Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AppStar - Boot Loop / Recovery Menu

Bartosz_MDF 22 Lut 2014 16:31 5937 7
  • #1 22 Lut 2014 16:31
    Bartosz_MDF
    Poziom 13  

Witam!
    Dostałem do naprawy jakiś tablet sprowadzony z Anglii. Nazywa się to to: AppStar Tablet a producent to firma: Binatone.

Problem jest w tym, że to cudo resetuje się samoczynnie. Czasami pojawi się ekran główny na 0.5-1 sek. i bach, reset.

Chciałem zrobić reset przez recovery ale ni jak nie mogę się do niego dostać, wykorzystałem już chyba wszystkie kombinacje klawiszy... Chyba, że recovery też uwalone...

Spotkał się ktoś z tym? Da się coś zrobić?

Pozdrawiam.

-1 7
  • Pomocny post
    #2 07 Wrz 2014 19:53
    razorblade
    Poziom 12  

Ja się spotkałem, zakupiłem sobie takiego z allegro z uszkodzonym androidem z nadzieją że uda się go naprawić i udało się. Po tym jak się doszkoliłem w temacie udało mi się go odratować. Postaram się w skrócie napisać co należy zrobić, może komuś to się przyda, jako iż na ten temat też natknąłem się szukając informacji o problemie.

1. Tablet Binatone Appstar (wersja z kontrolą rodzicielską) 7 cali, to tak naprawdę jeden z wielu klonów chińskiego tabletu A13 all winner.
    2. Recovery w tym tablecie uruchamia się poprzez wyłączenie, następnie przytrzymanie vol + oraz włączenie w tym czasie stale trzymając vol +, jednakże nawet jeśli zadziała to nic to nie da bo nie pojawi się menu recovery z opcjami, tylko tło z logo androida z wykrzyknikiem (zwyczajnie w tym produkcie nie ma takiej możliwości).
    3. Pozostaje wgranie innego rom'a. Nie udało mi się znaleźć zrzutu oryginalnego od tego tabletu to też użyłem modyfikacji zrobionej pod A13. Zwie się ona "Faaast JB 2.5" (jest to tak naprawdę zmodyfikowany android 4.4.2. z cwm i debugowaniem uruchomionym od początku) można pobrać z linków na forum xda ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2312731 ).
    4. Żeby wrzucić firmware, niezbędny jest kabel usb do komputera. Należy ponadto zainstalować Live suite (np. http://www.softpedia.com/progDownload/Live-Suit-Pack-Download-219329.html ) - (jest to oprogramowanie którym będzie się wgrywało rom)
    W tym miejscu dodam że sterowniki adb można albo zainstalować w nie wygodny sposób z całym pakietem SDK Androida, lub skorzystać z "15 second Adb installer" ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979 ) który zrobi wszystko za nas a do tego ustawi nam możliwość wywoływania komendy adb w linii komend dla wszystkich ścieżek na dysku w odróżnieniu od oryginalnej instalacji z SDK gdzie trzeba by to dodatkowo konfigurować.
    5. Po zainstalowaniu adb oraz live suit, uruchamiamy live suit najpierw, nie wchodzimy w samouczek jaki na początku będzie chciał się wyświetlić tylko od razu wybieramy plik z nowym rom do załadowania.
    6. Następnie podłączamy kabel usb do komputera, potem bierzemy tablet, trzymając go przytrzymujemy vol + , podłączamy kabel i od tego momentu wciskamy power w odstępach 1-2 s. kilka takich wciśnięć powinno wywołać możliwość flashowania romu która to powinna zostać już wykryta przez live suit (gdy tak się stanie, nie ma po co już wciskać guzików na tablecie), kiedy to pojawi się komunikat o możliwości flashowania, wybieramy opcje z formatowaniem (mimo ostrzeżeń że jest niebezpieczna). Dwukrotnie ten wybór trzeba potwierdzić.

