Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UWAGA na OSZUSTÓW instalujących gaz!!!

aga_dudek82 18 Gru 2005 21:57 15961 70
    vvaldek
    Poziom 28  
    autoel napisał:
    Jeżeli chodzi o Punto 2 to miałem do czynienia z kilkoma egzemplarzami zrobionymi "na śrube" i latało to całkiem dobrze, a były naprawde intensywnie eksploatowane ( "L" na dachu i 240-270 tys na liczniku), z tego wniosek że jak to jest zrobione z głową to nic strasznego się nie dzieje, pomijam oczywiście aspekt prawny.

Przeczytaj dokładnie :elektrozawór benzynowy : a co myslisz o cenie??
  • MetalworkMetalwork
    vvaldek
    Poziom 28  
    przeczytaj dokladnie ; zawor benzynowy ; odcina doplyw paliwa do wtryskiwaczy ,wtryski podczas jazdy na gazie pracuja caly czas jednak nie podaja paliwa .. potrafil bys tak zrobic???

a co myslisz o cenie ??

podejrzewam ze taka instalacja nie powinna kosztowac wiecej jak 1500 zl
    mczapski
    Poziom 39  
    Do numerek12. Wprawdzie już za wiele dyskusji na ten temat ale coś nie mogę się oprzeć demagogii. Z jednej strony masz formalnie rację ale z drugiej to jesteś zwykłym pieniaczem. Skoro wymuszasz wręcz na stronie umowy stosowanie technologii i urządzeń niekoniecznie poprawnych to jesteś współpsprawcą. I jako taki powineś się poczuć do sprwstwa. Tymczasem ty stwierdzasz, że od chwili kiedy zawarto umowę wszystkie jej skutki dotyczą wyłącznie zleceniobiorcy. Zapominasz, że uprzedzano cię o skutkach rozwiązania. Może to i wygodne tylko daleko tak nie zajedziemy jako społeczeństwo. Tyczy to także i instalatorów, gdzie nie brakuje niefrasobliwych magików i dla zdobycia kolejnego zlecenia poświęcą markę. Przyznaję, że są kłopoty zawinione niechlujstwem lub brakiem wiedzy. W każdymrazie nie oczekuj, że każde rozwiązanie "musi" się sprawdzić w każdych warunkach tylko dlatego, że tak się z kimś umówiłeś. Weź pod uwagę, że instalacjami zasilania LPG zaimują się niewielkie kręgi ludzi i zagadnienie jest nie do końca rozpoznane. Zważ, że nie zajmuje się tym poważnie żade laobarorium fabryki samochdów.
  • MetalworkMetalwork
    teges

Poziom 21  
    Nieprawdą jest że Corsa ta musi mieć założoną sekwencję zrobiłem takie Corsy 3 i 2 poprawialem po innych zakładach montujących gaz i wszystkie do tej pory chodzą bez żadnych problemów, bez żadnych wystrzałów.
    vvaldek
    Poziom 28  
    wierze ze chodza . ale trzeba poczekac az autka pojezdza kilkadziesiat tysiecy km , dpiero bedzie mozna cos powiedziec . . pozatym jesli sie daje 24 mies gwarancji to lepiej na zimne dmuchac
    Jacek79
    spec od auto-elektro
    wesołych swiat życze wszystkim
    numerek12
    Poziom 21  
    szanowni moi oponenci....

po moim poscie częśc z was zapłonęła świętym oburzeniem uznając że jestem zwykłym pieniaczem i takie tam historie

otóż informuje zainteresowanych że to co napisałem podtrzymuję dziś nawet ze zdwojoną moca ....dlaczego ?

otóż jestem po badaniu auta przez rzeczoznawce i opini bieglego na temat instalacji gazowej

nie chcę z bardzo wchodzić w szczegóły bowiem sprawa w sądzie dalej się toczy ale pokrótce napiszę o co chodzi

to że instalacja była tania 1350 zl to wcale w/g bieglego i sądu nie znaczy że musi byc wadliwa
    instalacja ta otrzymala homologację
    zakład instalacyjny (pracownicy) zostal przeszkolony otrzymując na tą okoliczność stosowne zaświadczenia

pytanie które zadal sąd brzmi :
    jakim cudem załozona instalacja gazowa która w/g opini bieglego i rzeczoznawcy jest jedną z prostrzych została tak źle zalozona

jesli zasady zakładania instalacji gazowe mówią o dołożeniu szczególnej staranności to dlaczego ujawniono szczeliny miedzy gaźnikiem fabrycznym a ta aluminiową puszka (nie wiem jak to się zwie ) wynosi 4 mm ?
    dlaczego szczelina miedzy puszką a filtrem powietrza wynosi 6 mm ?
    wreszczie dlaczego zamocowanie całego zestawu wykonano za pomoca 1 (jednej ) śruby
    i dlaczego cały zestaw -aluminiowa puszka filtr powietrza się rusza na wszystkie strony ?
    dlaczego sa tak krótkie przewody gumowe ? wszystkie są bardzo napięte bardzo naciągnięte
    i na koniec dlaczego elektrozawory sa zamocowane w ten sposób że przejechanie 200-300 km powoduje ich wyluzowanie i "latają" sobie na jednym wkręcie ?

podsumowanie :
    instalacja gazowa wykonania bardzo niestarannie wręcz niechlujnie

kilka słów na zakończenie
    jak wiadomo instalator instalatorowi nierówny ale to nie znaczy że tania instalacja z zalożenia jest lipna
    to instalatorzy robią złą robote !!!
    instalacja zamontowana u mnie jest instalacja nie najlepszą ale dobrą na tyle że nie powinno być z nią problemów

tak się składa że produkuje różne rzeczy i je sprzedaje oczywiście z gwarancją - nie zdarzylo się tak abym nie poprawiał mojej spartolonej roboty
    tego wymaga uczciwość !
    jeśli ja coś skopałem zaciskam zęby i naprawiam bo sam jestem konsumentem i chciałbym aby mnie naprawiono to bez zbędnej walki o swoje prawo !

na koniec jesli ktoś sobie zyczy mogę wrzucić kilka fotek instalacji gazowej rzekomo dobrze wykonanej
    niestety z innymi danymi muszę poczekac do zakończenia sprawy sądowej
    vvaldek
    Poziom 28  
    zgadzam sie co do niechlujnego montarzu przez niektorych gazownikow , sam widzialem filtr cieklego gazu przykrecony do silnika a swoja droga ciekawy jestem czy ten rzeczoznawca ma jakies pojecie o zakladaniu gazu czy swoja wiedze czerpie tylko z literatury
    kacprzak_1982
    Poziom 10  
    czy warsztaty instalujace gaz w samochodach powinny wymieniac przewody wysokiego napiecia? wymiana wliczona oczywiscie w cene montazu instalacji.
    mkos1
    Poziom 29  
    kacprzak_1982 napisał:
    czy warsztaty instalujace gaz w samochodach powinny wymieniac przewody wysokiego napiecia? wymiana wliczona oczywiscie w cene montazu instalacji.

Raczej nie sądzę - mogą jednak zgłosić taką potrzebę użytkownikowi autka ale trudno wymagać aby na swój koszt mieliby to robić i tym bardziej bez jego zgody.