Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Axor II - kody błędów

Pixpixmeiste 24 Lut 2014 17:29 5139 5
  • #1 24 Lut 2014 17:29
    Pixpixmeiste
    Poziom 9  

Witam.

Mam problem z moim służbowym Axorkiem. Od około 3 tygodni mam błąd:
    MR 2804

Po podłączeniu kompa jest wykrywany ale brak jest jakiegokolwiek opisu błędu. Od około tygodnia pokazał się także błąd:
    FR 6770

A dziś dodatkowo:
    MR 3130

Z 6770 i 3130 nie ma problemu z identyfikacją lecz MR 2804 wydaje się być bez serwisu nie do zidentyfikowania. Po telefonie do serwisu uzyskałem informację o tym, że jest to jakiś specyficzny błąd i opis błędu jedynie po podłączeniu ich komputera serwisowego u nich na miejscu. :(

Co gorsza dziś po około 3 tyg mam redukcję mocy na silniku... :(((

Może ktoś wie lub ma możliwość sprawdzenia tego nieszczęsnego 2804 ?

Mercedes Axor 2 1824
    rocznik 2007

0 5
  • Pomocny post
    #2 24 Lut 2014 22:52
    Gerri
    Spec od Mercedesów

2804 - czujnik NOx ma zakłóconą komunikację.
    Brak działania w postaci diagnozy i naprawy skutkuje po iluś roboczogodzinach ograniczeniem mocy.

5
  • #3 25 Lut 2014 05:15
    Pixpixmeiste
    Poziom 9  

Gerri... Jesteś wielki. :)
    Dziękuję.

0
  • Pomocny post
    #4 25 Lut 2014 07:54
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Czujnik ma kształt sondy lambda i z niewielkim modułem jest zamontowany na boksie tłumika. Psują się. Jak by była możliwość - to najprościej podmienić na próbę. Jest też zła wiadomość. Skasowanie błędu będzie możliwe najprawdopodobniej tylko w ASO. W wielu autach z systemem AdBlue usterki czujnika NOx wymagają wpisania specjalnego kodu który uzyskuje się on-line z centralnego komputera po wpisaniu numeru podwozia naprawianego auta.

0
  • #5 25 Lut 2014 08:38
    Pixpixmeiste
    Poziom 9  

Około pół roku temu właśnie był wymieniany czujnik nox razem z modułem oczywiście, dlatego jest to w miarę pomyślne wiadomość, że ten błąd akurat jego dotyczy. Może gdzieś coś po prostu przestało łączyć przez zimę, przez sól.
    Co do błędów to nie pamiętam jaki soft mają u nas ale nie było problemu z kasowaniem. Na pewno nie jest to texa.
    Jak juz będzie naprawiony to dam znać co do przyczyny.

0
  • #6 26 Lut 2014 20:33
    Pixpixmeiste
    Poziom 9  

Dziś na warsztacie elektryk przejrzał podłączenie i wiązkę przewodów i nic nie znalazł :(
    Pytanie czy błąd FR 6770 może mieć wpływ na 2804. Dawkowanie ad blue wygląda na to że zostało "zakłócone". Przy wcześniejszej jeździe norma była 1 litr ad blue na 100km na ten moment po przeczyszczeniu potrafi brać około 2-3 litry na 100km. Nox jest istną sondą więc czy błąd 2804 może być spowodowany poprzez złe dawkowanie ad blue?

0