Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gws 14-125 CI - Szlifierka sama się wyłącza po zmianie nachylenia

24 Lut 2014 18:34 3456 8
  • Poziom 10  
    Witam.Mam dziwny problem. Bosch uruchamia się tylko pod pewnym kątem i pracuje bez problemów, jesli przechylić go w osi w prawo lub lewo rozłącza się.
    W praktyce wygląda to tak, że zeby włączyć trzeba ustawić ją prawie do pionu i nie wykonywać gwałtownych ruchów bo się sama rozłączy. Można tak szlifować bez problemu nawet kilka minut.
    Próbowałem sam usunąc usterkę przez czyszczenie - sądziłem ze skoro pracuje w dużym zapyleniu to się coś w komutatorze zapchało, ale bezskutecznie
    Teraz zastanawiam się czy to nie Kick Back Stop - układ do samoczynnego rozłączania, tylko nie wiem jak to ugryźć.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 42  
    Stawiam na uszkodzony przewód zasilający. Włącz szlifierkę. trzymaj w jednej ręce, a drugą zginaj przewód w różnych miejscach. Jak zacznie przerywać -> masz usterkę.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    No właśnie miętosiłem przewód już ze dwa razy i nic. Szlifierka zachowuje się czasem faktycznie tak, jakby jej "brakowało prądu" zwalniając lub przyśpieszając obroty. Może to zimny lut? Rozumiem, że ten Kick Back to zły trop?
  • Poziom 42  
    anti85 napisał:
    Rozumiem, że ten Kick Back to zły trop?
    Dlaczego są różne możliwości. Aby to wyeliminować trzeba by to pominąć w zasilaniu.
  • Poziom 10  
    A jest jakaś sznsa żeby z laickimi umiejętnościami zdiagnować przyczynę, czy szkoda czasu? elektronikiem nie jestem :)
    Skoro miałby być to Kick Back to jakiś element jak sądze amperometryczny czułby zbyt duże obciążenie w momencie zablokowania tarczy. I rozłączał uklad. Czy ten Kick Back jest do znalezienia jako osobny "element"?
  • Pomocny post
    Moderator Elektrotechnika
    Pierwsze co sprawdzasz to przewód i szczotki( ich długość)
  • Poziom 23  
    Być może to włącznik nie styka do końca. Podłącz na krótko i zobacz czy objawy nadal będą się powtarzały (oczywiście tyko na czas prób)
  • Poziom 10  
    Grzebałem przy szczotkach chcąc podłączyć na krótko i objawiło się uszkodzenie na jednej z nich. Poprzednio skupiłem się na czyszczeniu komutatora z osadów i nie zauważyłem zeby coś tam było nie tak. Problem namierzony. Dzięki!