Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

matiz - centralny zamek otwiera tylko drzwi kierowcy

22 Lut 2014 15:54 2598 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Popełniłem głupi bląd przy ładowaniu akumulatora, bo właśnie po tym centralzamek (dokładany) przestał otwierać kluczem troje drzwi. Siłowniki i kable OK, pozostaje sterowanie. Czy opłaca się to naprawiać i co koledzy polecają do podstawienia. Nie wiem czy ten zamek jest na pilota, auto kupione 3 lata temu pilota nie miało, zamek centralny działał z klucza. Zależy mi na tym bo matiz bardzo dobrze się sprawuje (13 lat, 50 tys przebiegu. Czekam na sugestie.
  • Poziom 40  
    Do naprawy,koszt ok maks 10 zł.Zasilania i ścieżki w module są?
  • Poziom 9  
    Dzięki Ireneo za zainteresowanie, ścieżki idealne, zasilanie dochodzi- nie wiem dlaczego 3 kabelkami. Czy do tego mógł być pilot, tak z ciekawości bo żona nie lubi takich wynalazków. Co do naprawy, te 10 zł to scalak?
  • Poziom 40  
    10 zł to tak sobie strzeliłem,ale miałem uszkodzony scalak w czymś takim.Jak dasz masę na brąz i biały jest reakcja?Na obudowie masz st-1000?
  • Poziom 9  
    Teraz auto jest na zewnątrz to nie sprawdzę z tą masa (chyba że na samej płytce da się to zrobić), ale master jest sprawny i jak wszystko było podłączone i przesuwałem tłoczkiem (kliknięcia mikrostyku) to nie było żadnej reakcji. Jutro mógłbym to sprawdzić w aucie zwierając kabelki brąz i biały do masy.
  • Poziom 40  
    Na dzień dobry sprawdź czy master daje te masy bo może np są dwie i wtedy nie widzi zmiany stanów.Podstawa to co na kolorach które opisałem i jak na nie reaguje.Jeżeli to st1000 to schemat znajdź i w domu na stole sobie sprawdź.
  • Poziom 9  
    Problem w tym, że na obudowie pisze tylko "actuator controller", bo już dawno szukałbym schematu. Co to znaczy, że sa dwie masy?
  • Poziom 9  
    Dzięki za link do schematu podłączenia - wygląda na to, że mam ten sam, 12-pinowy. Najciekawsze, że on współpracuje z alarmem o czym poprzedni właściciel nic nie mówił ani nie dał do niego kluczyków. alarm żonie nie potrzebny, ale z ciekawości popatrzę za nim. Gdzie w matizie zwykle bywa schowany?
    Zacznę jednak w poniedziałek od podmiany scalaka bo w jego opisie znalazłem, że zasilanie ma do 15v, a ja przez głupotę podłączyłem prostownik do instalacji auta bez akumulatora.