Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Romet ogar 200 - nie odpala

Krystian1237 23 Lut 2014 15:37 1773 5
  • #1 23 Lut 2014 15:37
    Krystian1237
    Poziom 1  

Witam mam rometa ogara od nie dawna jednak coś jest nie tak...
    Motor nie palił od kąd go mam, niedawno wymieniałem w nim gaźnik i założyłem filter storzkowy.W motorze jest iskra i paliwo dochodzi. Moje pytanie brzmi dlaczego motor nie pali, co może być tego przyczyną?

• #2 23 Lut 2014 15:52
    dalko30
    Poziom 9  

1 Sprawdź czy pływak dobrze odcina dopływ paliwa i nie "leje w dolot".
    2 Sprawdź czy aby na pewno paliwo dochodzi do komory spalania (czy świeca po dłuższej próbie uruchomienia staje się wilgotna od paliwa)
    3 Sprawdź zapłon. Ja zawsze ustawiałem na 3 mm przed punktem zwrotnym tłoka i było ok.

• #3 23 Lut 2014 20:07
    Staszek49
    Poziom 33  

Kolego paliwo dochodzi, ale gdzie - do gaźnika, czy już do cylindra. Jaka jest świeca po próbie uruchamiania silnika, bo jeśli sucha, to wlej nieco paliwa wprost do cylindra i próbuj uruchomić silnik. Jeśli silnik zaskoczy, to chyba wiesz co dalej. W skuterze tym zapewne jest silnik 2T, więc zbadaj ustawienie zapłonu oraz stan uszczelniaczy wału. Może silnik jest "przytarty" i brak jest należytej kompresji.

• #4 02 Mar 2014 09:53
    Geforce8500gt
    Poziom 14  

Możesz też sprawdzić przewody na iskrowniku, u mnie była niby iskra, a później uciekała do przewodów od świateł przez przebicie w izolacji, po zmianie przewodów było ok.

• #5 02 Mar 2014 16:33
    cezary 603
    Poziom 12  

Moment otwierania styków przerywacza jest momentem zapłonu , i tak jak kolega wyżej pisał , ustaw prawidłowo zapłon .

• #6 02 Mar 2014 20:49
    lokikoki09
    Poziom 6  

Zobacz czy kondensator dobrze masuje. Przejrzyj kabel vn i fajkę .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME