Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAKITA GA5030 czy 3-4 chińczyki? Szlifierka do usuwania rdzy\cięcia

plastekkk 24 Lut 2014 11:14 2865 9
  • #1 24 Lut 2014 11:14
    plastekkk
    Poziom 7  

Witam , mam do kupna porządny sprzęt jak w tytule za 230zł lub chińskie szlifierki za 60-80zł z tym że w tej cenie mogę kupić 4 takie sztuki.

Czy Makita oferuje żywotność 4 chińskich szlifierek? Obecnie miałem Einhella Bavarie 125 i po 2latach padły łożyska w przekładni i nawet po wymianie luz jest duży oraz cała przekładnia strasznie hałasuje przy dużych tarczach.

Kolejne pytanie to czy mogę stosować do takiej Makity szczotkę drucianą i bez problemu czyścić rdzę? Mojego Einhella właśnie zabiła taka szczotka ( duża średnica i dość spore bicie ).

Szlifierka będzie służyła do amatorskiej blacharki czyli cięcie , szlifowanie i czyszczenie rdzy. Czy nie będzie szkoda takiej makity do dużej szczotki drucianej? Nie wiem ile jest w stanie wytrzymać jej przekładnia.

Pozdrawiam

0 9
  • #2 24 Kwi 2015 15:05
    Mellucci
    Poziom 13  

Kup raz a porządnie.

0
  • #3 24 Kwi 2015 20:58
    witoj
    Poziom 29  

Tak jak wyżej napisane, kupić raz a porządnie ale nie mylić że o dobry sprzęt nie trzeba dbać i można go katować.
    Kupować dobrej jakości szczotki i tarcze(mniejsze bicie).
    Pomyśl o Makicie 840W można ją kupić nieznacznie drożej.

0
  • #4 25 Kwi 2015 15:07
    Pablo44564
    Poziom 10  

Zgadzam się z powyższymi odpowiedziami kup tą makite, ponieważ gdy nie będziesz jej katował, to będzie pewnym i niezawodnym narzędziem, nie ma co szargać nerwów słabymi chińskimi wynalazkami udającymi dane narzędzia; może większość tanich markowych narzędzi jest produkowana w chinach ale taki producent jak makita dba o jakość swoich produktów więc nie ma się czym martwić. Do tego komfort pracy najtańszych chińskich narzędzi jest nieporównywalny z jednym i porządnym. Więc według mnie bierz makitę

1
  • #5 26 Kwi 2015 17:42
    TomekB123
    Poziom 18  

Zaletą Makity GA5030 jest z pewnością cena. Odpowiednio do ceny również ceny części zamiennych są niskie. Szlifierka ta nie nadaje się do ciężkiej pracy, raczej do okazjonalnych prac domowych. Silnik małej mocy bardzo łatwo spalić.
    Dodam, że wykonanie typowo chińskie. Bardzo często wyrabia się w obudowie przekładni otwór na blokadę wrzeciona.

0
  • #6 26 Kwi 2015 19:12
    kriss0506
    Poziom 11  

Mam Bosch małą i chińszczyznę za 40zl kupiona 10 lat temu która pocięła drut fi 20 i 15 na dwa stropy i nadal działa, sekret w tym aby nie przegrzać ,ciąć powoli ,robić przerwy. Robię na budowach w metalu i spalić makitę albo Bosch można w parę minut , jak robisz sporo to bierz firmową . Jakiś czas temu kupiłem Boscha oryginalnego 125mm z regulacją obrotów i jestem zadowolony, fakt ze kosztowała swoje ale warto, w zapasie mam chińczyka taniego, jak jakaś większa robótka to na zmianę pracują . Jeśli chcesz podróbki to CMI nie jest zła ,kupiłem dużą i daje rade pociąłem kilkanaście hebów ,nie grzeje się tak mocno ,ma miękki start oraz obracany dolny uchwyt ,uważam że też posłuży do większych rzeczy . Czytałem na forach że ludzie kupują CMI nawet do firm budowlanych i jak na podròbę daje rade . Ja lubię szlifować jedną ręką więc szlifierki mam z krótkim uchwytem , dla osób mniej doświadczonych jednak chyba lepsze są te z dłuższym dolnym uchwytem.

1
  • #7 27 Kwi 2015 16:26
    Thunder55
    Poziom 12  

Lepiej raz a porządnie. Ja mam Bosch GWS 850 CE z regulacją obrotów (co u ciebie się przyda) i polecam. Makite GA5030 też mam ale za krótko żeby dać jakąś opinie, jak na razie bez zarzutów tylko szkoda, że nie ma ładnego rozruchu jak np ten Bosch.

0
  • #9 04 Maj 2015 10:31
    witoj
    Poziom 29  

Lee38 napisał:
    Co sądzicie o makita ga9020r?

Szlifierkę wybierz z wolnym rozruchem i obracaną rączką a moc zależy od tego do czego będzie potrzebna, ale z doświadczenia powiem że lepiej mieć zapas mocy w maszynie.

1
  • #10 07 Maj 2015 22:51
    Marksrz
    Poziom 21  

Pozadny sprzet -5030- za 230 zł ??
    nie wiem smiac sie czy płakac nad naiwnoscia forumowiczów
    jedynie z #5 moge sie zgodzic
    chlopcy poczytajcie instrukcje co mozna załozyc na jaki sprzet bo szczotka druciana to nie to samo co ciecie tarcza

natomiast dobre szlifierki 230 mm makity skonczyły sie na modelu 9069 pozniej juz tylko marnosc

2