Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup kompresora do 500zl do domowego warsztatu.

skorpion_85 24 Feb 2014 18:14 12588 2
    skorpion_85
    Level 11  
    Witam.
    Jestem na etapie kupna kompresora do domowego warsztatu i mam mętlik w głowie, bo na rynku jest tego masa.
    Proszę was o pomoc i ukierunkowanie przed dokonaniem zakupu bo nie wiem kompletnie co wybrać.
    Ale wiem czego oczekuje i do czego będę go wykorzystywał:
    - budżet - do 500zł
    - zakres prac: "sezonowe" pompowanie kół w aucie, rowerze, ciągniku, przyczepie,
    - obsługa klucza pneumatycznego do odkręcania kół (auta osobowe, sezonowa wymiana kół),
    - czyszczenie, przedmuch różnych elementów,

Nie będę go używał do malowania. Ogólnie to sprzęt będzie sporadycznie używany ale muszę mieć kompresor bo zaczynam odczuwać brak sprężonego powietrza :)

Wiem że za te pieniądze nie kupię profesjonalnego sprzętu ale może np. 24L stanley spełnił by moje oczekiwania i był w miarę niezawodny? Znalazłem też coś takiego: Luna ACD2.5-24.

Jeszcze takie pytanie - czy 24L kompresor będzie się często załączał przy użyciu klucza pneumatycznego podczas odkręcania kół w aucie lub pompowaniu?
    andrzejz78
    Level 18  
    Mój kolega ma kompresor jednotłokowy 24L i mówił że do klucza się nie nadaje bo za mała butla

Ja ostatnio też zastanawiałem się jaki kupić kompresor do takich samych zastosowań jak u Ciebie i też planowałem wydać do 500zł W ostateczności dołożyłem 200zł i kupiłem dwutłokowy 50L bo może w przyszłości przyda się większa wydajność
    tanhogan
    Level 2  
    byłby do wzięcia METABO LT 100

o taki:
    Zakup kompresora do 500zl do domowego warsztatu.

za powiedzmy 999zł - tylko musi być dość szybka decyzja, do czwartku/piątku max