Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu?

24 Lut 2014 07:46 10935 8
 • Poziom 17  
  Mam silnik od pralki electrolux szczotkowy i nie wiem jak go podłączyć do prądu, bo wychodzi z niego aż 9 przewodów? Dobrze by było gdyby silnik miał regulację obrotów. Czy można to zrobić za pomocą ściemniacza oświetlenia? Proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia jak go uruchomić.
  Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu?
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Witam
  Przewody;
  2-jedna cewka stojan
  2-druga cewka stojana
  2-szczotki
  2-czerwone tacho -prądniczka
  1-prawdopodobnie PE.
  Podłączenie tak jak podają koledzy,czyli szeregowo uzwojenie ze stojanem.
 • Poziom 17  
  Z tego co zauważyłem to biały i niebieski przewód to szczotki
  W oryginalnej kostce od pralki 2(biały) i 4(czarny) były zmostkowane.
  Zmostkowałem je, następnie podłączałem napięcie do drugiej szczotki (niebieski 3) i do czarnego przewodu z żarówką 60W w szereg) efekt był taki że tylko żarówka świecił.
  Próbowałem też do brązowego, zielonego i żółtego i też żarówka się świeciła a silnik nie ruszył. Chyba jedynym wyjściem jest rozkręcić silnik. Próbowałem kombinerkami lecz śruby są mocno zakręcone. Muszę poszukać takiego dziwnego klucza.
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Biały, niebieski masz szczotki.
  Jakie kolory są przewodów stojana, powinno być ich cztery.
  Wszystko łączysz w szereg.
  Czyli przykładowo:
  L> zasilanie początek pierwszej cewki, koniec >szczotka>druga szczotka >początek drugiego uzwojenia >koniec uzwojenia do zasilania, czyli przykładowo do N.
 • Poziom 9  
  Witam , również mam problem ze sprawdzeniem ( uruchomieniem ) silnika identycznego jak na zdjęciach ( również identyczne kolory okablowania)
  Czy silnik ruszy jeśli pomylę początek uzwojenia stojana z końcem ? bo nie potrafię bez rozkręcania określić początków i końców uzwojeń stojana.
  Wiem tylko że tak jak na opisywanym zdjęciu u nie wygląda to tak:
  1. brązowy i zielony - uzwojenie 1
  2. czarny i czarny - uzwojenie 2
  3. biały i niebieski - szczotki
  dalej tak jak opisali koledzy wyżej
  Czy podłączenie w szereg przewodów : L-brązowy-zielony-biały-niebieski-czarny-czarny-N
  Co się stanie jeśli podepnę zamiast początku uzwojenia koniec , bo tak jak wspominałem nie wiem który kolor to początek a który koniec uzwojenia stojana.
  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Dzięki , u mnie działa :) Silnik pracuje na pełnych obrotach, a więc teraz tylko odpowiednie przełożenie i wreszcie uruchomię własnoręcznie zrobioną szlifierkę tarczową.
 • Poziom 1  
  Panowie, jesteście niezawodni. Podpowiecie laikowi, jak podłączyć na krótko taki silnik od pralki Electrolux? Silnik to model Nidec wu126t50E01, który ma styki na 7 przewodów. Pozdrawiam
  Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu?
  Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu?
  Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu?