Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektromet WJ80 - cieknie po wymianie grzałki

puchan 22 Feb 2014 23:16 2895 4
    puchan
    Level 14  
    Po kilku godzinach zrobiła się plama wielkości dłoni na podłodze. Grzałkę zamontowałem chyba dobrze czyli uszczelki od środka (wody) a od zewnątrz podkładka i nakrętka. Użyłem tylko to co dostałem z grzałką. Czy ma sens dołożenie po takiej uszczelce od zewnątrz pod podkładkę? Pokrywa od środka jest gładka, dodatkowo wyczyściłem otwory i ich okolice z kamienia (nie było tego dużo). Od zewnątrz jest nieźle już pofałdowana i skorodowana. Jak mocno dokręcać takie grzałki? Może coś ukręciłem?
    saskia
    Level 38  
    Piszesz o uszczelnieniu dekla, czy uszczelnieniu grzalki?
    puchan
    Level 14  
    saskia wrote:
    Piszesz o uszczelnieniu dekla, czy uszczelnieniu grzalki?
    Jesli chodzilo by o grzalke to wystarczy jedna od srodka.

Dekiel jest OK. Cieknie z jednej końcówki grzałki i to chyba tej która jest w lekko pofałdowanej (skorodowanej) dziurze dekla. Ale tylko od zewnątrz. Od wewnątrz jest gładka. Czy nierówna powierzchnia od tej strony może mieć wpływ na docisk nakrętki i uszczelkę po stronie drugiej? 2 lata temu pamiętam że chyba właśnie na tej końcówce dokładałem wspomnianą dodatkową uszczelkę od spodu. Dołożyłbym i teraz ale czy ta się to zrobić w locie czy trzeba spuszczać całą wodę?
    saskia
    Level 38  
    Lepiej zdjac dekiel, bo trzeba by przytrzymac przelotke z drugiej strony, aby nie skrecic grzalki.
    Jesli skrecisz grzalke to bedziesz musial ja wymienic i odkrecic dekiel. :-)
    puchan
    Level 14  
    No tak ale grzałkę i tak muszę poluzować bo nie wejdzie. Oryginalna była prosta a ta zakrzywiona w dół. I tak też ją montowałem. Ten typ raczej trudno skręcić. Na razie bojler pracuje ładnie bo cicho i kapie w tempie 1 kropla na 5 min. W poniedziałek spróbuję odkręcić cieknąca końcówkę i podłożyć podkładkę ze starej grzałki.