Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 64 + Ropam BasicGSM - Jak ustawić alarm tylko dla jednej strefy?

kamiKAC 23 Lut 2014 22:51 1824 2
  • #1 23 Lut 2014 22:51
    kamiKAC
    Poziom 10  

Witam serdecznie

Założyłem sobie w domu Integrę 64 (ver 1.11) oraz Ropam BasicGSM (ver. 1.5). W Integrze mam zaprogramowane 2 strefy (Dom Parter i Pom. gospodarcze). Wyjścia 9, 10, 11 podłączyłem do wejść 1, 2, 3 w Ropamie. Wyjście 9 w Integrze ustawiłem jako 8:alarm sabotażowy (wszystkie czujki, wszystkie strefy), wyjścia 10 i 11 jako 1:Alarm włamaniowy (wszystkie czujki i odpowiednio strefa 1 dla wej. 11 i 2 dla wej. 10).

W założeniu po naruszeniu czujki przy wejściu (typ 0:wejścia/wyjścia, czas na wej. 20s, w strefie 1) powinienem otrzymać SMS o treści Alarm Dom Parter, jednak dostaję 2 SMSy: Alarm Dom Parter i Alarm Pom. gosp..

Domyśliłem się, że problem tkwi w tym, że w obu wyjściach zaznaczyłem wszystkie czujki i oba wyjścia są aktywne, więc zaeksperymentowałem i wyrzuciłem w ogóle czujki z wyjść 10 i 11. W tym przypadku nie otrzymałem żadnej wiadomości.

Teraz pytanie: Czy da się jakoś inaczej zaprogramować te wyjścia - nie zaznaczając pojedynczo czujek dla każdego wyjścia lecz wykorzystać nry stref?

Pytanie drugie: Do czego służą nry stref w konfiguracji wyjścia?

0 2
  • #2 24 Lut 2014 12:36
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

kamiKAC napisał:
    Teraz pytanie: Czy da się jakoś inaczej zaprogramować te wyjścia - nie zaznaczając pojedynczo czujek dla każdego wyjścia

Nie musisz robic nic z ręki. Będąc w konfiguracji konkretnego wyjścia jak sobie najedziesz na " to pomarańczowe" z numerami wejść to prawy klawisz myszy i ostatnia opcja " wejścia strefy" czy jakoś tak. Jeżeli masz aktywne wszystkie wejścia to najpierw wybierz opcję " żadna"

Pozdrawiam

0
  • #3 24 Lut 2014 13:02
    kamiKAC
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź

Wiem jak się zaznacza wejścia, które będą wyzwalać dane wyjście. Nie rozumiem tylko zależności pomiędzy wyborem czujek a wyborem stref.

Sądziłem, że jeśli zaznaczę wyzwalanie z wszystkich wejść i jednej strefy to wyjście zadziała tylko przy pobudzeniu czujek znajdujących się w zaznaczonej strefie. Okazuje się jednak, że wyjście działa na wszystkie czujki. Wnioskuję tak z faktu, że dwa wyjścia z zaznaczonym wyzwalaniem wszystkimi czujkami i różnymi strefami są aktywne jednocześnie z sygnałem z jednej czujki.

Stąd moja wątpliwość, do czego służy ustawienie wyzwalanie ze stref/klawiatur, skoro zaznaczenie wyzwalania ze strefy np 1 i nie zaznaczenie wyzwalania wejść nie aktywuje wyjścia w ogóle a zaznaczenie wyzwalania z wszystkich czujek i strefy np 1 powoduje aktywację wyjścia każdym wejściem, bez względu w której strefie to wejście się znajduje.

Wynika z tego, że ustawienie wyzwalanie ze stref nie ma wpływu na aktywację lub nie wyjścia. Dobrze rozumiem?

Pozdrawiam

0