Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Micra k11 - Słabe światła drogowe.

skiera166 22 Lut 2014 16:38 1155 2
  • #1 22 Lut 2014 16:38
    skiera166
    Poziom 8  

Witam. Jak w temacie posiadam nissana micrę k11. Zagłębiając się w tematy forum braku świateł drogowych w tym modelu chciałbym zapytać bardziej doświadczonych kolegów. Jakiego użyć przekaźnika, aby za jego pomocą załączały się światła drogowe wykorzystując istniejącą instalację elektryczną świateł. Dodam że w moim przypadku światła drogowe zaświecają się po przełączeniu manetki w pozycję świateł drogowych, jednak są bardzo słabe, słabsze niż światła mijania i mało co widzę na drodze i z powrotem muszę przełączyć na światła mijania. Dlatego chciałbym odciążyć przełącznik i użyć przekaźnika. Tylko jakiego ? Proszę o pomoc.

0 2
  • #2 22 Lut 2014 17:38
    manta
    Poziom 39  

A może zaczniesz od naprawy oryginalnej instalacji? A dopiero potem modyfikuj. Wyobraź sobie sytuację że przy szybkiej jeździe giną Ci światła, bo włącznik odmawia współpracy... Średnio przyjemna okoliczność na krętej drodze, co do przekaźnika, 541 wystarczy.

0
  • #3 24 Lut 2014 16:58
    skiera166
    Poziom 8  

Jeżeli chodzi o instalację jest ok, nie ma żadnych przepalonych przewodów ani nadpalonych końcówek. Nie musze wyobrażać sobie takiej sytuacji ponieważ światła mijania działają ekstra przełącznik spisuje się bardzo dobrze. Rozbierałem go i oczywiście przeczyściłem styki, na ostro w kostce odnalazłem minus i poszczególne styki zwierałem i światła drogowe świeciły mocno a nie jak przez przełącznik słabo że ledwo je widać. Dlatego chcę odciążyć przełącznik, żeby służył jedynie za włączanie przekaźnika, który następnie będzie załączał światła drogowe (długie). Chodzi mi o światła drogowe czyli długie,kolega chyba źle zrozumiał.

0