Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZIM 416 - Zbyt wysoki poziom wody dolotowej

fonnet 23 Lut 2014 13:50 12864 9
  • #1 23 Lut 2014 13:50
    fonnet
    Poziom 9  

Witam,
    Zmywarka od samego początku użytkowania jej ma cały czas problem. Podczas zmywania wydaje sygnał dźwiękowy (taki jak przy zakończonej pracy zmywania) i równocześnie wypuszcza wodę - pokazuje błąd przepełnienia a dokładnie zbyt wysokiego poziomu wody dolotowej. Dwa razy już serwis był i nic praktycznie nie zrobił, gdyż po wyciągnięciu zmywarki z zabudowy błąd się kasuje i znów można włączyć program i zmywać - niestety nie kończy zmywania bo znowu wyskakuje ten sam błąd. Z przewodami jest wszystko ok, gdyż również ten sam problem jest w momencie gdy zmywarka stoi poza zabudową. Włączona została również poza zabudową, pojawił się oczywiście ten sam błąd i w tym momencie by skasować ten błąd i by móc znów z niej skorzystać, przechyliliśmy delikatnie zmywarkę do tyłu - wylała się od dołu zmywarki woda i błędu nie było. I tak jest przez cały czas. Serwis najwidoczniej nie jest zbyt kompetentny by rozwiązać problem. Czy może Państwo spotkali się z czymś takim, może mają Państwo jakieś pomysły w czym tkwi problem? Bo zanim wezwę ponownie serwis chciałabym być przygotowana (serwis twierdził, że zabudowa jest zła i dlatego tak się dzieje - choć jest wykonana zgodnie z zaleceniami producenta a poza tym poza obudową też źle funkcjonuje).
    Z góry dziękuje za każdą poradę.

3 9
  • Pomocny post
    #2 23 Lut 2014 13:56
    zhudomel
    Specjalista AGD

fonnet napisał:
    wylała się od dołu zmywarki woda
    Trzeba ustalić gdzie jest przeciek i go usunąć.

6
  • #3 23 Lut 2014 14:38
    fonnet
    Poziom 9  

no tak ale taki przeciek zrobił się po raz pierwszy i to w momencie kiedy przechyliliśmy zmywarkę do tyłu, gdy miała ten błąd przepełnienia. Tej wody było pół szklanki dosłownie... to tak wszystko wygląda jakby gdzieś zbierała się woda i zalewała jakiś czujnik który pokazuje nam ten błąd przepełnienia....

2
  • Pomocny post
    #4 23 Lut 2014 14:46
    ROBSON33
    Moderator AGD

fonnet napisał:
    no tak ale taki przeciek zrobił się po raz pierwszy

To nic nie zmienia, zawsze musi być ten pierwszy raz.
    Tak jak Kol. powyżej pisał w pierwszej kolejności należy zlokalizować przeciek, następnie usunąć jego przyczynę.
    Niestety innej drogi nie ma :(

0
  • #5 23 Lut 2014 14:58
    fonnet
    Poziom 9  

ok, ale jeszcze dodam, że jak zmywarka przerywa swoją pracę (błąd przepełnienia) to w filtrze w środku zmywarki jest pełno wody. Poza tym w zmywarce wody nie ma.

4
  • #6 03 Mar 2014 11:17
    zbiboni
    Poziom 1  

I jak fonnet? Udało się rozwiązać problem, albo przynajmniej zdiagnozować?
    Mam podobne objawy przy mojej zmywarce i zamierzam ją dziś wyciągnąć z obudowy.

2
  • #7 03 Mar 2014 11:34
    fonnet
    Poziom 9  

Witajcie,
    Niestety jeszcze nie jest to zdiagnozowane, ale odkręciliśmy bok zmywarki i niespodzianka.....woda na dole....nie dziwie się, że zmywarka przerywa swoją pracę...skoro gdzieś jej ta woda wycieka. Ze względu, że jeszcze mamy 3 miesiące gwarancji został po raz trzeci wezwany serwis. A co najlepsze, że wzywamy serwis do tego samego problemu, poprzednio Pan serwisant widział tą wodę i wylał nam na podłogę i silikonował uszczelkę - zamiast ją wymienić. najgorzej właśnie jak serwisant nie wie jak naprawić a niestety mam takie podejrzenia. Jutro po południu ma być serwis i zobaczymy co powie Pan serwisant ciekawego... Na pewno dam znać.
    W 100% tak jak inny uczestnicy mówili należy zlokalizować źródło wycieku i najprostszy sposób silikon (serwis Amica tak robi). Dam znać jutro co i jak.

