Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dziwna sprawa z magistrala

04 Kwi 2005 17:04 1281 5
  • Poziom 17  
    Witam!!
    Mam dziwna sytuacje z magistrala!!
    a mianowicie ustawienia magistrali w biosie nie odpowiadaja ustawienia magistrali w programie speedfan i everest!! szybkość magistrali jest faktycznie taka jak w tych programach! co jest przyczyna takiego stanu rzeczy? chyba w biosie powinno byc dobrze a nie jest:(
  • Spec od komputerów
    Moze tak bys napisal co pokazuje bios, a co programy i jaki masz procesor, nie uwazasz ze to wazne?

Chodzi Ci o to ze bios pokazuje FSB np. 100Mhz lub 200Mhz, a programy pokazuja efektywne czyli 200Mhz lub 400Mhz? Jezeli tak to wszystko jest ok.
  • Poziom 17  
    nie o to mi chodzi!!
    Chodzi mi o to ze bios pokazuje magistrale 133MHz a programy pokazuja 137 i zeczywiscie chodzi na 137!!! procek to athlon 1700+ a plyta to MSI kt3v
  • Spec od komputerów
    Pewnie masz ustawiona w biosie jakas opcje, ktora podnosi wydajnosc komputera, wlasnie przez zwiekszenie troche FSB.I bez tych wykrzyknikow prosze, jak nie umiesz dokladnie opisac o co Ci chodzi to krzycz na siebie.
  • Moderator Samochody
    W niektórych płytach jest Turbo-mode a inne standardowo zawyżają FSB o 1-3MHz... to nie ma większego znaczenia. Ja jak ustawię na Auto to mam 102MHz (QDR-408) a jak ustawię Manual i wpiszę 100 to jest 100MHz (QDR-400).
  • Poziom 27  
    Pamiętam, że kiedyś "budziki" na płycie były taktowane bezpośrednio generetorami z/lub powielaczami a pracowały na podstawowych zegarach 66,6Mhz lub 50Mhz oraz 40Mhz. I np. dla procesora PI 133Mhz była to częstotliwośc 133,2Mhz, później pojawiły się sysntezery PLL. I tam też jest to tak nie do końca równe 133Mhz,, a żdziebko powyżej. Z kolei co do pomiaru przez program to w ogóle go bym nie brał za jednoznaczy wynik (to jest błąd pomiaru) - chyba, że masz podpięty częstotliwościomierz pod wyjście systezera PLL (w co wątpię). A co do kręcenia w biosie - jak byś coś kręcił to przy starcie systemu juz byś to widział.