Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon pixma mg7150 - Cienkie paski na wydruku

konradi 23 Lut 2014 20:09 3114 10
  • #1 23 Lut 2014 20:09
    konradi
    Poziom 9  

Witam
    Posiadam drukarkę canon pixma mg7150 , ogólnie nie ma z nią problemów ale własnie chodzi o nieszczęsne paski.
    Z tego co zauważyłem to pojawiają sie one na wydrukach na zwykłym papierze w kolorze na obszarach jednokolorowych (wydruki textu plus drobna grafika sa idealne) nie ma również problemu z paskami na wydrukach na papierze fotograficznym,matowym canona. Wydruki testu dysz również sa idealne żadnych pasków czy skaz , zrobiłem też automatyczne wyrównanie głowicy.
    Wie ktoś jak to naprawić ? załączam skan na zwykłym papierze z paskami i skan na papierze foto
    Canon pixma mg7150 - Cienkie paski na wydruku Canon pixma mg7150 - Cienkie paski na wydruku

0 10
  • #2 23 Lut 2014 23:09
    sorier
    Poziom 18  

Możesz mieć problem z pozbyciem sie tego. Spróbuj ręcznie skalibrować głowice. Jeżeli to nie pomoże, możesz próbować ją "rozkalibrować" tak zeby przebiegi się nie nakładały ( bo z tym masz głównie problem, z pionową kalibracją też nie jest idealnie), ale to wyższa szkoła jazdy ;) W najgorszym razie drukuj w jakości "najlepszej" (najwyższej), a nie "normalnej", na zwykłym papierze.

0
  • #3 24 Lut 2014 00:15
    konradi
    Poziom 9  

Pionowa jest ok ..niedokladny skan ,sprawdzalem dokladnie (jezeli chodzi o te niebieskie pionowe przebarwienia u gory po prawej przy styku niebieskich odcieni).
    Rozkalibrować tzn. ustawić skrajnie najgorsze ustawienia przy wyrównaniu głowicy żeby jak najbardziej były widoczne paski i przerwy?
    Na najwyższej faktycznie jest ok lub bardzo minimalne paski.
    Zastanawiam sie czy ogolnie tak drukarki maja przy druku grafiki na niskich jakościach na zwyklym papierze ?
    w sumie niska jakość to niska jakość ;) bo jednak do druku grafik służą inne papiery a nie standartowy papier.
    Taki przykład : kupiłem papier BlackPoint błyszczący ,wydrukowałem zdjęcie i ok ale zachwycony nie bylem ale generalnie ok, następnie kupiłem canona matowy foto i po wydrukowaniu załączonej grafiki ze skanu (stacja w kosmosie) nie mogłem się napatrzeć taki jest efekt na żywo ..skanowi daleko do tego.

0
  • #4 24 Lut 2014 10:19
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 24 Lut 2014 11:06
    sorier
    Poziom 18  

konradi napisał:
    Pionowa jest ok ..niedokladny skan ,sprawdzalem dokladnie (jezeli chodzi o te niebieskie pionowe przebarwienia u gory po prawej przy styku niebieskich odcieni).
    Chodzi o to, ze przy druku jednoprzebiegowym (głowica przesuwa sie tylko raz nad każdym punktem papieru), głowica musi zaczynać i kończyć przebieg w dokładnie tym samym miejscu. Jeżeli koniec i początek się rozjadą, to na pionowych liniak robia się schodki, pasy i u ciebie są takie minimalne schodki. Widać to przeważnie tylko przy druku normalnym i ekonomicznym na zwykłym papierze.
    Przy druku na zwykłym papierze w troche lepszej jakości, mogą robić się poziome jaśniejsze i ciemniejsze pasy kilkumilimetrowej szerokosci. To też czasem jest wina kalibracji.
    konradi napisał:
    Taki przykład : kupiłem papier BlackPoint błyszczący ,wydrukowałem zdjęcie i ok ale zachwycony nie bylem ale generalnie ok, następnie kupiłem canona matowy foto i po wydrukowaniu załączonej grafiki ze skanu (stacja w kosmosie) nie mogłem się napatrzeć taki jest efekt na żywo ..skanowi daleko do tego.
    Bardzo dużo zależy od papieru, tuszu i profilu kolorów. Każdy element może popsuć lub poprawić fotke.

