logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

PEUGEOT 106 - ciężko pali, jakim programem zdiagnozować?

123paszko123 22 Lut 2014 22:54 2844 13
REKLAMA
  • #1 13334434
    123paszko123
    Poziom 11  
    Witam wszystkich skorych do pomocy i tych śledzących temat ! Do rzeczy. Jakiś czas temu zakupiłem Peugeota 106 z problem odpalania. Przyczyną miał być czujnik położenia wału do wymiany. Dzisiaj pozbawiłem silnik owego czujnika i okazuje się iż jest nowy. Więc biorę miernik i mierząc wg. youtuba pokazuje 555 ohm. Zauważyłem również że pompka benzyny chodzi na okrągło tzn że po przekręceniu kluczyka nie wyłącza się po chwili ale pracuje ciągle. Dotarłem do przekaźnika owej pompki, a na nim napis 1.9 D. Warto dodać że mój jest z 1998 a silnik to 1.4 benzyna. Wcześniej w autku siedziała instalacja LPG - nie długo bo rok. Podobno problem był identyczny w tamtym przypadku więc wykluczam chyba przekaźnik. Następna wskazówka - autko pali najlepiej na pochyłym gdy silnik jest wyżej niż tył lub odwrotnie - problem powracam na prostej nawierzchni. Ciśnienie na pompce wydaje się być spore ponieważ kiedy wyciągnąłem zabezpieczenie zaworu wtrysku- zawór wystrzelił jak wściekły.. Czuję się bezradny a autko naprawdę jest sympatyczne .. Pomocy!

    Mam kabel diagnostyczny usb który pasuje. Tato kiedyś kupił do Passata, jednak nie wiem jakim programem mam się posługiwać..
  • REKLAMA
  • #2 13335613
    piotrekwoj1
    Poziom 42  
    Passat a peugeot to dwa różna protokoły transmisji diagnostyki , co do czujnika to tylko oscyloskop jest wiarygodny do pomiarów, 1.9D nie musi wacle oznaczać że to jest od diesela, do pomiaru ciśnienia paliwa służy manometr nie oko, to wkoncu kiedy lepiea pali jak co jest wyżej przód czy tył?
  • REKLAMA
  • #3 13335911
    123paszko123
    Poziom 11  
    na przekaźniku było napisane białym flamastrem 1.9 D oraz dopisane coś w języku polskim.
    szukajać na allegro przekaźników zauważyłem iż identyczny również jest z przeznaczeniem do diesla (czarny) a benzynowe mają kolor przypominający pomarańcz. Odchodzi od niego multum kabli więc jakieś decyzje musi podejmować. Po podłączeniu kabla zapaliła się na nim dioda jednak na tym zakończyłem przygodę bo wiedziałem że VAG'iem nic nie zdziałam..
    Przy zapalaniu auta pali się "K" jednak kiedy silnik odapli - po chwili gaśnie "K" i silnik pracuje rowno .
  • #4 13335938
    spocona_pacha
    Poziom 21  
    123paszko123 napisał:
    youtuba pokazuje 555 ohm
    Też mi Oracle.
    SKoro miał gaz to do sprawdzenia ciśnienie paliwa i sprężanie .
    A nie pali ci ciepły czy zimny?
  • #5 13336106
    henryk1a
    Poziom 10  
    Pewnie się mylę ale taki przypadek miałem w renówce uszkodzony był czujnik wypadkowy.
  • #6 13336468
    spocona_pacha
    Poziom 21  
    henryk1a napisał:
    Pewnie się mylę ale taki przypadek miałem w renówce uszkodzony był czujnik wypadkowy.

    To by ci w ogóle nie odpalił.
  • REKLAMA
  • #7 13336474
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #8 13336827
    henryk1a
    Poziom 10  
    spocona_pacha napisał:
    To by ci w ogóle nie odpalił.
    Nie koniecznie nie zapali . Był uszkodzony czujnik wypadkowy czy[ wstrząsu] i nie zawsze łączył. Nie o to chodzi kto ma rację chodzi o to żeby jakoś pomóc . Najlepiej podjeć do kogoś na diagnostykę tak będzie najprościej.
  • #9 13337006
    123paszko123
    Poziom 11  
    W dniu dzisiejszym z racji ładnej pogody pojechaliśmy w góry pospacerować. Byłem w szoku. Palił na strzała zimny czy ciepły jednak podczas jazdy przerywał. Tzn : jadę średnią prędkością i nagle auto zaczyna zwalniać -> puszczam gaz -> dodaję go znów i problem znika. Fak , na jakiś czas ponieważ uporczywie powraca dramat :cry:

    o braku paliwa nie ma mowy. zbiornik do połowy zatankowany

    spocona_pacha napisał:
    Nie koniecznie nie zapali . Był uszkodzony czujnik wypadkowy czy[ wstrząsu] i nie zawsze łączył. Nie o to chodzi kto ma rację chodzi o to żeby jakoś pomóc . Najlepiej podjeć do kogoś na diagnostykę tak będzie najprościej.


    gdzie go mogę szukać ?

    a co myślicie odnośnie przekaźnika pompy paliwa ? nie steruje on przypadkiem czymś wysyłając błędne info np do wtrysku ? może szczelność wtrysku ?
  • #10 13337400
    henryk1a
    Poziom 10  
    Najczęściej czujnik wstrząsu znajduje się pod kierownicą głąbiej lub w twoim aucie za licznikiem. Sprawdż w guglach. Po tym co napisałeś że przerywa podczas jazdy to może uruchom silnik i po ruszaj za wiązki złącza i powinieneś trafić na złe połączenie, zacznie przerywać Tak będzie prosto i mam nadzieję skutecznie.
  • #11 13337452
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #12 13339944
    123paszko123
    Poziom 11  
    w dniu dzisiejszym zauwazlem kiedy wyciągnę przekaźnik pompki, lampka "K" gaśnie, na poziomie zaplonu bez pracy silnika. Silnik oczywiscie w tym momencie nie pali. Zauważyłem również ze 106 nie miała silników 1.9 D a wyłącznie 1.5.. przekaźnik jest najprawdopodobniej z wiekszego pojazdu
  • #13 13339986
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #14 13340589
    123paszko123
    Poziom 11  
    i fakt innego obwodu może skutkować "K". nie wiem .. zaczynam od przekaźnika skończę w serwisie bosha podbięty do pc.. Przydał by się program diagnostyczny jakiś kompatybilny z OBD2 oraz 106 wtedy poszedł bym po kosztach. szukałem go dzisiaj przez większość dnia jednak krucho to wyszło

    wie ktoś może jakiego numeru przekaźnika powinienem szukać ? czym się kierować ?
REKLAMA