Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa C- montaż klimatyzacji manualnej. Kilka pytań.

23 Lut 2014 12:05 10359 18
  • Poziom 22  
    Witam... Jestem posiadaczem Corsy C z 2004 roku 1.2 75KM. Benzyna+LPG
    Zastanawiam się nad montażem klimatyzacji, powoli wgłębiam się w temat ale mam kilka pytań.

1. Jak jest realizowana instalacja załączenia klimatyzacji? Czy mogę ominąć całkowicie sygnały z komputera silnika podłączyć wszystko na przekaźnikach w sensie czujnik ciśnienia, załączenie drugiego wentylatora i sprężarki?

2. Czy pas przedni różni się w jakiś sposób w Corsie C z klima i bez?? W sensie czy będą jakieś problemy z zamontowaniem chłodnicy, wentylatora?

3. Mogę spodziewać się jakiś problemów z montażem sprężarki?? Czy wystarczy taka pod ten silnik i wymiana paska.

Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat lub przerabiał "dokładanie" klimy do jakiegoś samochodu proszę o jakieś informacje.
    Dziękuje.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Wiesz że masz do rozebrania 3/4 auta?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    Wiem na co się porywam :) że trzeba wyjąć wszystko ze środka potem cały przód praktycznie to nie jest dla mnie problem, chociaż Corsy C jeszcze w takim stopniu nie rozbierałem.
    Wgłębiam się w temat gdyż żeby się za to brać trzeba być gotowym na wszystko i przegotować się tak żeby nic nagle nie zabrakło.

Dodano po 4 [minuty]:

Analizuje temat również dlatego gdyż zastanawiam się czy warto... Finansowo nie wyjdzie to bardzo drogo, ale wiem że po złożeniu mogę spodziewać się trzeszczących plastików itp.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    W tysiu się nie zmieścisz. Kokpit do wymiany, dużo roboty przy silniku i dodatkowa kabelkologia.
  • Poziom 22  
    Wiem liczyłem koszta około 1500zł. Kokpit?? Myślałem że sama kompletna nagrzewnica pod kokpitem wraz z prawdopodobnie schowkiem.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Tak całość pod kokpitem , deska obecna zostaje.
  • Poziom 22  
    Zajmowałeś się montażem takich rzeczy??
    Jak jest z instalacją elektryczną? Da się jakoś ominąć całkowicie podłączenie do komputera auta i zrealizować to na przekaźnikach??
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Oczywiście że się da ominąć, ale nie masz takiej funkcji jak WOT i EVAP, załaczanie po zapaleniu silnika najlepiej zrealizować poprzez sygnał z alternatora.
    Ale można też podpiąć pod sterownik silnika jeśli jest kompatybilny .
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Jaki masz sprzęt diagnostyczny do tego?
  • Poziom 22  
    spocona_pacha rozumiem, miała by to oczywiście być klimatyzacja manualna.
    opamp jaki sprzęt diagnostyczny?? Mam możliwość podłączenia samochodu do komputera (interfejs na port com) a także znalazła by się możliwość podłączenia do czegoś bardziej profesjonalnego w razie potrzeby.

Dodano po 2 [minuty]:

Coraz bardziej wgłębiam się w temat, przeglądam schematy z Opel EPC i chyba porzucę temat. Są na allegro klimatyzacje manualne kompletne ale sam nie wiem czy się na to porywać obawiam się że po zakupie takiej "kompletnej" po rozebraniu może się okazać że czegoś zabraknie, a w sieci niestety mało informacji na temat montażu klimy w tych samochodach.
  • Poziom 20  
    Jak kupisz komplet z takiegosamego silnika i zamontujesz skraplacz parownik rurki filtr i sprężarke to ogarnięcie elektryki to góra 3h roboty elektryka.
    Nie podpinasz pod ecu i bsm i przyciskiem sobie sam włączasz jak potrzbujesz.
  • Poziom 22  
    Tak właśnie chce zrobić. Planuje wszystko robić sam, myślę że z elektryką dał bym sobie radę. Czy samochód nie będzie "gasnął" jeśli klima zostanie włączona na postoju?? Czytałem o takich problemach, że jest wtedy wyprowadzany sygnał zwiększenia obrotów silnika do ECU po załączeniu klimy. Czy nie jest to konieczne?? Samochód pracuje na LPG.

Dodano po 14 [minuty]:

Niestety chyba musiał bym się podłączać pod ECU gdyż modele od końca 2003 roku nie posiadały dwóch wentylatorów automatycznie załączał się wentylator chłodzący silnik.

Dodano po 5 [godziny] 6 [minuty]:

Montował ktoś z Was klime do auta które fabrycznie go nie posiadało?? Obojętnie jakiego auta.
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Witam, dołączę się do tematu, koledzy zamontowałem u żony w corsie c 1.0 z10xe 2001r klimatyzację, wszystko poszło idealnie, za cały zestaw zapłaciłem 500 zł z przesyłką, klima nabita, aktywowana w ecm, ecm widzi ciśnienie, bcm widzi włącznik klimy, niby wsio jest oki ale sterownik ecm nie uruchamia klimy, co jeszcze trzeba zrobić??
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Ja się dorzucę. Dwa lata temu zmontowałem w swoim getzie klimę. Dużym ułatwieniem było to że getz posiadał kompletną instalację elektryczną. Pomimo kupna używanych elementów (tylko wiatrak z obudową na chłodnicę nowy) koszt przedsięwzięcia wyniósł około 2000 zł. Klima trzyma ciśnienie idealnie.

Dodam jeszcze jedno - zauważcie że auta z klimą mają zamontowany większy alternator. W moim przypadku alternator miałem 90 A więc ominął mnie dodatkowy koszt.
  • Poziom 22  
    Nie próbowaliście zrealizować klimy na przekaźnikach?? Pomijając komputer?

Ja niestety jak narazie nie znalazłem ciekawego zestawu na Allegro, jeden godny uwagi szybko uciekł, a to co teraz jest po telefonach do właścicieli zauważyłem, że nie wiedzą o czym mówią :) Ale ciągle obserwuje aukcje.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Dlaczego upierasz się, żeby pominąć komputer, ja bym Cię zachęcał żeby to podłączyć tak jak należy zgodnie ze schematami, to nie jest duży problem. Piszesz że masz dostęp do schematów. Oprócz schematów potrzebujesz np. op-coma i pin kod samochodu, żeby przeprogramować sterownik silnika, i moduł BCM. Pin kod powinien być przy samochodzie (karta z kodem) ale jeżeli nie masz to wizyta u elektronika samochodowego i można "wyciągnąć" pin po OBD.
    Robiłem to w Merivie A, silnik Z16SE.
  • Poziom 22  
    Mam kod, ale słyszałem, że mimo aktywacji klimy i programowania i tak bardzo często występują problemy z załączeniem. Ale to pewnie była sytuacja losowa lub kiepski elektryk podłączający wszystko zawinił.

Jestem jak najbardziej za podłączeniem pod komputer.
    Jak by ktoś miał info o pełnym zestawie klimy wraz jestem zainteresowany.
    Samochód to Corsa C 1.2 z 2004 roku.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wstawiam klimy do samochodów, i do maszyn.
    Jeśli sterownik obsługuje klimatyzacje to należy podpiąć , ma się wtedy podbicie wolnych obrotów i funkcje WOT.
    Problem jest często taki że sterowniki silnika są inne przy klimie i bez klimy.

Przy klimatroniku nie przejdzie nie podpięcie ECU silnika.
  • Poziom 22  
    Narazie niestety dopiero poszukuje kompletnego zestawu klimatyzacji z średnim skutkiem.