Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL VECTRA C KOMBI '08 - Awaria zamka tylnej klapy

23 Lut 2014 19:13 10206 5
  • Poziom 12  
    Witam. Mam problem z zamkiem elektrycznym w tylnej klapie. Jakiś czas temu po automatycznym opuszczeniu nie domknęła się i od tamtej pory zamek nie działa. Czy to wina zamka czy elektroniki? Samochód stoi u elektryka i czekam na jego diagnozę. Jeśli to zamek to koszt w ASO 1800-2500zł. Proszę o jakieś info co to moze byc. Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Niestety ,jest to typowa usterka zamka (zalany).Do wymiany-nie musisz kupować nowego -Anglik ma ten sam.
  • Poziom 12  
    Rozumiem. Jednak zdecyduję się na ASO gdyż będę miał gwarancję i pewność a używany kosztuje koło 1000 zł. Dzięki za info
  • Poziom 16  
    Witam
    Odkopię trochę temat.
    Mam problem z elektrycznie otwieraną i zamykaną klapą w Vectrze kombi, po umyciu auta i zostawieniu go w garażu klapa bagażnika albo się uchyla albo otwiera całkowicie, auto było zamknięte pilotem. Teraz natomiast podczas otwierania i zamykania coś przeskakuje w zamku. Nie słychać też wyraźnego dociągania klapy. Na co stawiać zamek w klapie czy przycisk który znajduje się koło tablicy rejestracyjnej? Może ktoś ma taki zamek do sprzedania.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Konserwacja zamka + sprawdzenie przycisku
  • Poziom 10  
    Czy ktoś przy powyższych obiawach rozbierał zamek i skutecznie naprawił?
    Zastanawiam się czy czyszczenie pomoże. Podobno nie działają krańcówki. Kwestia przeczyszczenia czy wlutowania/podłączenia nowych - czy ktoś naprawiał?

U mnie zamek przestał dociągać. Na początek podczas deszczu zaczą się sam otwierać, musiałem wyciągnąć bezpiecznik i zamknąć ręcznie. Następnie sprawdziłem czy jest to kwestia zalanego guzika nad rejstracja, odołączyłem i nie pomogło. Odłączyłem zamek potem zamknąłem kilkakrotnie ręcznie już z podłączonym. Zaczęło działać.
    Obecnie przestał docigać, czasem ok.