1
  • #8 03 Mar 2014 15:50
    suchejro
    Poziom 13  

Serwis Amica tak robi... jak nie ma przy sobie nowej uszczelki. Bo nie chce im się latać drugi raz. Partyzanckie naprawy a nie serwis. Tak można robić coś samemu dla siebie, silikon spotkałem już jako spec-narzędzie do uszczelniania... cieknącego czajnika elektrycznego oddanego na gwarancję co jak wiadomo pogarsza tylko działanie uszczelki która uszczelnia korpus i podstawę. Spotkałem to też w serwisie Tefal jako specjalne narzędzie do naprawy cieknącego żelazka. To wszytko naprawy na zasadzie - oby do końca gwarancji a później bujaj się kliencie. Czajnik wymieniono na nowy, w żelazku wymieniono stopę tj cały dół na ... używany, ale sprawny. Czego te serwisy nie potrafią...

2
  • #9 03 Mar 2014 18:55
    skryn
    Admin grupy AGD

suchejro napisał:
    Serwis Amica tak robi... jak nie ma przy sobie nowej uszczelki. Bo nie chce im się latać drugi raz. Partyzanckie naprawy a nie serwis. Tam można robić coś samemu dla siebie, silikon spotkałem już jako spec-narzędzie do uszczelniania... cieknącego czajnika elektrycznego oddanego na gwarancję co jak wiadomo pogarsza tylko działanie uszczelki która uszczelnia korpus i podstawę. Spotkałem to te w serwisie Tefal jako specjalne narzędzie do naprawy cieknącego żelazka. To wszytko naprawy na zasadzie - oby do końca gwarancji a później bujaj się kliencie. Czajnik wymieniono na nowy, w żelazku wymieniono stopę tj cały dów na ... używany, ale sprawny. Czego te serwisy nie potrafią...

Proszę nie mieszać wszystkich serwisów do jednego wora!
    Amica nie serwisuje czajników w ogóle, tylko wadliwy sprzęt wymienia na nowy!
    A, że jakiś baran (nazwijmy to po imieniu) w jednym z serwisów Amica kleił uszczelkę misy zmywarki na silikon, to wg mnie u mnie by już nie pracował. To tylko jednostka, a nie ogólny serwis Amica i opinie o nim.

0
  • #10 04 Mar 2014 13:32
    suchejro
    Poziom 13  

Ależ oczywiście, ma rację kolega. Niezbyt precyzyjnie napisałem i nie miałem zamiaru uogólniać. Oczywiście wina tego konkretnego serwisanta, jednak często to wina właściciela który oszczędza na częściach i każe pracownikom dokonywać bandyckich napraw.
    Nie napisałem też, że nie chodzi o czajnik Amica bo był innej firmy, ale faktycznie może ktoś mógł odnieść takie wrażenie. Jednak chodziło mi o przypadki użycia silikonu jako złotego lekarstwa na wszystko wbrew zdrowemu rozsądkowi i zasadom serwisowania sprzętu. W przypadku tej zmywarki, jeśli byłaby uszczelniana silikonem fabrycznie to można go wymienić, jeśli uszczelką to wymienia się uszczelkę. Jeśli nawet wiadomo, że fabryka spaprała sprawę i to wada fabryczna, to na gwarancji wymienia się uszczelkę i tyle, niech cieknie za chwilę ponownie i klient po kilku naprawach dostanie zwrot kasy. Uszczelniać później po gwarancji to już inna sprawa. Ale praktyka jest taka w wielu firmach, że dają wolną rękę serwisantom byle jak najbardziej ograniczyli zwroty, stąd często takie cudaczne naprawy.

2