Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór - Zestaw mikrokontrolera do mojego projektu.

kogut117 24 Lut 2014 08:11 1311 5
  • #1 24 Lut 2014 08:11
    kogut117
    Poziom 10  

Witam wszystkich. Chciałbym zrobić projekt mikroprocesorowego rejestratora napięcia stałego i temperatury z zapisem na kartę SD. Problem polega nad wyborem odpowiedniego mikrokontrolera bądź gotowego modułu. Musi posiadać interfejs USB, slot na kartę SD oraz wzmacniacz operacyjny. Myślałem nad EVB 5.1 v 5 ponieważ posiada wszystko co potrzebuję. Jednakże czy istnieje inny gotowy moduł, na którym mógłbym popracować w nieco niższej cenie?
    Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

0 5
  • Pomocny post
    #2 24 Lut 2014 08:34
    GanzConrad
    Poziom 21  

taniej będzie kupić moduł uProcesora ze złączem karty SD. Możesz pobawić się czymś nowszym, takim jak Xmega:
    http://www.leon-instruments.pl/
    na stronie głównej masz link do alledrogo, ponad połowę taniej od EVB, bez programatora.
    IMO nie ma sensu kupować całego zestawu edukacyjnego i wykorzystywać kilka procent jego zasobów, za które i tak musisz zapłacić.

0
  • Pomocny post
    #3 24 Lut 2014 11:20
    BlueDraco
    Specjalista - Mikrokontrolery

LPC1768 Mini-DK2. Jest slot uSD, wyświetlacz, USB i co tylko zamarzysz . Nie ma wbudowanego interfejsu debugowania - musisz podłączyć zewnętrzny, ale programować bez debugowania możesz przez USB.

0
  • #4 04 Mar 2014 12:30
    kogut117
    Poziom 10  

Zdecydowałem się na ATxmega 128A3U. Jednakże bez bootloadera potrzebuję jakiegoś sprawdzonego programatora.Mam mętlik w głowie co nie znajdę to nie wiadomo czy obsługuje czy też nie.
    Czy istnieje tani programator, który współpracowałby z bascomem? Ewentualnie coś innego z własnym softem. JTAG ICE MK2 troszkę zwala ceną z nóg.
    Jeszcze znalazłem AVRmkII za niecałe 100zł. Współpracuje z bascomem. Czy warto?
    Pozdrawiam.

0
  • #5 04 Mar 2014 13:36
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

AVRICEMkII działa z XMEGA i pewnie z Bascomem. Zobacz na stronie Atmela - właśnie wypuścili programator + debugger do AVR8, AVR32 i ARM za $32.
    Warto też pomyśleć o C i porzuceniu Bascoma - na zachętę podpowiem, że w darmowych przykładach do mojej nowej książki o XMEGA masz przykład realizujący dokładnie to co potrzebujesz - rejestracja parametrów z zapisem na SD (lub DataFLASH) i obsługą USB. Myślę, że wkrótce przykłady będą dostęne do pobrania ze strony Helionu. Póki co przeanalizuj dostępne przykłady, żeby się zapoznać z tą rodziną mikrokontrolerów.

0
  • #6 27 Maj 2014 09:32
    kogut117
    Poziom 10  

A więc wybrałem Xmege. Najtańszy wybór przy maksimum możliwości. AVRICEMkII ciężko dostać, a jakieś Arduino i inne start kity to za duże pieniądze i mnóstwo zbędnych bajerów.

0