Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VAIO VGN-NW21SF - Zapala się zielona dioda na chwilę i gaśnie.

Sharaku 22 Lut 2014 15:54 1053 1
  • #1 22 Lut 2014 15:54
    Sharaku
    Poziom 8  

Witam.
    Laptop został przezemnie rozkręcony, wyczyszczony ponieważ lekko się grzał przy wysokim obciążeniu. Robiłem to już wcześniej lecz tym razem napotkałem problem. Mianowicie po złożeniu komputera do kupy nie chciał się odpalić. Z bateria, bez, na ładowarce czy bez brak różnicy. Zapala się zielona dioda po nacisnieciu power i gaśnie. Jak jest podpieta ładowarka i bateria to razem z zielona diodą gaśnie też dioda od ładowania baterii. Komputer udało mi się włączyć raz czy dwa, aczkolwiek po chwili użytkowania (raz po 2 minutach, raz po około godzinie) wyłączył się i objawy pozostały takie same. Nie używałem żadnego sprężonego powietrza, po prostu przeczyscilem papierem i przedmuchałem nie ruszając niczego prócz wentylatora w którym było trochę kurzu. Jakieś pomysły? Dodam że kiedy komputer działał przez godzinę nie było z nim żadnego problemu.

0 1
  • #2 22 Lut 2014 16:37
    robig
    Poziom 17  

Cześć,

czyściłeś papierem, w jaki sposób, jak kurz z mebli?
    Rozkręć, sprawdź najpierw czy czegoś nie rozłączyłeś albo, co gorsza, nie urwałeś z płyty machając po niej tym papierem. Jak z układem chłodzenia, jest na swoim miejscu, odpinałeś go?
    "Uziemiłeś/zrzuciłeś z siebie" ładunki elektrostatyczne przed tym zabiegiem? Do czyszczenia bezpośredniego takiej elektroniki używa się pędzli, szczotek, itp. ale w wersji ESD, bo można sobie niechcący zrobić kuku jak przeskoczy iskierka.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo