Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kocioł dwu funkcyjny ? mieszkanie środkowe 38m

zombik2 23 Feb 2014 18:13 1383 5
 • #1
  zombik2
  Level 8  
  Witam
  Nabyłem mieszkanie do remontu 2 pokoje,kuchnia,łazienka 38 m2 ,jest ono na 1 piętrze ,środkowe ,tak więc z dołu i z góry oraz z prawej mieszkają sąsiedzi którzy grzeją swoje mieszkania węglem. Z jednej strony na moim pietrze jest pusty lokal. Okna są praktycznie nowe i szczelne (pcv) ,budynek 3 kondygnacyjny nieocieplony z 1950r. otynkowana cegła.
  Myślę o tym jaki piec dwu funkcyjny zastosować by nie był za dużej mocy ale jednocześnie nie za małej ? Bardzo proszę o jakieś rady ,czytam już z tak wielu źródeł o kotłach kondensacyjnych oraz zwykłych ,że mam już w głowie jeden wielki mętlik. Bardzo proszę o garść porad bo moja wiedza jest zupełnie nieuszeregowana i uboga.
  Pozdrawiam
 • #2
  irus.m
  Heating systems specialist
  Do tak małego mieszkania tylko kondensat.
  Dlaczego?. Bo tylko kondensaty mają moc min. na c.o. bardzo małą. Rzędu 1,9 kW.
  A Ty właśnie potrzebujesz jeszcze mniejszej mocy w okresach przejściowych okresu grzewczego. Tylko taki kocioł zapewni małe zużycie gazu i właściwą pracę (nie będzie mocno taktował).
  pozdrawiam
 • #3
  zombik2
  Level 8  
  Jakie zatem kotły kondensacyjne mógłby Pan polecić do takiego mieszkanka ?
  I jeszcze jedno , czy jeśli kupie kilkanaście metrów rurek miedzianych 15 mm ,powieszę odpowiednio dobrane do pomieszczeń kaloryfery spinając to wszystko i wyprowadzając końce zasilania i powrotu do łazienki to czy przy zakupie kotła serwisant bez problemów mi to podłączy i uruchomi ? Czy są jakieś warunki techniczne których nie jestem świadomy ?
 • #4
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Dobry kocioł, to Immergas VICTRIX 26 2 I
  Z 2 funkcyjnych ten ma minimalną moc najniższą. Jeżeli masz serwisanta "pod ręką" , to możesz zaufać. Musi on tylko ograniczyć moc na CO do minimum.
  Rurki Φ15 będą OK, jeżeli weźmiesz taki właśnie kocioł. Przy innym, z większą mocą minimalną będą za ciasne i kocioł bardzo będzie taktował.