Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie zewnętrznego mikrofonu do telefonu Samsung

mateusz- 23 Lut 2014 22:27 10695 1
  • #1 23 Lut 2014 22:27
    mateusz-
    Poziom 1  

Witam!

Potrzebuję podłączyć mikrofon z wtyczką jack 3,5mm (3-częściowe TRS) do telefonu Samsung Galaxy Mini 2. Do gniazda w telefonie da się podłączyć słuchawki z mikrofonem, więc powinno być to możliwe.

Próbowałem z różnymi przejściówkami:

1. Delock Adapter Stereo plug 3.5 mm > 2 x Stereo jack 3.5 mm

2. Adapter JACK 3.5mm 4P/3P TRRS-TRS

jednak bez rezultatu. Telefon cały czas korzysta z wbudowanego mikrofonu (sprawdzałem korzystając z aplikacji Dyktafon).

Przeczytałem, że telefon czasem potrzebuje odpowiedniej impedancji, żeby wykryć zewnętrzny mikrofon (spotkałem się z wartością 1 kOhma), ale wg specyfikacji ten mikrofon (Genius MIC-01C) przewyższa tę wartość, ma 2.2 kOhmów.

Nie udało mi się znaleźć, jaką dokładnie specyfikację ma gniazdo TRRS w tym modelu Samsunga. Wg różnych źródeł mikrofon może być podłączony do "sleeve":

Można się też spotkać z informacją, że dla innych modeli Samsunga bywa to też ring 2 (Galaxy S):

Jakiego adaptera potrzebuję? (najlepiej, by dało się go kupić w rozsądnej cenie)

1 1
  • Pomocny post
    #2 24 Lut 2014 19:37
    anmedia
    Poziom 39  

Taka przejsciowke musisz zrobic sobie sam. Zacznij od sprawdzenia czy wszystkie styki na wtyczce jack 3.5mm sa podlaczone do przejsciowki. Podejrzewam, ze te przejsciowki nie uwzgledniaja styku dla mikrofonu. Sprawdz to.

1