Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP-Link TD-W8960N - Jak wzmocnić sygnał - słaby poziom sieci w Smart TV

Obywatelkane 23 Feb 2014 21:25 4329 11
SterControl
    Obywatelkane
    Level 9  
    Jestem świeżo po zakupie TV Samsung UE55F6500
    Sam telewizor śmiga elegancko,problem pojawia się gdy chcę korzystać z sieci.
    Router TP Link,konkretnie model TD-W8960N mam zamontowany na piętrze,przy kompie.
    TV wisi na ścianie piętro niżej,czyli od routera dzieli strop i kilkanaście metrów.
    Zrobiłem pomiary wifi analizerem z komy,sygnał przy routerze oscyluje ok 40-50 db,w miejscu gdzie wisi tv spada do 70-75 db
    W jaki sposób najlepiej poprawić sieć na tyle,abym mógł komfortowo korzystać z funkcji smart tv?

Z góry dziękuję za pomoc
  • SterControl
  • Helpful post
    matek451
    Level 43  
    Jeśli nie chcesz kabli, adapterów PLC to masz właściwie dwa rozwiązania . W miejscu gdzie poziom sygnału osiąga około -70dBm stawiasz AP Clienta i łączysz go z TV kablem LAN-LAN. Drugie w tym samym miejscu stawiasz wzmacniacz sygnału -repeater a TV łączy się z nim po WiFi. Dla mnie lepszym rozwiązaniem jest to pierwsze, szybsze i stabilniejsze.
    Obywatelkane
    Level 9  
    A jesteś w stanie rzucić jakimiś konkretnymi sprzętami,i w pierwszym jak i drugim przypadku.
    Takie które dają gwarancje tego że będzie to fajnie chodzić.
    Oczywiście jak piszesz żadne ciągnięcie kabli nie wchodzi w grę :)
  • SterControl
  • Helpful post
    CHACA
    Level 43  
    TL-WPA4220KIT ten zestaw transmiterów mogę Ci polecić.
    Obywatelkane
    Level 9  
    Jak to się montuje?
    Jeden przy routerze drugi w moim przypadku przy tv?
  • Helpful post
    CHACA
    Level 43  
    Ten mniejszy do gniazda sieciowego 230V i kablem do portu LAN routera. Drugi montujesz dowolnie gdzie chcesz. Możesz łaczyć sie po kablu jak i po wifi. Nie musza pracowac na tej samej fazie.
  • Helpful post
    matek451
    Level 43  
    Ponieważ używasz routera N 300Mb/s warto aby AP Client czy Repeater pracowały w tym standardzie. Jesli chodzi o AP Clienta to polecam 8levelWRT-300 . Ten router ma polski interfejs i łatwo go skonfigurować jako AP Client wg. tej instrukcji http://digileaks.pl/1624-klient-ap-w-wrt-150/ Wprawdzie dotyczy wolniejszego WRT-150 ale WRT-300 konfigurujesz identycznie. WRT-300 może pracować też jako Repeater, konfiguracja http://digileaks.pl/1450-repeater-w-wrt-300/ Koszt ok. 90 zł. W trybie repeater jedno radio odbiera i wysyła dalej po WiFi stad tryb ten jest mniej stabilny i zmniejsza prędkość o około połowę. W AP Client radio tylko odbiera po WiFi a dalej tylko po LAN stąd większa stabilność i brak utraty prędkości. Jeśli chodzi o repeatery N 300 to prawie każdy znany producent ma je w ofercie. Oczywiście rozwiązanie z PLC jest dobre, zawsze co kabel to kabel. Jesli dysponujesz budżetem to też polecam.
    Obywatelkane
    Level 9  
    CHACA wrote:
    Ten mniejszy do gniazda sieciowego 230V i kablem do portu LAN routera. Drugi montujesz dowolnie gdzie chcesz. Możesz łaczyć sie po kablu jak i po wifi. Nie musza pracowac na tej samej fazie.

Właśnie problem w tym że kable między sprzętem na TV na ścianie mam zabudowane,wifi było by dla mnie zbawieniem,pytanie czy takie rozwiązanie powinno dać odpowiednią moc sygnału przy zestawie który poleciłeś?

Dodano po 3 [minuty]:

matek451 wrote:
    Ponieważ używasz routera N 300Mb/s warto aby AP Client czy Repeater pracowały w tym standardzie. Jesli chodzi o AP Clienta to polecam 8levelWRT-300 . Ten router ma polski interfejs i łatwo go skonfigurować jako AP Client wg. tej instrukcji http://digileaks.pl/1624-klient-ap-w-wrt-150/ Wprawdzie dotyczy wolniejszego WRT-150 ale WRT-300 konfigurujesz identycznie. WRT-300 może pracować też jako Repeater, konfiguracja http://digileaks.pl/1450-repeater-w-wrt-300/ Koszt ok. 90 zł. W trybie repeater jedno radio odbiera i wysyła dalej po WiFi stad tryb ten jest mniej stabilny i zmniejsza prędkość o około połowę. W AP Client radio tylko odbiera po WiFi a dalej tylko po LAN stąd większa stabilność i brak utraty prędkości. Jeśli chodzi o repeatery N 300 to prawie każdy znany producent ma je w ofercie. Oczywiście rozwiązanie z PLC jest dobre, zawsze co kabel to kabel. Jesli dysponujesz budżetem to też polecam.

Jak już pisałem koledze,wolałbym uniknąć łączenia kablami,bo ładnie teraz to wszystko mam zabudowane,musiałbym nieźle kombinować żeby estetycznie kabel między tv a ap umieścić
    Niemniej,najważniejsze dla mnie aby sieć chodziła płynnie :(
  • Helpful post
    CHACA
    Level 43  
    Jeżeli zamontujesz go w dowolnym gnieżdzie sieciowym w obrębie pomieszczenia w którym znajduje się TV z pewnością bedziesz miał odpowiednią moc oraz prędkość. Przetestowane osobiście.
    Obywatelkane
    Level 9  
    CHACA wrote:
    Jeżeli zamontujesz go w dowolnym gnieżdzie sieciowym w obrębie pomieszczenia w którym znajduje się TV z pewnością bedziesz miał odpowiednią moc oraz prędkość. Przetestowane osobiście.

Jeśli tak,to sądzę że na taki wydatek chyba się skuszę
    Dzięki za pomoc
    matek451
    Level 43  
    Radzę kupić przez internet. Możliwość zwrotu w ciągu 10 dni czasami się przydaje. Masz wtedy czas na testy. Choć życzę powodzenia i oby nie było problemów. Sam ostatnio kupiłem okazyjnie adaptery PLC Devolo 200 do testu i jestem zadowolony.
    CHACA
    Level 43  
    Na pewno filmy w jakości HD urządzenia te sa w stanie przesyłać bez problemu. To tak na marginesie.