Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compal JHL90 - uszkodzone zasilanie po włożeniu baterii na podłączonym lapku

24 Lut 2014 11:19 1320 5
  • Poziom 10  
    Witam
    Więc tak się stało ----- laptop był w sieci ale wygaszacz go ściemnił i ja o tym nie wiedząc włożyłem na załączonym baterie ---- efekt jest taki że z baterią i podłączonym zasilaczem pokazuje mi że działa z baterii ikona której jest na pasku i jest rozładowana co daje mi znać pikaniem ale cały czas chodzi .
    Jeżeli wyłączę lapka i włożę baterie to miga na pomarańczowo i jak włącze zasilacz to miga ładowanie na pomarańczowo potem na niebiesko a potem świeci już ładowanie na pomarańczowo i dioda włączenia na niebiesko i lapek działa.
    Jeżeli odłączę zasilacz na włożczonej baterii to pokazuje że działa z baterii mimo tego że pokazuje na całkowite rozładowanie.
    Poratujcie i podpowiedzcie co spieprzyłem !!!
    Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    Pomiary i diagnostykę potrafisz wykonać?
  • Poziom 10  
    Witam
    Dzięki za odpowiedź.
    Na razie czekam na kostkę CHARGERA na sch PU5 BQ24751, która nawet jak była dobra to ją unicestwiłem przy próbie wylutowania transformatorówką ;-) (teraz czekam na kość i jestem umówiony z serwisem na wymianę- koszt ok 50 zl) jak po wymianie nic się nie zmieni to bedę prosił o dalsze wskazówki - pomiarowe i inne (pracowałem parę lat w serwisie więc jakieś pojęcie mam) niestety nie o Laptopach . Bardzo przywiązałem się do sprzętu i liczę na późniejszą pomoc. Jak będzie potrzebna.
    Pozdrawia- niszczyciel scalaków :-)
    Compal JHL90 - uszkodzone zasilanie po włożeniu baterii na podłączonym lapku
  • Poziom 30  
    :D Kolego z tą transformatorówką to nie podchodź już do płyty. :D Nie wiadomo, czy przez te rzeźby nie ubiłeś czegoś jeszcze, np KBC, gdyż lutownica transformatorowa NIE NADAJE się do tego typu prac. Podczas włączenia na końcu grota może się pojawiać napięcie rzędu parudziesięciu a nawet sto parę woltów!
  • Poziom 10  
    Witam
    Ciąg dalszy -- po wymianie BQ24751w serwisie -- jest jeszcze dziwniej :D !
    Płyta teraz nie startuje na zasilaczu(zablokowany PQ5) .
    Po włożeniu baterii (nie wiem czy jest sprawna) i podłączeniu zasilania pokazuje, że jest zasilany z sieci i da się uruchomić, ale PQ5 jest dalej zablokowany a napiecie daje bateria B+11,4v po wyłączeniu pokazuje ładowanie baterii(miga niebieska dioda ładowania), ale napięcie na baterii się nie zmienia z 11,4 dochodzi do 11,8v i tak pozostaje dioda cały czas pokazuje miganiem ładowanie. Dla mnie to wygląda tak, że jest "bez przyczyny" zablokowany PQ5 i po włożeniu baterii zasilanie jest B+ z baterii i niby jest wszystko OK???.
    Może koledzy mają jakieś pomysły co mógłbym jeszcze sprawdzić??? bardzo proszę :D . Bo jak nie to pozostanie serwis Kraków.
    Pozdrawiam Krzysiek
  • Poziom 10  
    Witam
    Kupiłem sprawna płytę i lapek działa.
    Temat do zamknięcia.
    Dzieki za podpowiedzi.