Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC KD-G343 - Brak reakcji na przyciski w panelu

o7hoges 24 Lut 2014 14:59 2901 4
  • #1 24 Lut 2014 14:59
    o7hoges
    Poziom 12  

Witam serdecznie.
    Kupiłem uszkodzone radio samochodowe JVC KD-G343. W radiu był uszkodzony układ
    IC 901 czyli AN34001A. Po wymianie radio ruszyło ale tylko częściowo. Mianowicie zadziałał CD w środku została płyta którą przeczytał bez najmniejszego problemu z głośników popłynęła muzyka lecz niestety to wszystko.
    Zero reakcji na jakikolwiek przycisk. Na wyświetlaczu jest wyświetlana zawartość płyty. Widać odliczanie, widać pozostałe ustawienia lecz niestety nic nie idzie zrobić
    nie reaguje na żaden przycisk. Po wyciągnięciu płyty radio to widzi. Wyświetla się brak płyty. Po odpięciu taśmy od lasera też to widzi wkładam złą płytę, też to widzi.
    Po wyjęciu całego mechanizmu też reaguje i na panelu nie ma nic poza podświetlaniem. Napięcie 1,5V ze stabilizatora NJU7772F15 też jest. Napięcia na AN34001A też takie jak na schemacie. Panel sprawdzony, nie ma żadnych przerw ani zablokowanych mikro przycisków. Wszystko co tylko idzie na tej płycie pomierzyć przy pomocy miernika sprawdziłem lecz nadal bez zmian. Jeżeli kto ma jakiś pomysł lub może jakoś pomóc będę bardzo wdzięczny.

0 4
  • #2 24 Lut 2014 23:17
    slawcioo88
    Poziom 21  

A czy regulacja głośności działa? Piszesz że panel sprawdzony to leć dalej przyciski są na drabince rezystorowej na jednej lub dwóch szynach które lecą do procesora sprawdź zazwyczaj jest na nich 5V po w ciśnięciu przycisku ma się napięcie zmniejszyć o różną wartość dla różnego z klawiszy. Jeśli tak będzie to wychodzi na to że uszkodzony jest ten kontroler.

0
  • #3 06 Mar 2014 10:44
    o7hoges
    Poziom 12  

Witam ponownie wszystkich zainteresowanych tematem a w szczególności Sławcia88. Jednocześnie przepraszam gorąco za taką długą przerwę. Kolego Sławcio88 jest tak jak napisałeś. Głośniej ani ciszej nie idzie zrobić, napięcie 5V jest. Po wciśnięciu jakiegoś przycisku spada o jakieś 3 lub 4 V zależy jaki przycisk dusze. Na czas mojej nieobecności zaniosłem radio do fachowca i się poddał. Wolał uszykować mi inne radio a to po prostu oddał w takim stanie jakie było. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to bardzo proszę o podpowiedzi. Gdy się coś zmieni zaraz o tym wszystkich poinformuje.

0
  • #4 06 Mar 2014 11:01
    slawcioo88
    Poziom 21  

Za sterowanie klawiszy i enkodera jest odpowiedzialny układ widoczny na schemacie.
    JVC KD-G343 - Brak reakcji na przyciski w panelu

Masz podane napięcia to sprawdź je i sprawność elementów wokół niego i kwarc chociaż rzadko kiedy się psują jak by napięcia okazały się ok warto by było podmienić.

1
  • #5 06 Mar 2014 19:17
    o7hoges
    Poziom 12  

Przykra sprawa ponieważ u mnie na płycie nie ma takiego układu. Jest jeden układ który ma 32 nóżki lecz to nie jest ten. Ten na mojej płycie to TEF6606T i jest to tuner radiowy. Nie mam na płycie takiego układu jak IC 702 jest IC701 i jest to układ MN101E16KDC jest za to Kwarc X702 i widzę że fachowiec już go sprawdzał. Zaczynam się zastanawiać czy już ktoś nie podmienił płyty bo na schemacie jest nr.GEB10227A a na mojej jest nr. GEB10228A. Możliwe że tu tkwi problem. Postaram się zrobić fotkę całej płyty i ją dołącze.

0