Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philipsa Saeco Poemia class HD - Ekspres nie spienia mleka

żabka1241 22 Lut 2014 17:13 11328 10
  • #1 22 Lut 2014 17:13
    żabka1241
    Poziom 2  

Witam!
    Mam pytanie 4 miesiące temu kupiłam ekspres do kawy Philipsa Saeco Poemia class HD8425/09 był już w serwisie, gdyż słabo spieniał mleko i ponownie jest to samo. Serwis stwierdził, że był źle czyszczony, może ktoś mógłby napisać jak czyścić prawidłowo ten ekspres, bo może robię to źle zaznaczę, że jest to mój pierwszy ekspres. Z góry bardzo dziękuje za podpowiedź.

6 10
  • #2 22 Lut 2014 22:39
    cafedomino
    Poziom 19  

Pytanie: ogólnie spienia zle czy zamiast je spieniać zagotowuje mleko?. Jeśli to drugie to na panarello (cygaro nałożone na rurke pary-wody) a konkretnie na tej części metelowej chromowanej poniżej górnej krawędzi tak mniej więcej 3mm znajduje się maleńki otworek średnicy igły. W momencie jak jest on zapchany np. mlekiem to para nie zaciąga powietrza a tym samym zamiast ubijać mleko odrazu je gotuje i zaczyna "bąblować".

2
  • #3 25 Lut 2014 18:43
    żabka1241
    Poziom 2  

Myślę, iż źle spienia mleko bo ogólnie spienia minimalnie ok. 2 mm na początku jak kupiłam ekspres to była ładna pianka wysoka dlatego martwię się tym. Na początku gotuje mi mleko, a potem leciutko spienia. Na początku z pannarello leci troszeczkę wody, a potem wydobywa się para. Dzisiaj nawet mi spieniło mleko, ale jeszcze do ideału brakuje. Wydaje mi sie, że jest czyste robię zgodnie z instrukcją i kazali mi w serwisie czyścić tak za każdym użyciem ekspresu. Czyli: Zdejmuję zewnętrzną część panarello, górną część rurki panarello (gumę) oraz czyszczę tą całą rurkę wylotu pary (ta co jest na stałe przymocowana do ekspresa) wszystko myję pitną wodą mineralną podgrzaną, a raz na tydzień zewnętrzną część panarello mocze w wodzie mineralnej aby ze środka dobrypłukać mleko bo zauważyłam że gdzie jest ten plastik z tą końcówką w środku to nie raz zostawia troszeczkę mleka. Może cos źle robię może bardziej da się to jakoś czyścić. Proszę o podpowiedź tylko ze względu na to, iż jestem kobietą i w sprawach technicznych raczej nie znam się to proszę o tłumaczenie jak małemu dziecku, gdyż terminologia fachowa to nie dla mnie.

1
  • #4 25 Lut 2014 21:45
    cafedomino
    Poziom 19  

To się chwali że Pani dba o ekspres, co do "wzorcowego spieniania mleka" droga długa i kręta. Warto zobaczyć jakiś filmik. Podstawa to zimne i tłuste mleko np.3,2.
    przy odkręceniu pokrętła zawsze wylatuje troche wody dlatego nie nalerzy od razu wkładać spieniacza do mleka i odkręcać. Ważną rzeczą jest drożność malutkiego otworku jeśli jest on zapchany to mleko będzie się momentalnie zagotowywało a nie spieniało. Zdejmuje Pani panarello czyli ten element metalowy chromowany z rurki na części grubszej czyli tej którą się nakłada na rurke mniej więcej 2-4mm od górnej krawędzi znajduje się maleńki otworek grubości igły (znajduje się na powierzchni zewnętrznej) oczyści go tak by był prześwit na wylot złożyć i trenować spienianie.

5
  • #5 01 Mar 2014 17:52
    żabka1241
    Poziom 2  

Dziękuję za podpowiedź, używam tylko mleka 3,2 oczywiście zimnego. Jak kupiłam ekspres to filmików troszkę sie na oglądałam. Dzisiaj spieniło mi mleko idealnie w bardzo wysoką piankę :-) tylko, aby tak dalej robił. A tej ostatnią poradę wykorzystam jak znajdę tylko. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.

0
  • #6 01 Mar 2014 21:14
    cafedomino
    Poziom 19  

Cieszę się że mogłem Pani pomóc. Co do odblokowania tej maleńkiej dziurki to proszę się dobrze przyjrzeć górnej części jak otwór jest drożny to efekty spieniania są rewelacyjne. Pozdrawiam.

0
  • #7 11 Mar 2014 10:07
    dagamit
    Poziom 9  

Dzień dobry,
    mam pytanie w sprawie czyszczenia nakładki panarello. Moim problemem jest właśnie zagotowywanie, a nie spienianie mleka - tak dzieje się od kilku dni, wcześniej było ok. Mam nakładkę plastikową czarną, po zdjęciu z rurki rozmontowuje się ją jeszcze na dwie części. Nie bardzo wiem, jak sobie poradzić i czy to jest problem z tą czarną plastikową nakładką czy z rurką metalową wychodzącą z ekspresu. Mam model Saeco Xsmall.
    Dziękuję za wskazówki

0
  • #8 11 Mar 2014 21:59
    cafedomino
    Poziom 19  

Witam. Z tego co pamiętam w plastikowych panarello nie ma otworku w górnej części (ten element w kształcie cygara który nakłada się na element gumowy) za to guma którą nasówa się na rurke w dolnej części ma dziurkę a właściwie okrągły dołek który musi być czysty nie zalepiony mlekiem. W cygarze w środku niego znajduje się coś na kształt płetwy, można to wysunąć do góry. Wszystko dokładnie wymyć (może odkamienianie ekspres by się przydało?) Składanie-płetwe wsunąć od góry w panarello to momentu aż dół płetwy czyli wąsy będą lekko wystawały, gume nakładamy do chwili jak wyczujemy że zgrubienie na rurce wskoczy w wyrzłobienie w środku gumy( ucho za które trzymamy gume ma być z lewej strony) cygaro patrząc do środka od grubszej strony tej którą nasówamy ma na wewnętrznej ściance przy samym rancie coś na wzór małego wyfrezowanego prostokąta( w miejscu prostokąta robie w plastiku małą dziurke na wylot-to mój sposób) tym frezem nakładamy na gume tak by pokrywał się z dołkiem na gumie.

4
  • #9 12 Mar 2014 11:13
    dagamit
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedź. Spróbuję powalczyć jeszcze z tą rurką wg wskazówek.

0
  • #10 23 Paź 2014 16:09
    mich_88
    Poziom 6  

cafedomino Mam do Pana pytanie gdyż mam problem z Phillips Saeco Exprelia. Od dwóch dni przy robieniu cappucino jest problem taki ,że słabo ciągnie mleko i lecą "bąbelki" i wszędzie jest nachlapane. Posiadam filmik to mogłbym go jakoś przesłać jak to wygląda. Czyszczenie nie pomogło :/

0
  • #11 24 Paź 2014 10:22
    cafedomino
    Poziom 19  

Jeśli rozebranie całego mechanizmu spieniania na czynniki pierwsze i dokładne umycie według instrukcji nie pomoże, to otwierając drzwiczki w prawym górnym narożniku jest czarne pokrętło z otworkiem. To jest zaworek którym zaciągane jest powietrze do spieniacza, zapchanie jego powoduje powstawanie bombelków. Udrożnij otwór albo go wykręć ale nic na siłe bo lubią się ukręcić.

4
  Szukaj w 5mln produktów