plik usbprinter.asp, który ma zwyczajnie zakomentowane wybrane fragmenty kodu. Niestety pliku nie da się podmienić ze względu na uprawnienia (read-only file system). Chmod nie daje tu rezulataów, komenda 'mount -o remount, rw' też nie przechodzi. Dodam, że podczas logowania do powłoki (shell) wyświetla się banner z wersją "Busybox 1.9.1". Ktoś ma jakiś pomysł jak to ominąć?

Myślałem, żeby podmienić plik z odkomentowanymi funkcjami (m.in. webGetUsbPrinterStatus()), przebudować plik .BIN i dokonać ponownej "aktualizacji". W tym celu próbowałem użyć programu "firmware_mod_kit", niestety podczas "dekompilacji" pojawiał się błąd: "make: *** No targets specified and no makefile found. Stop.". Mimo to uważam, że dalej jest to możliwe.

Do pliku usbprinter.asp można dostać się za pomocą przeglądarki, niestety nie pokaże nam ona ukrytych komentarzy, natomiast firebug od razu wskaże błędne linie. Aby wpisać adres: 192.168.1.1/html/application/usbprinter.asp . Jak widać w tym miejscu powinny wyświetlić się podłączone drukarki...

spróbuj tego
    http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=17924&siteCode=worldwide
    lub
    http://download-c.huawei.com/download/downloa...loadId=36365&version=62533&siteCode=worldwide

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo