Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie laptopa Lenovo g580 i telewizora Toshiba 40Rl939 przez wifi

sadek246 24 Lut 2014 18:24 3657 3
  • #1 24 Lut 2014 18:24
    sadek246
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Mam telewizor TOSHIBA 40RL939, laptopa Lenovo G580 oraz router Cisco EPC3925 (od UPC). Mam już podpięty telewizor do routera przez kabel LAN. "TOSHIBA PLACES" działa, ale nie do końca o to mi chodzi. Mam sparowany telewizor z laptopem ale tylko przez aplikacje YOUTUBE (więc jedynie co mogę na razie odtwarzać to filmiki z Youtube). Czy da się bez kabla tak połączyć lapka i tv, aby tv działał jak duży monitor? Połączenie poprzez wifi byłoby idealne. Jeżeli ktoś wie jak to zrobić proszę o dokładne wytłumaczenie, ponieważ nie jestem zbyt biegły w tych sprawach.

1 3
  • Pomocny post
    #2 25 Lut 2014 00:20
    anmedia
    Poziom 39  

sadek246 napisał:
    Mam sparowany telewizor z laptopem

Mozesz to wyjasnic?

sadek246 napisał:
    Czy da się bez kabla tak połączyć lapka i tv, aby tv działał jak duży monitor?

Nie da sie.

Dodano po 2 [minuty]:

sadek246 napisał:
    TOSHIBA 40RL939

Przeciez ten TV w pelni obsluguje DLNA i posiada player YT, to po co ta kombinacja z laptopem?

1
  • Pomocny post
    #3 25 Lut 2014 07:47
    grubs
    Poziom 32  

sadek246 napisał:
    Czy da się bez kabla tak połączyć lapka i tv, aby tv działał jak duży monitor?

Po wgłębieniu się w temat musiałem zmienić post.
    O ile TV obsługuje technologię widi o tyle laptop (pomimo że karta wspiera WIDI) nie obsługuje widi, więc niestety nie osiągniesz tego czego oczekujesz z tym laptopem.

0
  • #4 25 Lut 2014 14:40
    sadek246
    Poziom 2  

Sparuję się w ustawieniach w aplikacji YT w TV (youtube.com/pair), podaje się numer, który generuje telewizor i mogę puszczać filmiki na TV zarządzając nimi na komputerze.
    Po co?
    Szybciej i wygodniej jest kliknąć dwa razy w trakcie pracy na laptopie niż odrywać się co chwile. Tracisz co najmniej kilka minut na napisanie lub znalezienie playlisty za pomocą pilota. Z resztą ten player YT na TV strasznie wolno chodzi i ciężko znaleźć to co Cie interesuje.
    Ogólnie dowiedziałem się tego co chciałem. Dzięki chłopaki :)

0