Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu?

wzielonymgaju18 24 Lut 2014 07:46 8529 4
  • #1 24 Lut 2014 07:46
    wzielonymgaju18
    Poziom 17  

Mam silnik od pralki electrolux szczotkowy i nie wiem jak go podłączyć do prądu, bo wychodzi z niego aż 9 przewodów? Dobrze by było gdyby silnik miał regulację obrotów. Czy można to zrobić za pomocą ściemniacza oświetlenia? Proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia jak go uruchomić.
    Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu? Silnik pralki electrolux - Jak podłączyć do prądu?

2 4
  • Pomocny post
    #3 24 Lut 2014 08:55
    nikusert
    Poziom 38  

Witam
    Przewody;
    2-jedna cewka stojan
    2-druga cewka stojana
    2-szczotki
    2-czerwone tacho -prądniczka
    1-prawdopodobnie PE.
    Podłączenie tak jak podają koledzy,czyli szeregowo uzwojenie ze stojanem.

7
  • #4 25 Lut 2014 08:39
    wzielonymgaju18
    Poziom 17  

Z tego co zauważyłem to biały i niebieski przewód to szczotki
    W oryginalnej kostce od pralki 2(biały) i 4(czarny) były zmostkowane.
    Zmostkowałem je, następnie podłączałem napięcie do drugiej szczotki (niebieski 3) i do czarnego przewodu z żarówką 60W w szereg) efekt był taki że tylko żarówka świecił.
    Próbowałem też do brązowego, zielonego i żółtego i też żarówka się świeciła a silnik nie ruszył. Chyba jedynym wyjściem jest rozkręcić silnik. Próbowałem kombinerkami lecz śruby są mocno zakręcone. Muszę poszukać takiego dziwnego klucza.

2
  • Pomocny post
    #5 25 Lut 2014 09:24
    nikusert
    Poziom 38  

Biały, niebieski masz szczotki.
    Jakie kolory są przewodów stojana, powinno być ich cztery.
    Wszystko łączysz w szereg.
    Czyli przykładowo:
    L> zasilanie początek pierwszej cewki, koniec >szczotka>druga szczotka >początek drugiego uzwojenia >koniec uzwojenia do zasilania, czyli przykładowo do N.

4
  Szukaj w 5mln produktów