Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

M-Audio FireWire Solo Panel Control

22 Lut 2014 17:19 1161 2
  • Poziom 6  
    Witam,
    Mam problem z karta zew. muzyczna M-audio FireWire Solo Gdy włączam zaisnatlowałem sterownik pod win xp v2 wszytsko mic i sluchawki mi chodzily a gdy resetuje kompa sluchawki juz nie dzialaja wiem ze trzeba ustawić cos z sygnałami analogowym i cyfrowym próbowałem różnych kombinacji i raz chodiz raz nie... mógłby mi ktos wytłumaczyć o co chodzi z tymi sygnałami
    1)sw1/2 rtn
    2) spdif rtn
    3) ana1/2 in
    4)spdif in
    Wiem ze są to wejscia i wyjścia analogowe i przetwarzaja dzwiek do kompa ale nie wiem dlaczego raz mi dziala raz nie ... prosze o jakies wskazówki abym mógł normalnie nagrywać wokal
  • Moderator Akustyka
    1)sw1/2 rtn - SoftWare 1/2 Return - sygnał pochodzący z komputera z oprogramowania, np odtwarzacza multimediów, DAW itp.
    2) spdif rtn - jak wyżej, ale w domyśle kierowany na port cyfrowy. Dla tego w domyśle bo można go też przekierować na sekcję analogu.
    Oba sygnały występują w systemie jako dwa porty stereo. Jak sobie otworzysz ustawienia dźwięków w panelu sterowania i rozwiniesz listę, to zobaczysz tam coś w rodzaju M-Audio 1/2 analog, M-Audio spdif. To właśnie te dwa wirtualne wyjścia.

3) ana1/2 in - sygnał analogowy wchodzący do interfejsu przez wejścia Mic/Instr lub line in
    4)spdif in - sygnał cyfrowy wchodzący przez wejście spdif.

Sygnał z tych wirtualnych wejść/wyjść można kierować na fizyczne wyjścia za pomocą przycisków 1/2 (analogowe/słuchawki) i spd (cyfrowe spdif).

Tak się składa że mam ten model. Sterowniki czy karta ma problem z usypianiem i hibernacją systemu. Po uśpieniu/hibernacji sterownik "zapomina" na jakie wyjścia ma wysyłać sygnał. U mnie pomaga kliknięcie na przyciski 1/2

Jak odpalisz sobie np muzykę i nic nie słychać w głośnikach, otwórz panel sterownika. Będziesz widział migający miernik wysterowania w sekcji sw1/2 rtn lub spdif rtn natomiast nie będzie migał niżej w sekcji opisanej Output Bus pod wyjściem analogowym 1 2 (lub cyfrowym spd jeżeli go używasz) to kliknij dwa razy odpowiednią ikonkę w sekcji Out pod suwakami kanału sw1/2 rtn.
  • Poziom 6  
    problem jest taki, że z kazdym uruchomieniem komputera musze instalowac od nowa sterowniki... zmieniam opcje w karcie z jakiego wejscia chce korzystac i nic sie nie uruchamia... co gorsza podczas nagrywaniu np w cool edit pro podczas ustawienia bitu np na korzystanie z spdif a micu na 1/2 ana wszytsko gra a gdy wchodze w opcje voclu to nie slychac go itp...troche nie ogarniam tej karty m audio bo od samego poczatku mam jakies problemy z tym sprzetem a korzystam jedynie z mic i sluchawek ,glosnki tez podlaczam w miejsce sluchawek bo akurat mam osobne zasilanie do glosniczkow...
    Na stanie posiadam:
    -Zestaw Creative Ispire T5900
    -wzmacniacz Technics su-v45a class A vc-4
    -wzmacniacz mikrofonowy vivanco mx700( nie wiem co mozna z nim zorbic)
    -kolumny cheops 200 8Ohm max 200W
    doradzil bys jakby tu uzyc sprzetu?? i co z ta karta robic;/