0
  • #6 24 Lut 2014 11:30
    konradi
    Poziom 9  

Sługa WSI napisał:
    W trybie ręcznego kalibrowania głowicy zlokalizuj pola odpowiedzialne za pionowe wyrównanie głowicy (zwykle mają postać jednorodnych, poziomych prostokątów z cienkim poziomym paskiem na środku). Wybierz przynajmniej +2 w stronę z białym paskiem.

Chodzi ci o pola G i H ? do tej pory byly ustawione na -1 i -1 Wiec sprobuje rozjaśnić. W sumie przy kalibracji przeszlo mi przez mysl zeby nastepnym razem te pola moze by pozmieniac na jasniejsze. Canon pixma mg7150 - Cienkie paski na wydruku

0
  • #7 24 Lut 2014 11:42
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 24 Lut 2014 11:52
    konradi
    Poziom 9  

Sługa WSI napisał:
    Tak, to te pola G i H.
    Na wszelki wypadek sprawdź skrajne wartości najpierw po -3 dla G i H, wydrukuj obraz, na którym pojawiły się paski, a później +3 dla G i H i znowu wydrukuj obraz, na którym powstają paski.

i tak właśnie sprubuje

Dodano po 6 [minuty]:

sorier napisał:
    Chodzi o to, ze przy druku jednoprzebiegowym (głowica przesuwa sie tylko raz nad każdym punktem papieru), głowica musi zaczynać i kończyć przebieg w dokładnie tym samym miejscu. Jeżeli koniec i początek się rozjadą, to na pionowych liniak robia się schodki, pasy i u ciebie są takie minimalne schodki. Widać to przeważnie tylko przy druku normalnym i ekonomicznym na zwykłym papierze.
    to o te schodki chodzi ? Canon pixma mg7150 - Cienkie paski na wydruku

bo na tym żółto niebieskim to jakos nie kojaze ..ale to chyba nie problem bo chodzi o te paski cienkie co w temacie pisalem

0
  • #9 24 Lut 2014 12:03
    sorier
    Poziom 18  

Nie nie, te schodki mają być. Dzieki nim widać czy skrajne dysze drukują dobrze.

Drukując kwadrat lub prostokąt, jego lewa i prawa krawędź (od strony dłuższego boku kartki) muszą być proste. Ale skoro tego nie widzisz to się tym nie przejmuj. JA to już mam chyba jakieś skrzywienie w tym temacie i widze wiecej niz przeciętny człowiek ;)

"-1" i "-1" to nie najlepsze ustawienie, na oko idelanym jest "0" "+1". ale moze być jeszcze wiecej. U mnie jest podobnie, też musze dodawać do teoretycznie idelanego ustawienie.

0
  • #10 03 Mar 2014 16:35
    konradi
    Poziom 9  

No i po testach.. znalazlem czas i pokombinowalem , generalnie duzo to nie zmienilo.
    Przesunąlem skale o 2 poziomy w gore i efekta taki ze paski pojawiaja sie lekko mniejsze i w innych miejscach dalem nawet na skraj skali w gore i raczej podobnie. W najwyzszej jakosci jest git brak paskow.Ale ogolnie sie raczej nie bede tym przejmowal bo grafike drukuje sie na innych papierach ..przedewszystkim grubszych bo te standardowe to mokną od dozej ilosci tuszu i sa czasami pogiete po wyschnieciu.

0
  • #11 16 Mar 2014 16:09
    konradi
    Poziom 9  

Problem z paskami na zwykłym papierze (przy druku duzymi kolorowymi obszarami) rozwiązałem tak, ze po prostu ustawiam w sterowniku High resolution paper i drukuje na zwykłym - jakość jest extra zero pasków :) oczywiscie kolory ostrosc itp. bez porownania co na High Resolution ale jak na zwykly papier jest super ,a ze papier ma gramature 106g/m wiec jest podobny do zwykłego i nie ma żadnych problemów przy druku. Apropo tego papieru to polecam ,bo tez go kupilem i jakość na nim jest bez skazy ..kolory ,ostrość ,mat idealne.

0
  Szukaj w 5mln produktów