Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat seicento 1.1 sporting - Płytak, wskażnik paliwa

pablo0311 23 Feb 2014 14:11 5697 5
    pablo0311
    Level 9  
    Witam. Moim problem jest wskaźnik poziomu paliwa. Działa tylko do połowy tzn. pokazuje pół baku od pełnego do połowy a później wskazuje już normalnie tzn. spada równomiernie co do przejechanych kilometrów. Problem pojawił się po wymianie baku u mechanika bo przeciekał. Dodam że przed wymianą działał normalnie w pełnym swiom zakresie. Mechanik niby poprawiał to w ramach gwarancji ale nic to nie dało. mówił że styki na "potencjometrze" są zatarte i to od tego tylko że przed wymianą działał normalnie a teraz tylko do połowy. Co może być przyczyną?? mechanik mówi że trzeba wymieniać a mi się zdaje że probuje naciągnąć
    henryk1a
    Level 10  
    Miernik paliwa w tym autku jest delikatny a ze względu na wiek podjechany. Myślę że spirala przerwała się w połowie i wyżej nie pokazuje. Nie koniecznie wina mechanika. wymiana tylko przyspieszyła awarię. Chyba że był montowany używany zbiornik i dobry czujnik został w uszkodzonym a zamontowali ten który dostali.
    pablo0311
    Level 9  
    10 lat to chyba nie taki stary. Zbiornik kupował mechanik i jest nowy. Jeszcze sam zobaczę od środka czy może plywak nie jest wygięty i nie blokuje się o ścianę zbiornika.
    henryk1a
    Level 10  
    Jak pływak by był wygięty to żle pokazywał by w dolnym położeniu. Jak wież ile masz paliwa i w jakiej pozycji był wskażnik przy takiej ilości to będziesz wiedział czy pływak jest w porządku. Nie uważam że autko jast stare, to zależy jak ktoś dba. Czujniki jednak są delikatne i mógł się uszkodzić przy montażu .
    BaX_BaX
    Level 1  
    Witam, mam identyczny problem w moim seicento. Problem był już kiedy kupiłem auto więc nie wiem w jakich okolicznościach, wskaźnik przestał działać prawidłowo. Nie wiem od czego zacząć w diagnostyce tej usterki. Może ktoś ma jakiś pomysł i podpowie mi co z tym zrobić?
    bizon_126
    Level 30  
    Zmienić kosz pompy, choć ja mam MPI 2001 rok i pływak nie wadzi o nic a gdy wskaźnik pokazuje jeszcze 5 l w baku jest sucho przez to zatarłem sobie pompę
    Tak wiec te modele chyba tak mają
    Jeżeli pływak byłby dziurawy nie pokazywał by wcale
    Spróbuj podgiąć ramię jak nie pomoże to do wymiany.