7. Jeśli wszystko jest w porządku, to powinno się zakończyć flashowanie stosownym komunikatem "suceed (...)" oraz następuje po tym reboot tabletu.
    8. Należy poczekać kilkanaście minut przy pierwszym rozruchu, będzie to wyglądało jakby tablet miał problem z bootem ale tak naprawdę jest on dosyć wolny to też pierwszy rozruch nowego romu tyle trwa.
    9. Powinniśmy zobaczyć już menu personalizacji nakładki systemowej. Można wtedy jeszcze raz użyć softreset (power przytrzymać) i przeprowadzić reboot jeszcze raz. Wówczas zobaczymy ekran zablokowany standardowo jak to w androidzie.
    10. W tym momencie, pojawia się problem jako iż ekran dotykowy nie będzie działał. W związku z tym trzeba pobawić się w instalację sterowników. Użyjemy paczek z tego samego tematu w którym pobierany był "Faast JB 2.5" do którego to podałem linka wcześniej. W temacie związanym z tym romem znajduje się pozycja "DOWNLOAD TS MODULE" , sprawdziłem wszystkie paczki z sterownikami i niestety nie ma jednej idealnej. To też zalecam ściągnięcie tych:
    - gt811_ts.ko-A13_gslX680.ko-ft5x_ts.ko+mxc622x
    - S710TAB - ft5x_ts.ko-gt811.ko-gslX680.ko+mxc622x
    * SPECIAL TS MODULE
    - Ainol Novo7 Legend
    11. W.w. paczki zawierają sterowniki do ekranu dotykowego, gsensora i generalnie sterownik ekranu (lub przynajmniej z nim mieszają). Ja instalowałem te trzy paczki po sobie. W kolejności 1,2,3,2 - dzięki temu uzyskałem komplet sterowników które: zapewniają ekran w odpowiedniej rozdzielczości, działający dotyk z multitouch, g-sensor (problem z obracaniem ekranu systemowego, są i na to rady ale już wymagające zwiększonej zabawy ja zwyczajnie wyłączyłem "auto-rotate" dla ekranu systemowego jako że g-sensor dobrze działa w grach i aplikacjach a i tak wiele osób nawet ściąga appki do kontrolowania obrotów ekranu). Generalnie te paczki zapewniają też działanie kamerki z aparatem. Generalnie dla mnie to satysfakcjonujący wynik koniec końców. Oczywiście można dalej eksperymentować ze sterownikami (szukać na innych forach) lub dążyć do stworzenia swojej paczki (też się da ale również jest to dłuższa procedura związana z tworzeniem swoich plików *.bat itd.).
    12. Do rozwiązania jest też kwestia obsługi kart micro sd, bo pomimo iż karta jest wykrywana to nie jest przez system przypisywana do instalowania aplikacji z sieci, autor faast JB 2.5 zrobił tak iż wydzielił miejsce uznawane za kartę SD na wewnętrznej karcie (nie wiem czym się kierował), także jeśli komuś na tym zależy to będzie musiał dokonać zmian w pliku/plikach systemowych - jakich to już nie wiem bo odbiorca tego tabletu nie miał potrzeb na zwiększoną pojemność to tez już się nie bawiłem (sądzę iż po kontakcie z autorem modyfikowanego rom'u można uzyskać pomoc w rozwiązaniu tego problemu).

Powyższe rozwiązanie powinno pozwolić na odratowanie binatone appstar z uszkodzonym systemem w taki sposób że jest to wciąż bardzo używalny tablet. A jeśli komuś zależy na kontroli rodzicielskiej to jest dużo darmowych aplikacji w markecie google play w tym celu.

4
  • #3 26 Lut 2015 14:46
    wlad1k
    Poziom 2  

ale jak zainstalować te sterowniki do ekranu? jakim programem?

0
  • #4 26 Lut 2015 20:49
    wlad1k
    Poziom 2  

dzięnki doszedlem jak )))))))))))))

0
  • #5 26 Lut 2015 22:37
    Bartosz_MDF
    Poziom 13  

Wielkie dzięki! Mam tego 10 sztuk wszystkie w podobnym stanie, pobawię się na pewno :D

0
  • #6 05 Mar 2015 19:21
    KamilHELP
    Poziom 2  

A ja mam problem z livesuitem mam tablet manta mid 13 i fabryczne firmware pobrane z strony producenta. Robię wszystko według instrukcji zaczyna się wgrywać
    ale doszło do 25 % i wyskoczył błąd (POKAZANY W ZAŁĄCZNIKU). Nie wiem co robić.

0
  • #7 17 Sie 2015 05:40
    vikingher
    Poziom 2  

jak wrzucić te sterowniki do tabletu, zrobiłem w tablecie wszystko jak w instrukcji, wszystko jest ok tylko JAK zainstalować te sterowniki?

0
  • #8 20 Sie 2015 11:50
    tomkolp

Poziom 9  

vikingher napisał:
    jak wrzucić te sterowniki do tabletu, zrobiłem w tablecie wszystko jak w instrukcji, wszystko jest ok tylko JAK zainstalować te sterowniki?
    Podczas uruchamiania tableta gdy widać logo androida odpalić plik bat ze sterownikami.

0