Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark x9575 "podwójne drukowanie"

katpolec 24 Feb 2014 14:49 2067 17
    katpolec
    Level 8  
    Drodzy użytkownicy,
    mam mały, a w zasadzie duży problem, z moją drukarką LEXMARK X9575. Na początku, po zainstalowaniu jej wszystko działało sprawnie, drukowany tekst był przejrzysty, taki jak normalnie powinien wyglądać. Natomiast po jakimś czasie wszystkie drukowane dokumenty miały taki jakby cień w każdej linijce tekstu, na całej stronie. A co najlepsze, drukowana strona testowa takiego problemu nie ma, w niej tekst jej przejrzysty. Czy ktoś może wie, czemu tak się dzieje? Ja się na tym niestety w ogóle nie znam, a drukarka jest mi bardzo potrzebna...
    Bardzo proszę o odpowiedź,
    Pozdrawiam
    serwiskom
    Level 13  
    Zamieść foto.
    Na pewno nie ma duchów na teście z drukarki? To prawie niemożliwe. Powinno być zawsze odbicie.
    User removed account
    User removed account  
    serwiskom
    Level 13  
    Wygląda jak problem z czarnym pojemnikiem. Na kolorowo jest to samo?
    Ja bym wyjął ten pojemnik przetarł głowicę zwilżonym wodą ręcznikiem papierowym i sprawdził.

Jeśli jest opcja kalibracji możesz też spróbować .
    katpolec
    Level 8  
    Drukarka ma opcję drukowania na kolorowo, ale jest już resztka tuszu i raczej nie korzystam z tej opcji.
    W takim razie spróbuje się dostać do tego pojemnika i rzeczywiście go przetrzeć, ale nie rozumiem czemu przy stronie testowej jest idealnie wydrukowane a przy innych dokumentach jest ten cień. Czarna magia.
    serwiskom
    Level 13  
    Możliwe że to kwestia tego w jakim trybie drukuje normalnie i stronę testową. Eco, fast itp. Zobacz też te funkcje. Zmień jakość może to Ci pomoże. Ale uważam że to tusz.
    katpolec
    Level 8  
    Przetarłam możliwie jak najdokładniej, ale niestety nic to nie dało, nadal tekst jest rozmazany. Czy jest możliwe, że to kwesta małej ilości tuszu?

Dodano po 4 [minuty]:

Jeszcze dodam, że podczas kserowania drukowane dokumenty również są przejrzyste i nie ma tego rozmazania.
    serwiskom
    Level 13  
    Zobacz jeszcze na innej jakości (jak masz jakość normal weź fast/Eco lub high quality) i czy można włączyć kalibrację.
    Widać na wydruku, że rozmywa raz z lewej raz z prawej w zależności czy tusz "psika" jadąc w jedną stronę i przy powrocie głowicy.
    katpolec
    Level 8  
    A gdzie znajdę tę opcję jakości? I kalibrację?
    Jak łatwo się pewnie domyśleć, zupełnie się na tym nie znam... ;)

Dodano po 1 [minuty]:

Już znalazłam, ale do wyboru jest: FOTO, AUTO albo NISKA.
    User removed account
    User removed account  
    serwiskom
    Level 13  
    Foto to wysoka jakość, Niska to ECO -sprawdź na tych trybach.

Kalibracji szukaj w ustawieniach drukarki (w urządzeniu nie w komputerze), nie wiem gdzie i czy na pewno jest.
    serwiskom
    Level 13  
    Na niskiej jakości też źle?
    User removed account
    User removed account  
    katpolec
    Level 8  
    Ok, więc po kolei.
    Po zaznaczeniu opcji drukuj jako czarno-białe nic się nie zmieniło.
    Po wyjęciu kolorowego tuszu, zaznaczenie jakości na NISKA i zaznaczeniu SZYBKI WYDRUK, drukowany tekst się poprawił, ale nadal w niektórych linijkach jest rozmazany...
    https://obrazki.elektroda.pl/4411000400_1393278328.jpg
    Próbowałam również powyższe opcje bez SZYBKIEGO WYDRUKU, ale wtedy wracamy do punktu wyjścia, czyli mimo wyjęcia kolorowego i zaznaczeniu niska, tekst sie rozmazuje.
    Chyba nigdy nie uda się tego naprawić...
  • Helpful post
    serwiskom
    Level 13  
    Co tu naprawiać? Tup tup tup do sklepu po tusz jak sądzę. Drukarka musi być sprawna bo drukuje bez kompa prawidłowo. Podejrzewam po prostu że dysze nie są w dobrej kondycji i stąd problem.
    Możesz sobie namoczyć tą dyszę w ciepłej wodzie (tak z 2-3mm na spodeczku), potem wytrzeć i dać czyszczenie głowicy. I to właściwie tyle co sama możesz zrobić.
    Oczywiście można podejrzewać że prowadnica od karetki jest brudna, albo wyrta i jak głowica się porusza to ugina się lekko w jedną stronę (a drukowanie z samej drukarki to na przykład mniejsza prędkość i mniejsze pochylenie, ale nie sądzę.
    Kup zamiennik tam gdzie możesz go oddać w razie problemów i tyle. To na wypadek gdybyś trafiła na ten 1% szans, że to jednak drukarka. Zamiennik spokojnie większość sprzedawców przyjmie, bo hurtownie znając bolączki zamienników przyjmują bez gadania.

Na 100% Ci nie powiem, bo bywa różnie, ale raczej to tusz.
    katpolec
    Level 8  
    Dobrze, w takim razie kupię ten tusz i mam nadzieję, że wtedy wszystko będzie w porządku. Bardzo dziękuję za pomoc!