Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel zasilający chinch ?

Adonay 22 Lut 2014 19:16 1305 6
  • #1 22 Lut 2014 19:16
    Adonay
    Poziom 8  

Witam,

mam takie pytanie, bo jakoś nie umiem znaleźć w googlach. Czy istnieje coś takiego jak kabel zasilający chinch ?
    Niby jest to przewód chinch-chinch o trzech żyłach.

0 6
  • #2 22 Lut 2014 19:26
    zdzich42
    Poziom 40  

A jakie urządzenia i jakie (wejścia wyjścia?) ma łączyć i co zasilać? Ten standard to w zasadzie służy tylko do przesyłania sygnału a nie zasilania.

0
  • #3 22 Lut 2014 19:40
    Adonay
    Poziom 8  

Chodzi w sumie o połączenie kamerki cofania z ekranem lcd (o co pytałem w innym poście). Kamerka taka :

http://dsd.webd.pl/Zdjecia/Tdr_pl/Szablon/Parktor/Produkty/Kamery/VS012/4.JPG

(przepraszam, nie da się teraz dodać zdjęcia)

Ten długi przewód (żółty - żółty) u mnie ma 3 żyły (czerwony 12V, żółty 5V i czarny masa). Jak on może przesyłać video ? Oderwałem chincha no i teraz mam wielki problem.

0
  • #4 22 Lut 2014 20:32
    zdzich42
    Poziom 40  

Jeśli chodzi o przesyłanie sygnału i jednocześnie napięcia jednym przewodem (jednego napięcia np 12V) jest to jak najbardziej możliwe (przykład instalacja antenowa ze wzmacniaczem) Natomiast budowa tego przewodu jako trzyżyłowego nie jest mi znana. Chinch to zazwyczaj dwa piny - sygnał i masa i gdzie tam ten trzeci pin?

0
  • #5 22 Lut 2014 21:01
    Adonay
    Poziom 8  

Kabel zasilający chinch ?

Tak wygląda to co mi zostało z tego chincha. Może to coś pomoże ? Chciałbym chociaż wiedzieć, jak sobie go dolutować :)
    Całość jest zalana jakimś plastikiem. Z samej wtyczki, obok kabla wystawała jeszcze jedna czerwona żyła, jakies 10cm, ale z tego co mi ktoś mówił, w moim przypadku nie służyła do niczego.

0
  • Pomocny post
    #6 23 Lut 2014 14:09
    Olek II
    Moderator

Ten długi czarny przewód z żółtymi chinchami, służy jedynie do przekazu sygnału wizji. Zasilanie do kamery realizowane jest przewodem który jest na powyższym zdjęciu w środku. Tam jest zwykły czerwono-czarny przewód służący do zasilania kamery. Zrób tak:
    Omomierzem trzeba sprawdzić, które to przewody są lutowane do środkowego bolca chinch, przecież to proste do sprawdzenia, również należy sprawdzić tą metodą który przewód(y) są polutowane do ekranu, zewnętrznego styku chincha. Polutować i po problemie.

0
  • #7 23 Lut 2014 16:49
    Adonay
    Poziom 8  

Ok, dzięki. Tylko czy to nie dziwne, że ten długi kabel ma 3 żyły ? W końcu tak jak mówisz, powinien przekazywać tylko obraz.

0