Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa do wody brudnej -podłączenie.

23 Lut 2014 17:41 7416 7
  • Poziom 7  
    Witam, chcę zabezpieczyć pompę do wody brudnej w następujacy sposób. Najpierw wyłącznik różnicowopradowy, bezpiecznik nadprądowy, przycisk zał/wył, stycznik i wyłącznik silnikowy. Załączam schemat i mam prośbę do forumowiczów o spojrzenie i ocenę poprawności połączenia. Z góry dziękuje za wszystkie uwagi.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    Witam. Nie ma potrzeby mostkowania wyłącznika silnikowego, schemat prawidłowy. Zastosowałbym wyłącznik silnikowy dwubiegunowy.
  • Poziom 7  
    Dlaczego mostkowanie wył. silnikowego jest nie potrzebne? Znalazłem taki oto schemat i według niego mostki sa zamontowane.
  • Relpol przekaźniki
  • Warunkowo odblokowany
    edi2007 napisał:
    Witam, chcę zabezpieczyć pompę do wody brudnej w następujacy sposób. Najpierw wyłącznik różnicowopradowy, bezpiecznik nadprądowy, przycisk zał/wył, stycznik i wyłącznik silnikowy. Załączam schemat i mam prośbę do forumowiczów o spojrzenie i ocenę poprawności połączenia. Z góry dziękuje za wszystkie uwagi.

Kolego. Jeżeli silnik w pompie jest jednofazowy to jest OK.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Warunkowo odblokowany
    szelton napisał:
    Nie łączy się w szereg zacisków wyłącznika silnikowego (patrz: broszura PDF str. 10)
    Takie połączenie stosuje się przy łączeniu
    Przekaźników przeciążeniowych "termików" (patrz Sterowanie i zabezpieczenie PDF str. 4)
    Inaczej podłączyłem kontrolkę pracy pompy, na Twoim rysunku: kontrolka sygnalizuje tylko zadziałanie przycisku i jest podłączona bezpośrednio do sieci.

Gdzie tu masz szeregowe łączenie? "Wywróciłeś kota ogonem. W poprzednim schemacie. Kontrolka podłączona jest bezpośrednio do cewki stycznika!!!. Trzyma stycznik Świeci lampka!!!
  • Poziom 7  
    Po analizie odpowiedzi na moje pytanie, układ bedzie wyglądał następująco- różnicowka, wył silnikowy, przycisk zał/wył i stycznik. Czy teraz schemat podłączenia jest prawidłowy? Pompa do wody brudnej -podłączenie.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto