Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki dobry lokalizator GPS/GSM do samochodu.

23 Lut 2014 18:12 39630 13
  • Poziom 10  
    Witam.

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu lokalizatora do swojego samochodu.

Mam własny serwer na którym moge sobie postawić np. http://www.traccar.org i szukam urządzenia. Nie musi posiadać ani obsługi CAN czy alarmu. Jedyne wymaganie to bateria która podtrzyma urządzenie przez min 2 dni oraz stabilność pracy. ( urządzenie będzie schowane dość głęboko więc nie wyobrażam sobie że po zawieszeniu będzie trzeba je np. ręcznie zresetować :| )

Można znaleść na popularnym portalu aukcyjnym urządzenia firmy xexun z serii TK ale mam wrażenie że to chińskie babole.

Moją uwagę zwróciła teltonika np. FM1100 ale nie mogę znaleść nigdzie informacji nt. czasu pracy na baterii. ( któryś model posiada baterie ~300mAh więc nie spodziewam sie rewelacyjnego czasu podtrzymania urządzenia )

Prosze o poradę ew. może są osoby na forum które zajmują się tematem zawodowo i mogą polecić lokalizatory innych firm ?

Pozdrawiam.
    Mariusz.

p.s. Znalazłem cos co by mi pasowało ( queclink GV200 ) ale nie mogę znaleśc żadnego sklepu w którym mozna to kupić :(
  • Poziom 9  
    Cześć marianob!

Jeżeli chcesz, żeby urządzenie nadawało na bieżąco przez 2 dni, bez podłączenia do akumulatora - to niestety, będzie to praktycznie niewykonalne z powodu dużego poboru mocy przez nadajniki GPS.

Rozwiązaniem jest konfiguracja trackera, w taki sposób, aby przesyłał dane np. co 15 min, podczas pracy na baterii - zminimalizujemy wówczas zużycie energii, dzięki czemu, większość urządzeń z wewnętrzną baterią, powinno wytrzymać te 2 dni.

Jednak Teltonika (FM1100), o której wspomniałeś nie ma wbudowanej baterii, urządzenie działa tylko na zasilaniu z akumulatora pojazdu.
    Queclink natomiast ma problemy z dystrybucją w Europie (są aktualnie na poszukiwaniu partnerów, przez których będą sprzedawać swój sprzęt).

Zastanawiałeś się nad zakupem urządzenia z firmy zajmującej się tym profesjonalnie?
    Plusy takiego rozwiązania są takie, że nie wymaga stawiania serwera a dodatkowo będziesz miał sprawdzone urządzenie i zapewniony serwis. Różnica cenowa nie będzie jakaś olbrzymia, a urządzenie dostaniesz skonfigurowane, wg swoich potrzeb.

Weź pod uwagę, że Teltonika bez baterii kosztuje prawie 500 zł, wersja z baterią (4200) prawie 800 zł, do tego dolicz czas, który "stracisz” na konfigurację urządzenia i serwera.

The Jarek Nawigator z Gps Guardian ;)
  • Poziom 10  
    Cześć,

Przed zakupem samochodu zastanawiałem się nad rozwiązaniem komercyjnym. Ceny były różne, ale w końcu nie zdecydowałem się na nic konkretnego.

W tej chwili chciałbym doświadczalnie sprawdzić, jak coś takiego funkcjonuje i zbudować 'system' na własną rękę. ( jak się sprawdzi to zobaczymy: jakie są koszty ( ilośc MB/m-c ), czy to jest w miare niezawodne, jak z ustalaniem pozycji np. w garażu, itp ). Może troche dla zabawy, a jak się sprawdzi to może zostawie na stałe w samochodzie.

Z braku laku zamówiłem dzisiaj MVT340.
    Klamka zapadła. Przyjdzie, będę się bawił :)

Pozdrawiam.
    Mariusz.
  • Poziom 10  
    W końcu doszło. Na cle doliczyli oczywiście VAT.

W skrócie:

1) Na urządzeniu znajdują się symbole CE więc na cle się nie doczepili i nie odsyłali urządzenia do UKE.
    2) W zestawie to co zadeklarowano. Urządzenie, 2 anteny, wiązka kabli, płyta z softem, kabel USB, przycisk 'panic'.
    3) Tracker nie współpracuje z kartą Play ( internet na kartę ). Nie wiedzieć czemu dioda sygnalizująca informowała iż urzadzenie zalogowało się do sieci, ale nic nie działało ( sms'y nie dochodziły, próba wzdzonienia kończyła się informacją iż użytkownik wyłączył telefon. ). Po włożeniu 'Orange - internet na karte' zaskoczyło od razu. Ciekawe czy karta telemetryczna Play'a będzie współpracować. W programie konfiguracyjnym nie ma żadnych ustawień dot. wyboru operatora.
    4) Współpraca z TracCar'em bez problemów ( ale tylko przez TCP, nie udało mi się jeszcze zestawić transmisji po UDP ). W najbliższym czasie spróbuje postawić GpsGate'.a
    5) w zestawie ( jak również dostępne przez www ) soft do konfiguracji. Podejrzewam że to wina kabla ale po paru próbach odczytu/zapisu konfiguracji program odmawia dalszej współpracy. Wystarczy odpiąc/podpiąc kabel USB od PC'ta i zabawa zaczyna się od początku.

Całośc sprawia wrażenie solidnego, dobrze wykonanego.

Jaki dobry lokalizator GPS/GSM do samochodu. Jaki dobry lokalizator GPS/GSM do samochodu. Jaki dobry lokalizator GPS/GSM do samochodu.
  • Poziom 14  
    Witam mam pytanie powiedz mi czy działa ci ten nadajnik ,bo zamierzam taki też ściągnąć na ebay są po 350 zł
  • Poziom 10  
    Generalnie działa bez zarzutu. Minusem jest tutaj dokumentacja. Pare istotnych informacji trzeba wyciągać z manuali dot. protokołu SMS/GPRS. Np. opcja 'check engine' wogóle nie jest udokumentowana i trzeba było dojść eksperymentalnie co ona aktywuje.
  • Poziom 8  
    WItam
    A czy moglbys napisac czy dziala karta play i jak dlugo podtrzymuje bateria .
    Kupiles na alliexpresie ??

Pozdrawiam
    Marek
  • Poziom 14  
    Czyli warto inwestować tak ?? bo jeżeli nie szukam czegoś inneg , mam nadzieje że nie jest to skomplikowane ?
  • Poziom 8  
    telefon z androidem zarejestrować na androidlost.com
    za darmo lokalizacja i nawet zdjęcie może zrobić
    podłączyć przez kabelek usb do aku żelowego i długo działa
  • Poziom 27  
    grzdyk napisał:
    za darmo lokalizacja i nawet zdjęcie może zrobić

Wtedy aparat na kabelku żeby łapał twarz kierowcy i mamy dowód przy okazji.
  • Poziom 8  
    tylko trzeba by go odpowiednio ukryć i wyłączyć dźwięk migawki
  • Poziom 27  
    Aparat w zegary, a dzwiek to nie problem. To android. Możesz nawet 4 sekundową ciszą ustawić jako dzwięk aparatu.
  • Poziom 1  
    JarekNawigator napisał:
    Cześć marianob!

Jeżeli chcesz, żeby urządzenie nadawało na bieżąco przez 2 dni, bez podłączenia do akumulatora - to niestety, będzie to praktycznie niewykonalne z powodu dużego poboru mocy przez nadajniki GPS.

Rozwiązaniem jest konfiguracja trackera, w taki sposób, aby przesyłał dane np. co 15 min, podczas pracy na baterii - zminimalizujemy wówczas zużycie energii, dzięki czemu, większość urządzeń z wewnętrzną baterią, powinno wytrzymać te 2 dni.

Jednak Teltonika (FM1100), o której wspomniałeś nie ma wbudowanej baterii, urządzenie działa tylko na zasilaniu z akumulatora pojazdu.
    Queclink natomiast ma problemy z dystrybucją w Europie (są aktualnie na poszukiwaniu partnerów, przez których będą sprzedawać swój sprzęt).

Zastanawiałeś się nad zakupem urządzenia z firmy zajmującej się tym profesjonalnie?
    Plusy takiego rozwiązania są takie, że nie wymaga stawiania serwera a dodatkowo będziesz miał sprawdzone urządzenie i zapewniony serwis. Różnica cenowa nie będzie jakaś olbrzymia, a urządzenie dostaniesz skonfigurowane, wg swoich potrzeb.

Weź pod uwagę, że Teltonika bez baterii kosztuje prawie 500 zł, wersja z baterią (4200) prawie 800 zł, do tego dolicz czas, który "stracisz” na konfigurację urządzenia i serwera.

The Jarek Nawigator z GPS Guardian ;)

W naszej firmie również używamy systemu GPS Guardian i szczerze powiedziawszy, to jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Wszystko działa bez zarzutu, a samo oprogramowanie jest bardzo intuicyjne.
  • Poziom 12  
    ale jaki sens ma instalacja trackerów GPS kiedy na Aledrogo można kupić za grosze
    jammer sygnału GPS podłączany do gniazda zapalniczki w samochodzie?
    o tym sprzedawca GPS wam nie powie