Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu?

24 Lut 2014 07:46 10935 8
  • Poziom 17  
    Mam silnik od pralki electrolux szczotkowy i nie wiem jak go podłączyć do prądu, bo wychodzi z niego aż 9 przewodów? Dobrze by było gdyby silnik miał regulację obrotów. Czy można to zrobić za pomocą ściemniacza oświetlenia? Proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia jak go uruchomić.
    Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Witam
    Przewody;
    2-jedna cewka stojan
    2-druga cewka stojana
    2-szczotki
    2-czerwone tacho -prądniczka
    1-prawdopodobnie PE.
    Podłączenie tak jak podają koledzy,czyli szeregowo uzwojenie ze stojanem.
  • Poziom 17  
    Z tego co zauważyłem to biały i niebieski przewód to szczotki
    W oryginalnej kostce od pralki 2(biały) i 4(czarny) były zmostkowane.
    Zmostkowałem je, następnie podłączałem napięcie do drugiej szczotki (niebieski 3) i do czarnego przewodu z żarówką 60W w szereg) efekt był taki że tylko żarówka świecił.
    Próbowałem też do brązowego, zielonego i żółtego i też żarówka się świeciła a silnik nie ruszył. Chyba jedynym wyjściem jest rozkręcić silnik. Próbowałem kombinerkami lecz śruby są mocno zakręcone. Muszę poszukać takiego dziwnego klucza.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Biały, niebieski masz szczotki.
    Jakie kolory są przewodów stojana, powinno być ich cztery.
    Wszystko łączysz w szereg.
    Czyli przykładowo:
    L> zasilanie początek pierwszej cewki, koniec >szczotka>druga szczotka >początek drugiego uzwojenia >koniec uzwojenia do zasilania, czyli przykładowo do N.
  • Poziom 9  
    Witam , również mam problem ze sprawdzeniem ( uruchomieniem ) silnika identycznego jak na zdjęciach ( również identyczne kolory okablowania)
    Czy silnik ruszy jeśli pomylę początek uzwojenia stojana z końcem ? bo nie potrafię bez rozkręcania określić początków i końców uzwojeń stojana.
    Wiem tylko że tak jak na opisywanym zdjęciu u nie wygląda to tak:
    1. brązowy i zielony - uzwojenie 1
    2. czarny i czarny - uzwojenie 2
    3. biały i niebieski - szczotki
    dalej tak jak opisali koledzy wyżej
    Czy podłączenie w szereg przewodów : L-brązowy-zielony-biały-niebieski-czarny-czarny-N
    Co się stanie jeśli podepnę zamiast początku uzwojenia koniec , bo tak jak wspominałem nie wiem który kolor to początek a który koniec uzwojenia stojana.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Dzięki , u mnie działa :) Silnik pracuje na pełnych obrotach, a więc teraz tylko odpowiednie przełożenie i wreszcie uruchomię własnoręcznie zrobioną szlifierkę tarczową.
  • Poziom 1  
    Panowie, jesteście niezawodni. Podpowiecie laikowi, jak podłączyć na krótko taki silnik od pralki Electrolux? Silnik to model Nidec wu126t50E01, który ma styki na 7 przewodów. Pozdrawiam