Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu?

24 Feb 2014 07:46 14739 8
  • Level 18  
    Mam silnik od pralki electrolux szczotkowy i nie wiem jak go podłączyć do prądu, bo wychodzi z niego aż 9 przewodów? Dobrze by było gdyby silnik miał regulację obrotów. Czy można to zrobić za pomocą ściemniacza oświetlenia? Proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia jak go uruchomić.
    Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 39  
    Witam
    Przewody;
    2-jedna cewka stojan
    2-druga cewka stojana
    2-szczotki
    2-czerwone tacho -prądniczka
    1-prawdopodobnie PE.
    Podłączenie tak jak podają koledzy,czyli szeregowo uzwojenie ze stojanem.
  • Level 18  
    Z tego co zauważyłem to biały i niebieski przewód to szczotki
    W oryginalnej kostce od pralki 2(biały) i 4(czarny) były zmostkowane.
    Zmostkowałem je, następnie podłączałem napięcie do drugiej szczotki (niebieski 3) i do czarnego przewodu z żarówką 60W w szereg) efekt był taki że tylko żarówka świecił.
    Próbowałem też do brązowego, zielonego i żółtego i też żarówka się świeciła a silnik nie ruszył. Chyba jedynym wyjściem jest rozkręcić silnik. Próbowałem kombinerkami lecz śruby są mocno zakręcone. Muszę poszukać takiego dziwnego klucza.
  • Helpful post
    Level 39  
    Biały, niebieski masz szczotki.
    Jakie kolory są przewodów stojana, powinno być ich cztery.
    Wszystko łączysz w szereg.
    Czyli przykładowo:
    L> zasilanie początek pierwszej cewki, koniec >szczotka>druga szczotka >początek drugiego uzwojenia >koniec uzwojenia do zasilania, czyli przykładowo do N.
  • Level 10  
    Witam , również mam problem ze sprawdzeniem ( uruchomieniem ) silnika identycznego jak na zdjęciach ( również identyczne kolory okablowania)
    Czy silnik ruszy jeśli pomylę początek uzwojenia stojana z końcem ? bo nie potrafię bez rozkręcania określić początków i końców uzwojeń stojana.
    Wiem tylko że tak jak na opisywanym zdjęciu u nie wygląda to tak:
    1. brązowy i zielony - uzwojenie 1
    2. czarny i czarny - uzwojenie 2
    3. biały i niebieski - szczotki
    dalej tak jak opisali koledzy wyżej
    Czy podłączenie w szereg przewodów : L-brązowy-zielony-biały-niebieski-czarny-czarny-N
    Co się stanie jeśli podepnę zamiast początku uzwojenia koniec , bo tak jak wspominałem nie wiem który kolor to początek a który koniec uzwojenia stojana.
    Pozdrawiam
  • Level 10  
    Dzięki , u mnie działa :) Silnik pracuje na pełnych obrotach, a więc teraz tylko odpowiednie przełożenie i wreszcie uruchomię własnoręcznie zrobioną szlifierkę tarczową.
  • Level 1  
    Panowie, jesteście niezawodni. Podpowiecie laikowi, jak podłączyć na krótko taki silnik od pralki Electrolux? Silnik to model Nidec wu126t50E01, który ma styki na 7 przewodów. Pozdrawiam