Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

32 cale lub większy dla studenta ;)

dominiks25 23 Lut 2014 20:36 1791 22
  • #1 23 Lut 2014 20:36
    dominiks25
    Poziom 6  

Witam, proszę o pomoc przy wyborze telewizora, zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu i matrycy. Telewizor będzie używany w bloku do kablówki, podłączany do komputera itp.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~15m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać lub wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Nie na ścianę z TV
    7. Jaki masz obecnie telewizor? brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Full HD,WiFi, Smart TV, odtwarzanie filmów z nośników USB
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? telewizja kablowa
    10 .Jakie urządzenia? komputer, nośniki USB
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętnie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, Sport, Seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie
    16. Preferencje co do marki? Wszystkie warte uwagi
    17. Preferencje co do wielkości? 32-40"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - Zbyt mocne nagrzewanie i powolne działanie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1500, ale oczywiście im mniej tym lepiej
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Może mieć, ale niekoniecznie, myślę, że jeśli ma mieć to aktywne.

Samsung-ue32f6400 - czy znajdzie się jakiś lepszy? Trochę wykracza poza budżet, ale może wart jest ceny?

• #2 24 Lut 2014 06:42
    jacekko63
    Poziom 30  

Proponuję Samsung UE32F5500 lub Panasonic TX-L32E6E.

• #3 24 Lut 2014 08:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #4 24 Lut 2014 09:04
    dominiks25
    Poziom 6  

A jeżeli mógłbym dołożyć do modelu Samsung-ue32f6400, lub Samsung-ue40f6400 to warto? A może przemyśleć Philips 32PFL5008H?

• #5 24 Lut 2014 18:32
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #6 26 Lut 2014 14:47
    FoXr0x
    Poziom 9  

Te Philipsy już wyfrunęły z oferty... Ewentualnie jakieś dinozaurowate sklepy osiedlowe. :P
    F6400 mam i na pewno nie będziesz zawiedziony co do jakości, a przede wszystkim bogatym Smart TV. : )

• #7 26 Lut 2014 18:20
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips właśnie wprowadził już nowe modele i to w dobrych cenach - 32PHH 4109.
    Ale zostałbym do podanych warunków z Panasonic 32E6.

• #8 27 Lut 2014 11:04
    dominiks25
    Poziom 6  

Skłaniam się jednak ku większemu rozmiarowi - 40 lub 42 cale. Oczywiście wiąże się to z zwiększeniem kwoty jaką mogę wydać, powiedzmy w okolicy 2000. Co będzie najlepsze w tej cenie?
    Chyba ten Samsung f6400 będzie najciekawszą opcją.

• #9 27 Lut 2014 11:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #10 27 Lut 2014 13:31
    FoXr0x
    Poziom 9  

Pewnie, minimum bierz 40cali... Loco mnie przekonał i jestem mu wdzięczny... 32cali to już nie to... szczególnie z 3 metrów :)

Philips 40PFL4508H warty też uwagi w sumie, z bajerów, ale chyba nie ma ambi...

Ale dalej będę obstawiał Samsunga :D
    DTS Premium Audio 5.1 + 3D sound
    Nagrywanie usb (Panas nie ma) - chociaż to i tak średnio działa, jak się ma UPC np... a dokładniej nie działa :P
    Smart TV 2.0
    2 piloty w tym dodatykowy (fajny bajer)
    2x okulary 3D
    no i 3D masz w Samsungu, mi się efekt podoba, a filmów coraz więcej z 3D
    i najważniejsze: matryca 100hz, żadne oprogramowanie matrycy 50hz nie dorówna raczej 100hz'cówki

• #11 27 Lut 2014 18:19
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie patrz na 3D bo CI się znudzi , wszystkie firmy odstępują pomału od 3D.
    Wielkość ekranu to coś co na zawsze pozostawia największe wrażenie.

• #12 27 Lut 2014 19:20
    dominiks25
    Poziom 6  

3D nie jest najważniejszym czynnikiem decyzyjnym. Myślę, że Samsung jest dla mnie dobrym wyborem ze względu na połączenie dobrej jakości obrazu, który wymaga kalibracji, ale chyba sobie z tym poradzę oraz funkcje SMART, które są najbardziej rozbudowane na rynku, a w zasadzie działają najbardziej płynnie. Według mnie Samsung pozwala też na dobrą personalizację w porównaniu do innych TV. Niemniej jednak aktywne 3D to też według mnie zaleta

• #13 27 Lut 2014 20:14
    Mariano11
    Poziom 26  

Trzeba również powiedzieć, że w Philipsach jest chyba obecnie najlepszy obraz na rynku, a 3D i ambilight to całkiem przyjemne połączenie - szczegolnie wieczoram.

• #14 27 Lut 2014 20:37
    jacekRCA
    Poziom 25  

Obejrzyj LG 32LN575S, ma jedną z lepszych matryc IPS, które można spotkać w TV, jakość bardzo dobra, nadaje się nawet do grania w FPP.

• #15 28 Lut 2014 07:45
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Mariano11 - masz rację.Philips postawił nie na cenę jak inni ale na jakość bo wie, że prawdziwy klient najbardziej to docenia.

• #16 28 Lut 2014 11:12
    dominiks25
    Poziom 6  

Dziękuję, ale Philipsa nie kupię i proszę o nie 'promowanie' tej marki w moim temacie. Proszę o wypowiedzi osoby, które na prawdę chcą coś doradzić, za spam dziękuję.

• #17 28 Lut 2014 11:33
    Zimny_
    Poziom 13  

Jeśli chodzi o funkcje Smart TV to najlepszym rozwiązaniem będzie Samsung. Póki co ma on najwięcej funkcji. Jednak z jakością obrazu możesz znaleźć lepsze modele. Na 2-3m to jednak minimum 40". W tej cenie jako alternatywa możesz przyjrzeć się 40R740 40R741. Masz fajny okres na zakupy, ceny zeszłorocznych modeli spadają. Może nawet uda się wyrwać 46" w podobnej cenie. Tylko w tych modelach nie będziesz odtwarzał plików .mp4 z napisami. Pozostaje albo zmiana formatu, albo wmuksowanie. Ew. dokupienie taniego Blu-ray - nawet innej firmy. Dodatkowo będziesz miał Smart TV od innego producenta (inne kanały).

• #18 28 Lut 2014 11:34
    dominiks25
    Poziom 6  

Chyba nie potrzebuję osobnego odtwarzacz blu-ray, ponieważ posiadam takowy w laptopie :)

• #19 28 Lut 2014 11:40
    Zimny_
    Poziom 13  

Ja też mam w laptopie, ale jakoś niezbyt funkcjonalny. Taki normalny, stacjonarny jest dużo wygodniejszy. U mnie również jest problem z wypuszczeniem dźwięku lepszej jakości. Co stacjonarny łyka bez problemu. Ale fakt - jeśli nie potrzebujesz, to nie ma sensu kupować. Ja to również traktuję jako uzupełnienie niektórych funkcji. Kiedyś było świetne urządzenie - SMP-N100, które rewelacyjnie uzupełniało większość funkcji smart (jak na tamte czasy). Obecnie w dużej części rolę takiego odtwarzacza przejęły odtwarzacze Blu-ray.

• #20 28 Lut 2014 11:42
    doied
    Poziom 14  

Pytanie tylko, czy karta graficzna w twoim laptopie obsługuje 1920x1080.

• #21 28 Lut 2014 11:46
    dominiks25
    Poziom 6  

Zastanawiam się gdzie kupić telewizor - tzn. czy w sklepie stacjonarnym jak MM, czy w sklepie internetowym. Przede wszystkim chodzi mi o to, żeby TV było rzeczywiście nowe, nieużywane, a nie jakieś powystawowe... Może doradzicie i w tej sprawie? W zasadzie ceny pomiędzy np. MM a internetem różnią się w granicach 20-30 zł, więc to żadna różnica. Karta w moim laptopie to ATI Mobility Radeon HD 5730

• #22 28 Lut 2014 12:07
    Zimny_
    Poziom 13  

Kupuj tv w założeniu ew. wymiany - czyli zakładając, że coś okaże się źle, gdzie będzie Ci łatwiej wymienić. Moim zdaniem bezpieczniejszy jest zakup w stacjonarnym. Poza wymianą, sam go przywozisz, a nie kurier (który nie zawsze obchodzi się za paczkami jak powinien). Ja kupowałem Bravia HX85 w Euro w wawie, ustaliłem, że oglądam i sprawdzam tv dopiero w domu. Jeśli coś nie tak, w przeciągu paru dni wymieniam na inny model. Zaznaczyłem o jakie możliwe wady mi chodzi i czy nie będzie problemów. Wszystko spisałem szybko na papierze. Podobnie zrobiłem w MM. Uważam tę opcję za bezpieczniejszą.

• #23 02 Mar 2014 19:55
    FoXr0x
    Poziom 9  

Porównaj ceny w MM czy Saturnie i zamów PRZEZ INTERNET do sklepu, z odbiorem osobistym, to za darmo jest no i masz te 10dni roboczych żeby oddać przedmiot bez podania przyczyny.

Ponadto jak kupowałem, to znajomy powiedział fajną wskazówkę, mianowicie żebym TV na ich specjalnych stołach poszedł przetestować, bo jak MATRYCA będzie pęknięta czy będą BAD PIXELe to na miejscu zwrócę telewizor.
    Jeśli już zabiorę do domu, nie będzie takiej możliwości...

Co do długości pracy, samsunga np. można sprawdzić w oprogramowaniu, kombinacja jest przycisków przy włączaniu telewizora i masz wszystko opisane ile TV pracował wcześniej
    (znalazłem:
    TV na czuwaniu
    wciskasz na pilocie INFO-MENU-MUTE-POWER
    i wchodzisz w SVC, obecnie mam 115Hr hehe :P)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME