Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Packet Tracer - Dwa VLANy, dwa switche i dwa routery

24 Lut 2014 18:13 1542 2
  • Poziom 1  
    Dostałem zadanie stworzenia sieci mojej szkoły w packet tracerze w ramach kursu CCNA1. Sieć stworzyłem, mam to prawie skończone. Ale napotkałem na przeszkodę, mianowicie ustawiłem takie opcje na portach switchy:
    Packet Tracer - Dwa VLANy, dwa switche i dwa routery
    hosty z vlanu1 mają ip z dhcp (Wireless Router0). Hosty z VLAN2 gdy jest ustawiony trunk VLAN1 i VLAN2, nie mają dostępu do Wireless Router1, i nie dostają IP z dhcp. Gdy zmienię dostęp hostów zamiast do vlan2, to do domyślnego( tj. deuflaut 1) i zmienię trunk zamiast vlan1 i vlan2 to na właśnie deuflaut i vlan1, to dostają IP z Wireless Router1. ale nadal hosty w VLAN1 nie widzą routera Wireless Router1, nie mogą go pingnąć. Próbowałem już chyba wszystkiego, łączyłem pomiędzy switchami oddzielnymi kablami dla każdego z vlanu, nie wiem już co mam z tym robić. Jest ktoś w stanie doradzić co tu zmienić?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Z tego co pamiętam routery WRT300N mogą pracować tylko w jednym VLAN dlatego nie można ich wykorzystać do inter-vlan-routing, dlatego właśnie nie ma możliwości routingu pomiędzy tymi dwiema sieciami. Komunikacja pomiędzy VLAN powinna zostać zrealizowana na którymś przełączniku.
  • Poziom 19  
    O ile są przełącznikami trzeciej warstwy.

Między jakimi sieciami routuje Router0?
    Jakie są adresy na interfejsach routerów?
    Jak wygląda konfiguracja DHCP pool na routerze/routerach?